Jump to content

girgi

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

girgi's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Dostałem wiec hemisphere na święta Męczę się z nim już miesiąc i niema lekko. Gdzie ta opisywana wyżej gładkość pisania? Tuż to skrobie, przepływ ma kiepski, często przy szybszych ruchach stalówki po papierze brakuje atramentu i to na różnych atramentach z nabojów i tłoczka... Myślałem ze skrobanie z czasem ustanie ale nic się nie poprawia 😞 Dwa chinole (różne modele Hero) jakie sobie kupiłem na pałę na aliexpress piszą O NIEBO przyjemniej... Może dostałem pióro z jakąś wadą?
 2. Wyciągnąłem wnętrzności na chama trzymając za boki stalówki. Pogłębiłem kanalik pod stalówką w plastikowym spływaku, pióro zaczęło co prawda dość mokro, ale za to stabilnie pisać - zostało wiec uratowane. Dziękuję za wsparcie.
 3. W zyciu bym nie wiedział żeby szukać coś nt. demontażu stalówki 😉 niestety ani ciągnięcie ani kręcenie nic nie daje. Myłem cała sekcje w myjce ultradźwiękowej i też nic nie dało. Dobra, czas zakończyć temat tutaj bo śmiecimy w temacie o atramencie 😂 pióro będę miał na ozdobę jedynie
 4. Nie, nie wiedziałem że można 😉 gdzie mam się udać żeby o tym poczytać?
 5. Plukalem już kilka razy na gorąco nawet i z płynem. To da się coś Tym fantem zrobić? Pióro jest fajne, dobrze leży w dłoni ale pisać się tym nie da - atrament nie płynie po prostu.
 6. Jednak to chyba wina pióra. Zakupiłem sobie a aliexpress takie coś: https://m.pl.aliexpress.com/item/32784945895.html Zrobiłem wczoraj próbę na paru atramentach, także w nabojach i niestety pióro po paru linijkach tekstu przestaje pisać na amen... Pióro to podobno Hero 1607?
 7. Kupiłem siebie trzy 4001-ki: brązowy, zielony i czarny (briliant Black). O ile zielony i brązowy są świetne to czarny jest podejrzany. Ledwie płynie przez pióro, zapach przypomina mi raczej tusz z zajęć rysunku sprzed 30 lat.. dwa pozostałe są raczej bez zapachu. Czy ten czarny taki jest, czy ktoś podrobił atrament za dychę...?
 8. Jakbyście mieli wybrać ad-hoc: opcja A czy B 🙂 Załóżmy ze do dostania w tej samej cenie dla uproszczenia Czy w Shaeffer 100 stalówka serio jest taka "gwożdziowata" i sztywna? Czy to przeszkadza? Czy w Hemisphere serio aż tak strasznie zasycha stalówka?
×
×
 • Create New...