Jump to content

eileen1x

Użytkownicy
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  52°06′22″N 21°15′57″E
 • Zainteresowania
  literatura, pióra wieczne, fotografia, krótko

Recent Profile Visitors

410 profile views

eileen1x's Achievements

XF

XF (2/6)

 1. Kolorystyczny bliżniak mojego pióra
 2. Zainteresowała mnie ta dyskusja z wiosny 2020 roku i czytając nabrałem ochoty na jakieś pióro, które miałoby indywidualne cechy jakie mu nadam nie uczestnicząc fizycznie w jego wytworzeniu. Pójdę po Twoim śladzie i spróbuję zamówić sobie jakieś pióro w oryginalnej kolorystyce i kształcie. Serdecznie pozdrawiam
 3. Witam Tomku w 2021 roku. Czy te ebonowe pręty ze zdjęć wróciły już do Ciebie jako piękne, jedyne w swoim rodzaju pióra?
 4. Ja wdycham bezwiednie przy okazji rozcieńczania farb za pomocą tego rozpuszczalnika.
 5. Witam, Kilka dni temu rozdrażniony niemiłym zapachem atramentu Hero Washable Blue, wziąłem flakon wody perfumowanej Davidoff Cool Water i psiknąłem trzy razy do kałamarza, po czym wstrząsnąłem kilkakrotnie (po założeniu zakrętki naturalnie). Następnie napełniłem tym atramentem pióro Pilot Plumix ze stalówką BB. Nastąpiła cudowna odmiana. Przyszła pora na pisanie nie tylko barwne, ale i wonne. Poświęciłem na eksperyment kałamarz Hero, dwie buteleczki atramentu TWSBI i trzy Piloty Plumix, bo łatwo się je płucze. Jakież to szerokie pole do prób..... Można łączyć kolory, zapachy i nastrój. Nie zauważyłem, żeby ta odrobina aerozolu zmieniła właściwości atramentu. Jestem głęboko przekonany, że gdzieś na świecie ktoś może już produkuje takie perfumowane atramenty, a jak jeszcze nie to jest tylko kwestią czasu kiedy się pojawią.
 6. To tylko snobizm i nic więcej. Gdyby powstała w 1988 roku firma Visconti poszła w swej koncepcji na ilość i robiła to samo tylko dużo i tanio to nikt by o niej nie mówił. Wybrali jednak drugą drogę i robią mało ale bardzo drogo. I od razu prestiż wzrasta. Obserwuję to zjawisko od lat. Teraz niektóre firmy chińskie wybrały ten kierunek.
 7. Niewątpliwą zaletą jest duża odporność na staczanie się z biurka.
 8. Wielkie dzięki za błyskawiczną informację. Zrobię tak jak mówisz. pozdrawiam
 9. Mam pióro Waterman nieznanego typu, które ma uszkodzoną sekcję i nie można zamknąć skuwki. Czy można naprawić jakoś takie uszkodzenie, albo kupić nową sekcję? Jaki to model Watermana? Jest podobny do Graduate, ale sekcja jest w nim 12 kątna.
 10. Bardzo mi przykro, ale okazało się, że to jest pióro wieczne, a nie długopis
 11. Zajrzałem tutaj, bo chciałem również zapytać bardziej doświadczonych forumowiczów o Watermana, ale po tym co tu zobaczyłem to się boję.
 12. Czyżbym wyczuł subtelną obecność "fali" na Forum? Panowie z grubszą stalówką mają po dwie belki?
 13. Zaraz poszukam w swoich zbiorach sprzed lat, bo ten długopis kupiłem ze 30 lat temu. Spróbuję zrobić zdjęcie przy dziennym świetle i porównasz
×
×
 • Create New...