Jump to content

takeszi

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Recent Profile Visitors

121 profile views

takeszi's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale przegapiłem Twoje pytanie. W Sailorze mam stalówkę H-M. Jest to jedyna moja złota stalówka, nie jestem też jakimś znawcą piór i stalówek, ale już polubiłem tego Sailora! Stalka dość mokra, startuje i pisze w każdej pozycji, sunie dość gładko po papierze, płynnie, ale nie nazwałbym tego masłem. Nie jest to jakieś to też jakieś drapanie, czy skrobanie. Po prostu takie "prawie masło" z lekkim, wyczuwalnym szurnieciem. Generalnie czytałem, że Sailory uważane są za gwoździe, ale w porównaniu do stalowych stalówek w piórach innych marek, ta sailorowska jest bardziej elastyczna i łatwiej się ugina, pogrubiając jednocześnie linię. Grubość linii to taki odpowiednik europejskiej, niezbyt grubej Mki. Ogólnie dla mnie bomba i na obecnym etapie WOW. Mam porównanie z: Pelikanem M205, Watermanem Hemisphere, TWSBI 580, Faber Castell Emotion, Diplomatem, Visconti Rembrandt, Lamy itp.
 2. Dzięki za odpowiedzi. A które marki piór stosują JoWo, a które Bock?
 3. Tak, Pilota też rozważam, tym bardziej, że nigdy nie miałem żadnego pióra tej marki, a mają one znakomite opinie. A co powiecie o Visconti, Aurorze?
 4. Szanowni, przekopując forum nie znalazłem takiego zestawienia, stąd moje pytanie: jakie współczesne, dostępne pióra ze stalową stalówką uważacie za najlepsze? Chodzi mi o wrażenia z pisania. Wygląd, wymiary, sposób napełniania mają drugorzędne znaczenie. Co możecie polecić? I drugie pytanie - co byście polecili ze złotą stalówką, ale w segmencie raczej entry level, czyli niższa półka cenowa. Mam już kilka piórek, w tym Pelikana M205, Sailora 1911, Platinum 3776 i szukam kolejnych 🙂 Po głowie chodzą mi np. Montegrappa Fortuna, czy Waterman Charlston.
 5. A to zasychanie, to chyba wyjątek wśród Pilotów?
 6. A trochę odświeżając - czy można w Polsce kupić stalówkę EF do TWSBI 580?
 7. takeszi

  Cześć

  Witam wszystkich serdecznie! Forum czytuję od dłuższego już czasu, piór używałem z przerwami od kilku lat. Zazwyczaj były to to tanie, chińskie pióra i atrament Hero. Ostatnio nabyłem piórka TWSBI i Lamy, lepszy atrament no i mnie wciągnęło 🙂 Pozdrawiam, Łukasz.
×
×
 • Create New...