Skocz do zawartości

Eligiusz

Użytkownicy
  • Ilość treści

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Profile Information

  • Płeć
    Male
  • Skąd jesteś?
    Szczecin

Ostatnio na profilu byli

235 wyświetleń profilu

Eligiusz's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Dzisiaj czyściłem nabój przy użyciu myjki ultradźwiękowej. Po 2-3 płukaniach nabój jest idealnie czysty. Wodę z naboju odciągałem przy użyciu papieru toaletowego zwiniętego w bardzo wąski stożek. Wkładamy taki stożek do połowy naboju i świetnie on wchłania resztki wody. Oczywiście należy robić to ostrożnie aby w środku nie pozostawić żadnych paproszków z papieru. Teraz nabój suszy się na serwetce położonej na kaloryfer. Jutro będzie jak nowy. Może to trochę więcej zabawy niż ze strzykawką, ale fajna robota -).
  2. Dzisiaj dotarł do mnie Sheaffer Sagaris chrom (9470), zatankowałem na czerwono (Sheaffer Red w nabojach) i jestem gotowy do pracy -). Pióro pisze bardzo miękko. Stalówka F nie jest z tych najcieńszych, nie żałuje atramentu. Pióro jest bardzo delikatne i zgrabne. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.
  3. Super opis, godny zdolnego neurochirurga. Jak się zachowuje Pelikan 4001 Black? Czy butelka 30 ml? Jest na mojej przyszłej liście zakupów i chciałbym poznać opinię. Ostatnio reanimowałem pióro z napisem SRD, nic więcej nie wiem kto je mógł wyprodukować - bardzo mi pomogła myjka ultradźwiękowa. Przywróciła pióro do życia po 2-3 kąpielach, ale to co nieco,niesportowa' reanimacja w porównaniu do Twojej obróbki termicznej -)
  4. Ja niedawno nabyłem Sheaffer Skrip Blue, pod wpływem recenzji z encyklopedii atramentów. Jestem bardzo zadowolony, ładny kolor, bardzo dobre właściwości i przystępna cena.
  5. Przymierzam się do tego pióra (Sheaffer GC 300) czarny ze złoceniami. Chodzi mi o te właśnie złocenia. Jak one się prezentują po kilku latach używania. Czy te złocenia wycierają się i wyglądają wkurzająco, czy też w miarę ładnie się starzeją. Czekam na opinie zwłaszcza tych osób, które intensywnie i długo używają tego pióra.
  6. Definitywnie złapałem bakcyla. Przeglądam swoje pióra codziennie. Wczoraj otrzymałem wspaniałe piszący czerwony atrament Sheaffera. Rozglądam się po forum i blogach - wspaniałe źródło wiedzy i inspiracji. Pozdrawiam i dziękuję za miłe przyjęcie.
  7. Jeśli chodzi o pierwsze pióro to waży ono 27 g, ma 137 mm długości. W zał. stalówka, na której wygrawerowana jest korona, napis: INOX, IRISTYL 96.
  8. 9 w gotowości bojowej to imponująca flota. Gratuluję.
  9. Dziękuję za szybka odpowiedź. Czy czyścić w wodzie, wodzie demineralizowanej, czy może wodzie z detergentem?
  10. Jeszcze jedna podobna prośba. Pióro z napisem Cacharel na skuwce i na stalówce. Czy ktoś wie jaki to model i kiedy był produkowany?
  11. Nadal niełatwo się połapać w zamiennikach naboi. W szufladzie znalazłem trzy typy - załączam zdjęcia. Ten na lewo to chyba krótki international - pasuje do Parkera. Poznałem po tym, że drEvil napisał, że dostępny w każdym warzywniaku. W środku długi, ale ma inna końcówkę (szerszą) pasuje mi do pióra Cacharel. Na prawo Shaeffer - jakby 'bez' końcówki. Czy można gdzieś odnaleźć listę jakie są zamienniki? Lub jakie są 'oficjalne' nazwy - o ile są tak aby przy zakupie nie kupić czegoś co nie pasuje. No i czy np. Shaeffer produkuje jeden typ? Tzn. jak kupię nabój Shaeffera to będzie pasował do wszystkich piór Shaeffera?
  12. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Proszę o identyfikację pióra. Pióro pochodzi z Francji. Na dźwigience ma napis IDEAL i wygrawerowaną jakby piłeczkę tenisową. Na skuwce są cztery zagłębienia - widoczne na zdjęciu jakby czarna kropka - równomiernie rozmieszczone wokoło skuwki. Czy było tam coś zamontowane? Czy ktoś zna model tego pióra i przybliżony rok produkcji?
  13. Nowy jestem na forum, ale spotkał mnie tu już wspaniałe przyjęcie i mnóstwo fajnych porad i postów. Pewnie będę miał wiele naiwnych pytań. Zainteresowało mnie jak przechowujecie swoje kolekcje, w jaki sposób są skatalogowane i opisane - nie musi się wypowiadać te 5 osób które zaznaczyło, że ma ponad 1000 piór , ale każda odpowiedź bedzie dla mnie ciekawa nawet tych którzy mają 1-10 piór. Poza tym w przypadku posiadania większej ilości piór, czy trzymacie je zatankowane, gotowe do użycia? Czy suche? Ja to wygląda?
  14. Jeszcze w sprawie czyszczenia pióra. Czy ktoś używał myjki ultradźwiękowej do czyszczenia pióra? Jakie sa efekty? Czy to bezpieczne dla pióra?
×
×
  • Utwórz nowe...