Jump to content

R.W.Leggus

Użytkownicy
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

About R.W.Leggus

 • Birthday 05/03/1985

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Południe Rzeczpospolitej
 • Zainteresowania
  Brak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

R.W.Leggus's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Faber Castel e motion niestety Wogule nie odpowiada mi wizualnie(jest zbyt gruby). Pelikan m200 rzeczywiście wygląda na bardzo filigranowe pióro. Nie przekonuje mnie również obudowa z tworzywa. Myśłałem o pelikanie m215. Czy wymiary tego pióra są zbliżone do sonnet?
 2. Dzień dobry, Jestem zainteresowany zakupem pióro za ok. 400-600 zł (zależy mi na oficjalnej dystrubucji, ebay nie wchodzi w grę, pióro musi być nowe.). Obecnie używam Parkera Sonneta(wersja z 2016 stalowa stalówka F). Z pióra byłem bardzo zadowolony, niestety uległo ono zniszczeniu. Mam również Watermana Experta niestety charakterystyka stalówki (f) zupełnie mi nie odpowiada, jest bardzo szorstka i twarda. Myślałem o zakupie Parkera sonneta ze złotą stalówka(czy jest różnica względem stalowej) lub Pelikana m200. Nigdy nie używałem pelikanów, nie wiem jak spisuje się stalówka,czy jest ona miękka(elastyczna)? Co od grubości stalówki najbardziej odpowiada mi parkerowsie F(czyli chyba normalne M). Jakie pióra polecacie? PS Pióra japońskie raczej odrzucam, nie podobają mi się.
 3. Napewno odwiedzę Skalę. W galeriach patrzyłem jednak wybór mały, a i pióra przynajmniej o 20% procent droższe niż w innych sklepach.
 4. Chciałem dopytać jak rozmiary tych piór mają się do używanego przeze mnie obecnie Parkera Sonneta
 5. Pelikan M400 czy M600? Które pióro wieczne wybrać do codziennego pisania?
 6. Myślałem o M600, ale już M400 przekracza moje finansowe możliwości.
 7. Proszę o polecenie sklepu z piórami w Szczecinie. PS. Wiem żevpidobny temat już istnieje ale od dawna nikt nie dopisuje sklepów.
 8. Zastanawiam się nad zakupem pióra wiecznego ze złotą stalówką. Byłem skłonny nabyć Watermana Charlestona jednak zastanowił mnie Pelika M400.Czy warto jednak dopłacić 600 zł do Ptaszora. Jestem otwarty na propozycje, jednak na razie nie chciałbym kupować piór japońskich. PS. Pióro planuję kupić w sklepie stacjonarnym lub w dobrym sklepue internetowym. Możecie polecić jakiś internetowy sklep z piórami.
×
×
 • Create New...