Skocz do zawartości

Wolter

Użytkownicy
 • Ilość treści

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Wolter

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Gratuluję dociekliwości i poszukiwania drugiego dna w moim tekście. Ale niestety, jesteś Kolego, w błędzie. Nie, nie jest to reklama. Z p. Janiszewskim, owszem, rozmawiałem w zeszłym tygodniu, ale niestety nie dowiedziałem się jaki to model. A że zdecydowałem się w tzw. międzyczasie na zakup, to po prostu chciałem się na Forum dowiedzieć, jaki model posłużył wzorcem dla tego pióra.
 2. Drodzy PT. Koledzy! Zwracam się z prośbą, zwłaszcza do Znawców marki, o pomoc w zidentyfikowaniu modelu pióra Visconti. Jest to pióro z ich serii limitowanej, tutaj zamówionej dla uczczenia 150-lecia pierwszego polskiego. Jednakże jestem niemal pewien, że mamy tu do czynienia z zaadaptowanym modelem "normalnym", który po prostu został poddany - bardzo udanemu moim zdaniem - ozdobieniu. Pióro prezentuje się tak, jak na tych aukcjach: https://allegro.pl/oferta/pioro-visconti-150-lat-pierwszego-znaczka-8864510837 oraz https://allegro.pl/oferta/srebrne-pioro-visconti-9407243645. Co
 3. Dlaczego niestety? Na szczęście! Czyżbym był jedynym, który woli czytać w mowie Goethego niż Szekspira?
 4. Drodzy PT. Koledzy. Dziękuję za wszelkie sugestie i coś chyba wykombinuję. Mimo wszystko, gdyby ktokolwiek miał kiedykolwiek gdzieś niepotrzebną stalówkę (lub część przednią) do Watermana Gentlemana w wersji M, B/L, czy inny Stub, to chętnie ją odkupię - niestety nie mogę tego napisać w stosownym dziale, tj. "Targowisko". Brakuje mi jeszcze wpisów dla takich możliwości... Wolter, Gorzów Wlkp.
 5. Drodzy PT. Koledzy. Dziękuję za sugestie i rady. Będę coś więc kombinował. Ale z ewentualnym szlifowaniem, to chyba jednak zwrócę się do kogoś bardziej manualnie sprawnego niżeli ja. Dobrze, że na wskazanej stronie (https://www.facebook.com/PenRepairShop/ jest też numer telefonu, nie korzysta bowiem z takich wynalazków, jak ów portal. Z kolei samodzielnego szlifowania, a nawet wspomnianego własnoręcznego robienia ósemek na papierze ściernym raczej się obawiam. Zarżnąłem tak kiedyś (też chcąc poszerzyć) stalówkę w Watermanie Apostrophe. Szkoda mi byłoby podobnie załatwić Gentlemana.
 6. Szanowni PT. Koledzy! W rzeczonej kwestii w ogóle na serwis Watermana nie można liczyć, b chodzi o pióro od lat nieprodukowane, czyli o stary, dobry model Gentleman. Dostałem takie cudeńko w prezencie gwiazdkowym, konkretnie w wersji srebrnej, zwie się to bodajże Silver Sterling. Pióro to ma jednak, niestety, stalówkę typu F. Czy może gdzieś u PT. Kolegów nie znalazłaby się do niego stalówka (najlepiej ze spływakiem, ale nawet i bez niego, bo spływak mogę sobie zostawić) w innym rozmiarze? Jakieś M, B/L albo STUB? Wiem, że prośba nieco dziwaczna, ale proszę mnie zrozumieć: nie chcę urazi
×
×
 • Utwórz nowe...