Skocz do zawartości

elwis

Użytkownicy
  • Ilość treści

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez elwis

  1. Witam po dłuższej nieobecności :)

    W międzyczasie cykłem zdjęcia uszkodzonej stalówki mojego Parkera 75. Stalówka jest złota 18k i jak widać jeden z jej płatków jest lekko wygięty. Powoduje to drapanie pióra i zmniejszony wypływ atramentu na kartkę. Chciałbym spróbować naprawić moje pióro. Pytanie czy brać się za to samemu (jaka jest skala trudności i procedura działania?) czy też poszukać w na śląsku serwisu piór? Kliknijcie w miniaturkę.

    par01JPG_aqasxha.jpg

    par02JPG_aqasxra.jpg

  2. 7 godzin temu, Thay napisał:

    Widzieć, to wiele nie widzę ma tych fotkach:), ale opis logo wskazuje na węgierskiego PAX-a.

    Sorki  - zdjęcia na szybko robiłem przysłowiowym domofonem :) 

    Wieczorem wrzucę konkretne fotki.

    Dzięki za informację - poszperam tym tropem.

  3. No i proszę Szanownych Forumowiczów - na ostatniej fotce widzimy prawdziwego przedstawiciela SUV'ów :D

    Zacna fura :) 

    A w zółtym to taki small block 5,8 literka siedzi :D

    Ja tak do codziennej jazdy to bym chętnie używał Chryslera 300C - podoba mi się - taki pancernik z nisko poprowadzoną linią dachu.

  4. Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎03 o 21:52, Kleks napisał:

    Elwis, czyżbyś był fanem amerykańskich aut?

    Zdecydowanie tak! Podoba mi się design Jankesów, nawet europejczyki, które były produkowane na rynek US bardziej mi się podobają :) 

    Poza powyższym, podoba mi się koncepcja, że prawdziwą moc bierze się z pojemności silnika a nie z dmuchawek wspomagających silniczek z młynka od kawy :D Poza tym bulgot V8 powoduje u mnie podnoszenie się owłosienia na rękach, nogach i innych częściach ciała :D:D

    Dawno temu pewną namiastkę dawała mi stara Beemka E34 z benzynowym R6 na pokładzie i chyba jak dokończę wszelkie remonty, to rozglądnę się za jakimś Youngtimerem z właściwą jednostką napędową.

    Moje ulubione to wszelkiej maści musclecary - faworyt - Buick Riviera boattail oraz Dodge Challenger

    bb20ad15718d0986da60c6fb6eef2a0c.jpg

    14c280405ac92e037364b1965d78339c.jpg

     

     

  5. 23 godziny temu, marecki napisał:

    Ani mi to głowy nie przyszło :)

    Lepiej niech się @elwis odezwie jak tam reanimacja Sheaffera przebiega... Pacjent żyje? 

    Ave! Na razie Sheaffera nie dotykałem, bo szlajałem się na delegacji, a w domu mam remont - w związku z powyższym moja szanowna żona jest "ciut" wyczulona na punkcie straty czasu w postaci moich hobby - jednak w ciągu 2-3 dni chwycę się za piórko i wrzucę zdjęcia :)

    Co do sprzętu audio, to nie mogę o sobie powiedzieć "audiofil" bo jestem za cieńki "w uszach" ale po prostu lubię dobre brzmienie generowane przez starą elektronikę zasilaną solidnym trafem :) Z tersztą to samo mam z autami - lubię stare sześciocylindrowe jednostki no i V8 :D

     

     

  6. 22 godziny temu, zmechu napisał:

    ZRK RM-222, cały czas na chodzie, i niesamowity urok KSU z kaset na tym sprzęcie...

    Znam te klimaty - ja na moim ZRK RB-3200 zdzieram Defekt Muzgó i stare T-Love :D

    Szkoda, że mi się limit zdjęć skończył, bo wrzuciłbym fotkę.

  7. 10 godzin temu, Pan Kleks napisał:

    Pierwsza rzecz, to Dremel. Pióro to nie plastikowe szkiełko. Szkiełka są twardsze i chyba troszkę bardziej odporne na temperaturę. Dremel ma wprawdzie regulację obrotów, ale te najniższe i tak są za wysokie. Stanowczo odradzam. Polerując ręcznie Tempem zajmie Ci to 2-3 minuty. To jest za fajne pióro, żeby na nim eksperymentować.

    Co do konwertera, to oryginalny był aerometryczny - dziś już praktycznie nie do dostania. Natomiast współczesny, tłoczkowy, będzie pasował, bo standard się nie zmienił. Spokojnie możesz kupić. Jeśli naboje, to oryginalne Sheaffera. 

    Dzięki za porady - wykażę czujność sapera i zabiorę się za polerkę ręcznie :) Pytanie czy samą stalówkę również można potraktować pastą polerską a następnie dobrze wypłukać, czy też zaleca się nie narażać tego elementu pióra na kontakt z pastą?

     

  8. 9 godzin temu, Kleks napisał:

    No dobra. Wzmacniacz Technics SU-VZ220, magnetofon RS-B605 i tuner Cambridge T500. A najlepsze z tego są kolumny Sony E30, które też mają ze trzydzieści lat, ale dają radę, że ludziom szczęki i uszy opadają. No i cooo? :P

    Ten licznik na LED-ach w RS to mi się zawsze podobał :) Kolumny to prawdziwe cacka - gratuluję!!

  9. 2 minuty temu, Kleks napisał:

    Ja tam mam Technicsa :P

    Chwal się :) 

    Ja mam:

    Piec A-701R

    Tuner F-550RDS

    Korektor GR-777

    Magnetofon CT-S610

    CD PD-S801

    ale patefon Unitra GS-464 z wkładką MF-105

    Kolumny JPW 910ML mają już 20 wiosen.

    Miałem kino domowe Yamahy 7:1 z dobrej średniej półki i stary Pioneer wciągnął je nosem :)

  10. Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów!

    Jestem miłośnikiem pięknych, starych rzeczy, solidnie zbudowanych, w czasach kiedy ksiegowi mieli g**ucio do gadania, a liczyła się jakość. Dlatego zamiast kina domowego posiadam zestaw Pioneera z początku lat 90-tych, słucham vinyli, zbieram stare zegarki mechaniczne, piszę starymi piórami, zbieram stary sprzęt Unitry ale na szczęście żonę mam 4 lata młodszą :D 

    Pozdrawiam z miasta Księżnej Daisy.

  11. 5 godzin temu, Kleks napisał:

    Fajnie, że chcesz tymi piórami pisać, a nie opylić je pierwszemu kupcowi, który się nawinie. Ponieważ sam się trochę bawię w renowację piór, więc chciałbym Cię tylko przestrzec przed Dremelem. To za szybkie narzędzie do polerowania plastiku. Można bardzo łatwo zrobić rów, głębszy niż w d...., albo po prostu przypalić (nadtopić) plastik. Ja bym raczej zastosował coś niskoobrotowego (wkrętarka zamocowana w imadle, albo ręcznie :D Być może o tym wiesz, ale na wszelki wypadek mówię, bo szkoda by było zepsuć takie fajne pióra. Powodzenia.

    Nie no takie pióra to zostawia się w swojej kolekcji dla potomnych :) Być może nie kosztują kroci ale po pierwsze sentyment a po drugie umiłowanie do rzeczy starych i pięknych no i lubię pisać piórkami. Co do Dremela to ma on płynną regulację obrotów i mam pewne doświadczenie w polerowaniu, ponieważ zbieram również stare zegarki mechaniczne i często poleruję szkiełka z "plexi" ale dzięki za czujność :) 

  12. 4 godziny temu, ArielN napisał:

    Hej Elwis,

    pióro Sheaffera, które posiadasz to Sheaffer Triumph 550 produkowany w latach 1973-1983. Pióro Parkera to Parker 75 z lat 1987-93 (zakładając, że korpus pokrywa błyszczący czarny lakier).

    Fajne pióra :).

    Dzięki wielkie za wyczerpujące informacje - szczególnie cieszę się z rozkodowania Sheaffera :) nie przypuszczałem, że jest tak stare - sądziłem, że jest z początku lat 90-tych. Co do Parkera, to doczytałem na forum o firmowych oznaczeniach daty produkcji. Na moim piórze jest symbol IIIA, co oznaczałoby 3 kwartał 1992 roku.

    Parkera odmoczyłem, przeczyściłem i załałem atramentem Watermann Mysterious Blue. Pióro posiada końcówkę F i lekko szoruje po papierze, mam wrażenie, że lekko wygięty jest jeden z płatków stalówki ale to już temat do działu "serwis".

    Co do Sheaffera - chcę go odmoczyć i wyczyścić a następnie przepolerować (mam zestaw Dremel, filc i pasta tempo :)). Pytanie czy dostępne na alledrogo konwertery do Sheaffera są kompatybilne z moim piórem np: http://allegro.pl/tloczek-pompka-konwerter-do-pior-sheaffer-lodz-i6207338516.html?

    Jeżeli nie to jakiego typu naboje powinienem zakupić do piórka?

    Dzięki z góry za pomoc :) 

  13. Dzięki za odpowiedź, w międzyczasie szukałem w grafice gugli po frazie "vintage sheaffer" i trafiłem na model Imperial, który jest bardzo podobny do mojego (jak nie taki sam) - wklejam linka do strony z ebaja: http://www.ebay.com/itm/Vintage-Sheaffer-Imperial-Fountain-Pen-585-14-nib-/182479535874?hash=item2a7ca0bf02:g:c-sAAOSwFMZWsM2P

    Pytanie - w jakich latach były produkowane te pióra? Lubię wiedzieć czym piszę :):) 

  14. Witam serdecznie forumowiczów,

    Niedawno dostałem w "spadku" stare pióra Sheaffer i Pelikan. Na co dzień piszę wyłącznie piórami, długopisem bazgrzę niemiłosiernie. Posiadam Pelikana M200 z początku lat 90-tych oraz współczesnego Regal'a. Proszę o możliwie dokładną identyfikację pór, które posiadam:

    Parker:

    Oznaczenia na stalówce: 750 18k France, punca w kształcie rombu z kreską i dwoma punktami "o" po obu stronach kreski

    zdjęcia w załącznikach.

    Sheaffer:

    Oznaczenia na stalówce: 585 14k Sheaffer

    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :) 

     

    shea1.jpg

    shea2.jpg

    peli1.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...