Jump to content

Demawenda

Użytkownicy
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Demawenda

 1. Oj, napisałam chyba w złym dziale za co przepraszam.
 2. Witajcie! Dzięki wam zaraziłam przyjaciółkę piórami i atramentem, zakupiła sobie pare, ale powstał problem. Pióro 'Manuscript caligraphy pen' (taką nazwę mi podała) po zalaniu atramentem Diamine Classic Green zaczęło ciec. Na tyle, że po próbie napisania choć paru słów (co skończyli się mnóstwem kleksów) tłoczek był całkowicie pusty! Macie jakieś pomysły co się stało? Może po prostu ten atrament nie jest dobry do tego pióra?
 3. I jeszcze jakby ktoś chciał podać zaufane strony z atramentami to byłabym wdzięczna!
 4. Chyba najlepsza rzecz jaką dzisiaj zobaczyłam 😯
 5. Hej! Łapie chwilę czasu, więc zaczęłam przeglądać całe forum z wpisów atramentowych. Zakochałam się w wyglądzie brązowych i zielonych odcieni. Zawsze byłam zwolenniczką zwykłej czerni (Parker mnie ostatnio do niej zniechęcił), dlatego chcę zapytać co polecacie z brązów? Raczej coś z większych pojemności i niższej ceny gdyż sporo piszę na codzień. Brązowe atramenty które wpadły mi w oko to: ~Kwz cappuccino ~Waterman absolute brown ~Pelikan Edelstein smoky quarc Był też Monteverde copper noir ale wydaje się na większości zdjęć bardziej żółtawo-pomarańczowy niż brązowy. Z zieleni narazie tylko Monteverde jade noir.
 6. Zawsze zapomnę o najłatwiejszej możliwości. Dziękuję za wszelką pomoc!
 7. Jeszcze zapytam, jak jest z ciężkością Sailor? Znalazłam jeden na olx 180 zł ale jest podpisane jako 'Sailor vintage' I jako laik nie poznaje dokładnego modelu.
 8. Tatry zawsze pozostają w sercu, nieważne gdzie się jest 😁😁
 9. Niestety jestem z Zakopanego. W jednym sklepie są wyłącznie pióra Parkera. Jutro chciałam iść do drugiego i zobaczyć co mają.
 10. Jak tak patrzę na swojego starego Dikawena to także ma uskok. Parker jest dla mnie za lekki i za mały więc mocniej go ściskam u naady. Ale gdy tylko łapie w dłoń Dikawena lub Hero to od razu palce idą mi wyżej z przyzwyczajenia. Myślę że mi by nie przeszkadzał ten uskok.
 11. Hmmm... To też bardzo ciekawa opcja. Tylko jak z ciężkością Pilota?
 12. Może wszyscy podnoszą ceny żeby obniżyć na Black Friday? 😂
 13. Co masz na myśli? Według ciebie jest trochę grubsze niż F? Aktualnie posiadał M Parkera (jak dobrze pamiętam to Vector) i jest ciut za grube na mój styl pisania. Zazwyczaj robię notatki małymi drukowanymi literami i piszę kratka w kratkę.
 14. W sumie najbardziej dziwi mnie wysyłka. Czyli za 17 dni w punkcie. Trochę długo jak na moje potrzeby zwłaszcza że wypadnie to tuż przed świętami gdzie wszyscy mogą zamawiać paczki i może wystąpić obsuwa w wysyłce.
 15. Wszystkie pióra które poleciłeś mnie zaciekawiły. Zaczekam chyba narazie na tą licytację Wtermana. Jeśli się nie uda (I nikt nie poleci czegoś innego) wybór chyba stanie na Monteverde.
 16. Nie, Dikawen był moim piórem które się zniszczyło. To zamówione to Hero 1501. Skuciła mnie niska cena i praktycznie identyczny kształt jak Dikawena (załączam porównanie w załączniku)
 17. Witam! Stanęłam ostatnio przed trudnym wyborem nowego pióra. Poprzednie w transporcie do nowego miejsca zamieszkania uległo zepsuciu 😢 Chciałam zamówić takie samo ale niestety, nie znalazłam! Szukam pióra cienkopiszącego (F, EF), ale do tego cięższego! (Miałam około 35g I było dla mnie idealne). Niestety zostałam oszukana przez sprzedawcę który zaznaczał F, a w praktyce dzisiaj dostałam pióro B! Najważniejszy jest dla mnie budżet i najwyżej ile zapłacę to 150 zł. PS. Moje poprzednie pióro to Dikawen 827
×
×
 • Create New...