Jump to content

Jinks

Użytkownicy
  • Posts

    2
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

65 profile views

Jinks's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Użytkuję Platinum ze stalówką H-EF. Dla mnie cudo, super cienko ale ma się wyraźne wrażenie szurania, przy mocniejszym nacisku i gorszym papierze potrafi zahaczyć. Co do jakości od dawna zdecydowanie preferuję pióra japońskie - Pilot Justus, Elite, Myu. Pióra japońskie mają dobre stalówki i to, co ja najbardziej lubię zostawiają cieniutką linię. Ostatnio Pisałem Duofoldem i Watermanem D & N - oba zaopatrzone w stalówki F - grubość linii i mokrość to z całą pewnością B/M. Lamy 2000 z EF posiadam, ale nim nie piszę - stalówka odpowiada grubej F piór japońskich. Co do wykonania Japończyków - kwestia oceny indywidualnej - dla mnie pióra solidne. Zarówno Pilot Justus jak i Platinum 3776 posiadają zaletę - potrafię je odłożyć na miesiąc czasem dłużej, ale piszą od dotknięcia bez żadnego rozpisywania czy konieczności moczenia stalówki. Mój Japończyk F pisze cieniej niż EF Lamiaka. Pozdrawiam.
  2. Cieszę się że nabyłem. Bardzo przyjemny i raczej rzadko spotykany kolor. Siedzi w TWSBI ECO-T EF - nic nie zatyka, nie jest higroskopijny. Zdjęć nie umiem wkleić, ale jak napisano powyżej żadne nie odda koloru w realu. Mnie się podoba. Szkoda że drugiego nie kupiłem.
  3. Jako miłośnik piór wiecznych, ale też i innych przyborów piszących cieszę się z możliwości dołączenia do Zacnego Grona. Wiele ciekawych tematów i porad znalazłem na forum, zatem wypada przede wszystkim podziękować. Co do piór lubię cienkie stalówki jak w piórach chińskich i japońskich, które wysoko sobie cenię. W piórniku codziennie trzymam Hero100 i Lily 718, ale też Justusa Pilota, Homo Sapiens V Oversize i ostatnio Jamesa Deana. Lubię też pisać szkolnymi piórami no name - byle pisały cienko. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.
×
×
  • Create New...