Skocz do zawartości

bunclock

Użytkownicy
  • Ilość treści

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

bunclock's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Preppy EF już u mnie od rana i pisze mi się nim bardzo dobrze - to mniej więcej to czego szukam. Gdyby nie kwestia estetyki - która, nie ukrywam, jest dla mnie bardzo istotna - to poszukiwania można by już uznać za zakończone W związku z tym kusi mnie żeby zaryzykować i zejść niżej niż F w 3776.
  2. Jesteście bardzo pomocni - ale z drugiej strony zasiane zostało sporo niepewności @Pioromaniak.pl, dziękuję za zestawienie i propozycję - niestety jestem z Katowic, a Warszawie praktycznie nie bywam. Szkoda, bo próby organoleptyczne pewnie wyeliminowałyby wszelkie wątpliości. Porównanie wszystkich stalówek dało dobry obraz tego z czym może być problem w przypadku UEF. Tak sobie myślę, że wybór stalówki EF w 3776 może być w tym przypadku dobrym kompromisem. Choć na ten moment poczekam na Preppy i ocenię. Bardzo Wam dziękuję, bo już miałem UEF w koszyku - to był naprawdę dobry pomysł, żeby tutaj napisać
  3. Dzięki za radę. Nie będę ukrywał, że strona wizualna jest dla mnie ważna, dlatego Penmanship odpada. To Platinum 3776 trafia w miarę w design jakiego szukam, cenowo są to ramy akceptowalne.
  4. Wielkie dzięki za pomoc i próbkę. Mam Rembrandta F, ale właśnie nie użytkuję ze względu na tę grubość... Platinum Preppy EF zamówione - zobaczymy co i jak. Piszesz, że UEF ma podobną grubość kreski jak F - jak w tym wszystkim wypozycjonowałbyś stalówkę "EF"? (także jest dostępna) Generalnie jestem w stanie iść na pewne kompromisy w celu osiągnięcia jak najcienszej kreski, ponieważ muszę czasem robić bardzo kompleksowe notatki (na rysunkach itp).
  5. Hej Szukam pióra z jak najcienszą kreską. Po analizie różnych dostępnych materiałów w internecie wstępnie wybór padł na Platinum 3776 z stalówką Ultra Extra Fine. Chciałbym Was poprosić o opinie lub podanie ewnetualnych alternatyw. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Robert
  6. No Rialto na minus ma wygląd vectora. Problem mam z Księciem (Duke), bo nie chce się nawet rozpisać... można jakoś zaradzić?
  7. Dzięki za dobre słowa:) Z okazji świąt przeglądnąłem moje zasoby piśmiennicze z czasów zamierzchłych i okazało się, że moja kolekcja piór jest dużo większa! Może ktoś mi podpowie co warto zostawić i wypróbować: 1. Parket Sonnet - wydaje mi się, że ma 18k stalówkę, bardzo cienko i fajnie pisze. 2. Duke, nie wiem jaki model, fajny design, na stalówce napisane "Germany 1889", od spodu oznaczenie "5", nieużywany 3. Jakiś piston filler bez marki, napisane tylko "Made in W. Germany" 4. Parker Rialto "F", nieużywany, chyba już nieprodukowany. 5. Parker Jotter, nieużywany - tu bez szaleństw Chętnie wysłucham Waszych opinii! Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
  8. Hej Wszystkim! Jakiś czas temu naszła mnie myśl, aby kupić sobie coś porządnego do pisania. Spontanicznie kupiłem sobie pióro kulkowe Parkera, które okazało się niezłą wtopą. Z zakupionych 5 wkładów przerywa i drapie każdy. Wyciepałem więc to dziadostwo i stwierdziłem, że żarty się kończą i że czas na pióro wieczne! Po długich badaniach i zagwozdkach ostatecznie zdecydowałem się na następujący zestaw: Faber Castell Loom oraz TWSBI Eco jako woły robocze; Visconti Rembrandt na okazje; Dzięki uprzejmości użytkownika Kolektor - MB 145 na bardzo uroczyste okazje. Z aktualnych obserwacji: Loom, mimo, że kupiłem stalówkę F ma bardzo szeroką kreskę i ma za grubą sekcje jak dla mnie, za to TWSBI wymiata, świetnie mi się nim pisze w robocie - stalówka EF bardzo mi pasuje (ze względu na branże wykonuje raczej notatki "techniczne"). Rembrant jest piękny no i mechanizm magnetyczny to super smaczek. Montblanc wpada dopiero na święta, więc się jeszcze nie wypowiem (ale - nie będę ukrywać - magia marki działa...) Wygląda na to, że po zegarkach mechanicznych mam kolejną fajną pasję. Pozdrawiam Was serdecznie! Bunclock
×
×
  • Utwórz nowe...