Jump to content

Symonides

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Symonides's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Drodzy forumowicze. Ostatnio wpadło mi w rękę budżetowe Kaweco ze stalówka EF i zakochałem się w sposobie w jaki ono pisze. Niestety, estetyka Kaweco poza może modelek Special mi nie odpowiada. Jakie inne pióro, które pisze naprawdę wąską kreską polecacie? Koniecznie chcę żeby dawało się zamontować do niego konwerter. Z góry dziękuję;)
 2. Wiesz, właściwie doceniłem to pióro ponownie, gdy zacząłem pisać odwróconą stalówka. Pod względem wyglądu i rozmiaru bardzo mi odpowiada. A jak jeszcze okazało się, że mogę sobie dokupić stalówkę F to już w ogóle super. Oczywiście zobaczymy co ta stalówka będzie warta, ale myślę, że jak na pierwsze pióro po latach powinno wystarczyć.
 3. Finał sprawy jest taki, że dokupiłem do Jottera stalówkę F. Zorientowałem się, że Jotter przeszedł lifting w 2018 roku i ta nowa wersja jest znacie bogatsza i bardziej dopracowana niż poprzednia. Na razie piszę stalówką obróconą do kartki i w ten sposób osiągam pożądany rozmiar kreski przy standardowej stalówce M. Jak już przyjdzie nowa stalówka prześlę próbki pisma. Na razie polecam filmik pokazujący różnice między starą, a nową wersją Jottera:
 4. Dziękuję wszystkim za rady. Popatrzyłem trochę i zmieniłem trochę kryteria. Czy możecie doradzić, co z poniższych by się nadawało. Jeśli któryś z poniższych wyborów ma jakieś oczywiste wady(np będzie się łatwo wycierał lakier itp) to dajcie mi znać, proszę. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję:) https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-CARAN-DACHE-849-biale-/2614 https://www.watermansklep.pl/prod197-Pioro-wieczne-Waterman-Hmisphre-Stalowa-CT.html https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-DIPLOMAT-TRAVELLER-stalowy-CT/2443 https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-CROSS-CALAIS-zielono-czarne/4736 https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-CROSS-CENTURY-CLASSIC-Chromowane-CT/2515 Może trochę droższa używka: https://m.ebay.pl/itm/SHEAFFER-TRIUMPH-444X-FOUNTAIN-PEN-BRUSHED-CHROME-FINE-NIB/372952866905?hash=item56d5b92059:g:KXYAAOSwi-heRotk
 5. Cześć, dziękuję za sugestie. Miałem oczywiście na myśli obudowę i skuwkę ze szczotkowanej stali. Zaraz poprawię post, tak by stał się zrozumiały.
 6. Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem was prosić o radę. Niedawno odkryłem, że lubię pisać piórem. Stało się to po wielu latach przerwy za pomocą Parkera Jotter. Teraz jednak zaczynam zauważać, że mój Jotter pisze za grubo, za mało precyzyjnie. Chciałbym spróbować pisania jakimś innym piórem. Moje założenia brzegowe: 1. Stalówka F 2. Pióro i Stalówka powinny być ze szczotkowanej stali 3. Rozmiar raczej nieduży. Jotter podoba mi się z wyglądu. Jest stalowy, obły, trochę ascetyczny. Chcę coś podobnego 4. Możliwość użycia tłoczka zamiast nabojów 5. Budżet do 200zl Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję za pomoc
×
×
 • Create New...