Skocz do zawartości

Graphic

Użytkownicy
 • Ilość treści

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Graphic

 • Ranga
  XXF
 1. Skoro jest jeszcze tydzień czasu na zapisy i tak duże zainteresowanie, to może warto zrealizować pióro forumowe w dwóch wersjach kolorystycznych?
 2. W tym tygodniu odebrałem Sailor 1911 Large, rodowane, stalówka B, pióro wygląda szlachetnie. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.
 3. Już zamawiałem Platinum Century #3776, gdy Pan ze sklepu Scryba powiedział mi, że żywica, z której wykonane jest to pióro bardzo łatwo się rysuje i z tego względu nie poleca zakładania skuwki na korpus, bo szybko wytrze pierścień na korpusie. Zaskoczyła mnie ta informacja, jakie są Wasze doświadczenia z odpornością tego pióra na zarysowania w normalnym użytkowaniu?
 4. Dziękuję za odpowiedzi, coraz bardziej biorę japońskie pióra pod uwagę, bo wydaje mi się, że w ty przedziale cenowym mają najwięcej do zaproponowania. Wysłałem zapytania do dwóch polskich sklepów internetowych o możliwość zamówienia któregoś z japończyków. Zobaczymy jaka będzie odpowiedz.
 5. Dziękuję za podpowiedz, Platinum 3776 lub Pilot Custom wchodzą w rachubę, ale nie znalazłem w polskich sklepach czarnych, nieprzeźroczystych z wykończeniem w kolorze srebrnym.
 6. Dziękuję za podpowiedz. Wezmę Sailora pod uwagę, szkoda, że ze srebrnymi dodatkami nie jest dostępny w polskich sklepach...
 7. Dziękuję za odpowiedz. W przedziale cenowym Montegrappy jest Aurora z 14k stalówką lub Marlen ze stalówką Flex. Jakie argumenty przemawiają za Montegrappą (poza designem)?
 8. Dziękuję za odpowiedz. Wydawało mi się, że małe i lekkie pióra są np: do robienia notatek (ręka się nie męczy od ciężaru i rozmiaru), a do podpisywania dokumentów będę mógł sobie pozwolić na większe i cięższe. Po namyśle mógłbym ograniczyć powyższą listę do 6 modeli, eliminując Delta Journal i Vintage.
 9. Proszę o pomoc w wyborze klasycznego męskiego pióra, poniżej wymieniam pióra, które mi się spodobały i ich ceny w polskiej dystrybucji (potrzebuję fakturę): - AURORA IPSILON DE LUXE (stalówka 14K) 630zł; 134mm - Delta De VINTAGE Grey (tylko naboje) 490zł; 124mm 19g - Delta Markiaro Trentaremi 490zł; 139mm - Delta JOURNAL 650zł; 124mm - Kaweco DIA2 czarny chrom 330zł; 133mm - Marlen Aleph Pióro Wieczne Flex; 775zł 145mm,31g - Montegrappa Parola czarne 690zł; 143mm; 36g - pelikan M205 380zł; 125mm; 14g. Nie miałem tych modeli w ręku, więc proszę o radę jak się ma jakość do ceny. Pióro m
×
×
 • Utwórz nowe...