Jump to content

Cziwochel

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

82 profile views

Cziwochel's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Bardzo dziękuję za porady, na razie chyba spróbuję swoich sił w naprawie, jeśli moje umiejętności manualne zawiodą to spróbuję coś upolować. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Forumowiczów.
 2. Cześć, dzisiaj zauważyłem, że dawna ryska przekształciła się w pełnoprawne pęknięcie - zdjęcia. Dopóki nie dokręcę skuwki mocno to jest to nadal wielkości włosa, czyli w miarę ok, ale po dokręceniu robi się szpara o szerokości około 1mm. Kontaktowałem się już z warsztatem Pana Dudka i otrzymałem opinię, że skuwka do wymiany. Przeszukałem internet i nie mogłem znaleźć, żadnej aktualnej oferty poza jedną o kosmicznej cenie 60 euro. Jednak nie jestem piórowym weteranem i dlatego chciałbym się Was spytać w jaki sposób najlepiej poszukiwać części zamiennych? Ewentualnie może ktoś ma jakiś patent na zatrzymanie rozpadu skuwki albo jakiś forumowicz chciałby sprzedać taką skuwkę (nie koniecznie musi być czarna, na filmiku Tuzanda widziałem jak wyglądają taki miksy kolorystyczne dla M205 i chyba mógłbym się czymś takim zadowolić)?
 3. Jaki atrament jest na zdjęciach od Tsyrawe?
 4. Dobry wieczór. Ostatnio zaintrygowały mnie pióra szklane, często znane pod angielską nazwą glass dip pen. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie tych piśmieniczych artykułów: 1. Czy są pióra "glass", ale nie "dip"? Tzn. czy są takie ze szklaną stalówką, ale normalnie napełniane przez naboje, konwertery, itp? 2. Czy jest jakiś polski sprzedawca/sklep mający w ofercia takie pióra? 3. Czy ktoś z Was pisał kiedyś takim piórem, jeśli tak, czy mógłby opisać wrażenia? Z góry dziękuję z odpowiedź.
 5. Witam, Mam następujący problem, niedawno na swoim piórze zobaczyłem rysy i chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne sprawa, czy raczej należy jakoś się tym zająć? Rysy głównie znajdują się w miejscu, gdzie (przy zamkniętym piórze) kończy się skuwka. Pióro to Pelikan M205. Dodam, że jest ono dość nowe zakupione około miesiąca temu.
×
×
 • Create New...