Skocz do zawartości

eileen1x

Użytkownicy
 • Ilość treści

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez eileen1x

 1. Ja wdycham bezwiednie przy okazji rozcieńczania farb za pomocą tego rozpuszczalnika.
 2. Witam, Kilka dni temu rozdrażniony niemiłym zapachem atramentu Hero Washable Blue, wziąłem flakon wody perfumowanej Davidoff Cool Water i psiknąłem trzy razy do kałamarza, po czym wstrząsnąłem kilkakrotnie (po założeniu zakrętki naturalnie). Następnie napełniłem tym atramentem pióro Pilot Plumix ze stalówką BB. Nastąpiła cudowna odmiana. Przyszła pora na pisanie nie tylko barwne, ale i wonne. Poświęciłem na eksperyment kałamarz Hero, dwie buteleczki atramentu TWSBI i trzy Piloty Plumix, bo łatwo się je płucze. Jakież to szerokie pole do prób..... Można łączyć kolory,
 3. To tylko snobizm i nic więcej. Gdyby powstała w 1988 roku firma Visconti poszła w swej koncepcji na ilość i robiła to samo tylko dużo i tanio to nikt by o niej nie mówił. Wybrali jednak drugą drogę i robią mało ale bardzo drogo. I od razu prestiż wzrasta. Obserwuję to zjawisko od lat. Teraz niektóre firmy chińskie wybrały ten kierunek.
 4. Niewątpliwą zaletą jest duża odporność na staczanie się z biurka.
 5. Wielkie dzięki za błyskawiczną informację. Zrobię tak jak mówisz. pozdrawiam
 6. Mam pióro Waterman nieznanego typu, które ma uszkodzoną sekcję i nie można zamknąć skuwki. Czy można naprawić jakoś takie uszkodzenie, albo kupić nową sekcję? Jaki to model Watermana? Jest podobny do Graduate, ale sekcja jest w nim 12 kątna.
 7. Bardzo mi przykro, ale okazało się, że to jest pióro wieczne, a nie długopis
 8. Zajrzałem tutaj, bo chciałem również zapytać bardziej doświadczonych forumowiczów o Watermana, ale po tym co tu zobaczyłem to się boję.
 9. Czyżbym wyczuł subtelną obecność "fali" na Forum? Panowie z grubszą stalówką mają po dwie belki?
 10. Zaraz poszukam w swoich zbiorach sprzed lat, bo ten długopis kupiłem ze 30 lat temu. Spróbuję zrobić zdjęcie przy dziennym świetle i porównasz
 11. Chciałbym rozebrać skuwkę Parkera Vector ale nie widzę sposobu jak to zrobić w tym modelu. Czy ktoś wie jak się do tego zabrać?
 12. Dalej masz ten problem? Mam taki sam element tylko cały
 13. Niestety gumki w chińskich piórach za 3 złote są po pierwsze za krótkie, a po drugie za wąskie do piór z lat 50 i 60. Dodatkowo są przyklejone do sekcji i nie można ich zdjąć, a tylko odciąć, co skraca je o 5 mm.
 14. Pióro nie jest z mosiądzu. Jeśli zajrzysz do wewnątrz skuwki, to mniej więcej w połowie głębokości zobaczyć można nacięty gwint do nakręcania na korpus. jego zwoje są srebrzysto szare. Poza tym żaden magnes, nawet neodymowy nie przyciąga mosiądzu.
 15. Przeważnie jest to ryt wgłębny i wtedy następuje ubytek powłoki lakierniczej jeśli pióro jest pokryte farbą albo ubytek materiału jeśli jest plastikowe lub metalowe. Z ubytkiem materiału nic się nie zrobi, ale ubytki lakieru można uzupełnić odpowiednio dobranym kolorem farby i po jej wyschnięciu, doprowadzeniem powierzchni do stanu sprzed grawerunku. Zdarza się czasem, że napisy były wykonywane metodą sitodruku i wtedy wystarczy taki napis zmyć rozpuszczalnikiem lub ostrożnie zeszlifować pastą polerską
 16. Zielony Pelikan 4001 także źle działa na złocone stalówki. Ale jak masz trochę cierpliwości to możesz sam pozłocić tę stalówkę na nowo.
 17. Zawsze możesz zmienić stalówkę lub zeszlifować ziarno
 18. Cześć! Dnia Ci nie starczy, żeby przeczytać to co tutaj napisano na temat piór i atramentów.
 19. Minęło 5 lat, wszyscy już zapomnieli o Pelikanie Stola III, a ja od pewnego czasu piszę tym piórem i chwalę go sobie.
 20. Sheaffer robi drewniane pudełka. Tutaj Sheaffer Prelude w wersji platerowanej złotem.
 21. Pióro na Twoich zdjęciach wygląda jakby zostało wytoczone z kawałka turmalinu a nie z akrylu. Nie potrzeba nim pisać, wystarczy, że raduje oko
 22. To był sposób na wzmocnienie końcówki stalówki w czasach kiedy technologia miała trudności z przyspawaniem małego ziarenka irydu. Stosowano różne rodzaje skrzydełek, a nawet wygięcie końca stalówki w kształt motylej ssawki. Ciekawe, że ta archaiczna technologia jeszcze jest wykorzystywana współcześnie.
 23. Za 40 złotych kupisz nową, jeśli jeszcze masz ten problem
×
×
 • Utwórz nowe...