Skocz do zawartości

MichalS

Użytkownicy
  • Ilość treści

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez MichalS

  1. Dnia 11.01.2021 o 08:40, MarcinEck napisał:

    Mam MB 146 od 2005 roku. Nie widać na nim gołym okiem żadnych większych zadrapań. A jeżeli nawet się zdarzają na starszych egzemplarzach wyjątkowo maltretowanych przez użytkowników, to zawsze je można lekko przepolerować, są specjaliści o takiej roboty...:)

    Domyślam się, że jesteś osobą, która ponadprzeciętnie dba o pióra. Ale może to ta "szlachetna żywica" jest niezniszczalna. Nie mogę znaleźć informacji co to w ogóle jest, raczej nie diament, choć byłoby to ciekawe, bo jak to się mówi "diamenty są wieczne"... jak pióra.

  2. 2 godziny temu, Trevor napisał:

     Wszystko o czym mówi i pokazuje na swoim filmie Stephen, jest zgodne z prawdą (wyjątek jedynie stanowi drugie pióro wraz z konwerterem, które oryginalnymi nie są).

    Istnieje jednak pewna, subtelna różnica (którą mam nadzieję widzisz) między konwerterem z filmu, a tym, który pokazałem na swoim zdjęciu......

    Oczywiście że widzę różnicę w konwerterach i właśnie o to mi chodziło. Także, podobno Montblanc pisze się razem, chyba że jest rozdzielony na dwie linie.

  3. 9 godzin temu, Klerk napisał:

    Tu przykład ordynarnej podróby MB149, i to gdzie, na naszym rodzimym Alledrogo. Wskazówka: MB robi zupełnie inaczej spływaki. 

    https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-montblanc-meisterstuck-149-platinum-10085635825?reco_id=1104351e-52c7-11eb-b41d-000af7f5ff40&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951  

    Spływak to chyba nie najgorsze... Zobacz mechanizm napełniania. W oryginalnym kręci się końcówka pióra a tutaj jest jakieś obskurne pokrętło pod kapturkiem. Przeglądałem allegro i podróbek masa, chociaż głównie 144 i 145, tam widać, że konwerter jest podejrzany (oryginalny nie ma napisu "Montblanc").

  4. 57 minut temu, tom_ek napisał:

    Nie znam się na MB, za to mam radę dotyczącą kupowania piór używanych - unikaj raczej tych ofert, na których zdjęcia są niewyraźne. Niestety wielu sprzedawców uczciwością nie grzeszy, zdarzają się kłamcy, zdarzają się tacy, którzy pewne rzeczy (jak ugięta stalówka) przemilczą w opisie a na zdjęciu nie pokażą. Można kupować na Allegro i eBayu, przy czym wysoka liczba pozytywnych opinii nie zawsze jest gwarancją uczciwości sprzedawcy, o czym niestety parokrotnie się przekonałem. Ostatnio kupuję głównie na stronach oferujących używane pióra, ale takich z ofertą MB niestety nie znam.

    Chyba nie wierzysz w uczciwość ludzką... to tak jak ja. Dlatego zazwyczaj ostrożnie podchodzę do używanych rzeczy.

  5. Dzień dobry,

    Kilka miesięcy temu przypomniałem sobie o istnieniu piór wiecznych i kupiłem wtedy Parkera Sonneta, czarnego GT. Muszę przyznać, że pisało się niesamowicie, takie uczucie znane z dzieciństwa tylko dużo lepsze, bo i piórko zupełnie innej klasy. No i już mam wrażenie, że stałem się piórowym nałogowcem. Zobaczyłem ostatnio gdzieś na miniaturce na YT pióro z białą gwiazdką na czubku (specjaliści już się pewnie domyślają o co chodzi...). Bardzo mi się spodobało, poszukałem dokładnego modelu i okazało się, że to Montblanc LeGrand 146. 

    Klasyka wykończenia i piękna po prostu stalówka; stwierdziłem, że to musi być mój następny krok, jeśli chcę wreszcie traktować pisanie piórem na poważnie. Pióro ma jedną pokaźną wręcz wadę - kosztuje ponad 2000 zł. Słyszałem, że warto poszukać używanego, że niby nawet są lepsze. Nie jestem miłośnikiem antyków, więc niepokoi mnie lekko ta myśl. Ale oszczędność może być znaczna, więc chyba tak chciałbym zrobić. 

    Gdzie szukać używanego pióra? Wolałbym mimo wszystko raczej nowsze niż antyki z lat 80. Na allegro czy OLX większość ofert wygląda raczej podejrzanie, choć nie jestem żadnym specjalistą. Znalazłem coś takiego (allegro), czy to pióro jest oryginalne? Czy warto?

    Mam też kilka obaw, które, mam nadzieję, zostaną zaraz rozwiane przez kogoś, kto miał już styczność z produktami niemieckiej marki. Mechanizm napełniania jest 'tłokowy', czyli jeśli dobrze rozumiem, pióro zanurza się w atramencie i kręci pokrętłem z tyłu pióra tam i z powrotem. Brzmi prosto, a jak to wygląda w praktyce? Obawiam się też, że mogą być problemy z czyszczeniem takiego mechanizmu. Jak wygląda sprawa serwisu takiego cudeńka w Polsce? O oficjalnym serwisie czytałem niezbyt pochlebne opinie. 

  6. Dzień dobry,

    Jako, że pisanie piórem porzuciłem 10 lat temu, ten zakup może być traktowany jako "pierwsze pióro". Nie mam wygórowanych wymagań: parker i złote wykończenie.

    Kolorystyką bardzo do mnie przemawiają IM Premium Warm Silver oraz Urban Premium Auerate. Czy ktoś ma/używa któegoś z tych piór i może polecić? Ktore jest lepszym wyborem?

×
×
  • Utwórz nowe...