Skocz do zawartości

Rex

Użytkownicy
  • Ilość treści

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Rex's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Pewnie po takim okresie czasu to już nieistotne ale w przeciwieństwie do farby, opartej na sproszkowanych pigmentach stałych zawieszonych w spoiwie (+ ewentualny rozpuszczalnik), typowy atrament wcale nie zawiera spoiwa, a tylko wodorozpuszczalny barwnik i rozpuszcalnik (woda) plus substancje pomocnicze poprawiające trwałosc i własnosci mechanicze (lepkosc, smarnosc), oraz konserwanty.
  2. Metropolitan specjalnie prestiżowy nie jest… ale praktyczne piórko
  3. Hej, kupiłem kilka dni temu pióro Parkera. Grubosć stalówki mi nie odpowiada - potrzebuję F a nie M. Wszedłem na Brytyjką stronę Parkera i przeczytałem że oferują wymianę stalówek za darmo do 28 dni po zakupie. Napisałem maila z prosbą jak to zrobić - miła pani w ciągu godziny odpisała że nie ma problemu, mogę odesłać im Pióro na ich koszt i przyslą w inną stalówką. Mieliscie z tą usługą do czynienia? Jak długo trwała cała procedura?
  4. dla mnie dwa - dwa razy więcej radosći xD Jęsli kupisz jedno, to następne i tak też kupisz, tylko później - psychologia pióromaniaków
  5. Pelikan to w zasadzie gwarancja jakości. Ich pióra z serii M są rewelacyjne. Waterman i Parker - różnie bywa, zwłaszcza w tańszymi modelami. Dla obu tych marek, ale zwłaszcza Parkera, ostatnie 20 lat nie było pasmem sukcesów. Parker zgubił się trochę na rynku. Przy czym nadal robili i robią wiele dobrych modeli.
  6. To stalówka F ale na bardzo chłonnym papierze słabej jakości, dlatego wyglada raczej jak M. Na większości papierów linia jest znacznie cieńsza.
  7. A może Kaweco Dia 2? Klasycze, zakręcane, eleganckie i solidnie zrobione, duże (wielkości Duofolda) na uniwersalne naboje (i tloczki), łatwo wymienne i dobre stalówki (dostępne nawet bardzo cienkie EF)- jest z żywicy a nie metalu ale ma sporo okuć wzmacniających konstrukcję. Kwestia zatrzask czy gwint - raczej nie ma kluczowego znaczenia dla trwałosci pióra. Gwint to starsze, bardziej tradycyjne rozwiązanie, pewnie dlatego kojarzy się trochę w piórami wysokiej jaksci. i jeszcze inna a propozycja…
  8. Granatowy 51 ze stalówką M już do mnie jedzie, w weekend może skrobnę recenzję.
  9. @tomaszk1 niestety problem z rysowaniem się sekcji od skuwki ma chyba nawet wiele 51-ek ze starych serii ;/ Jak patrzę na mocniej używane egzemplarze - wiekszosć ma tam zmatowienia.
  10. Widziałem kilka recenzji nowego 51. Są rzeczywiście raczej negatywne - od „zdrada, hańba i potwarz dla oryginału” do „dobre pióro, ale to nie 51”. Wydaje się ze ci, którzy oczekiwali kopii starego modelu są rozczarowani najbardziej. Ale zmiany są dla mnie ok. System konwerter-naboje mi odpowiada. Chociaż mogliby załączyć konwerter… Inna stalówka - w porządku. Zakręcana skuwka - jest dla mnie ok, moje daily drivery w większości takie mają (Pelikany i Kaweco). Metalowy pierścień przy sekcji- wg mnie jest elegancki, modernizuje lekko projekt z lat ’40 i dodaje elegancji.
  11. Te wentylowane skuwki tez mnie nie zachwycają, ale da się z tym żyć. Wiele starych Parkerów, do lat ’60 ma fabryczne otworki w bokach skuwki, totalnie odkryte. W tym wiele Duofoldów. Które są zakręcanie… (jak na załączonym obrazku) Zastanawia mnie materiał nowej 51. Specyfikacja na stronie Parkera mówi ze korpus jest w akrylu. Czyli tego samego materiału z którego są stare 51. Parker nazywał wtedy ten materiał „Lucite” - jest to po prostu inna nazwa pleksiglasu, czyli polimeru akrylowego. Mialem model 51 lata temu, niestety go zgubiłem. Pamietam ze jego tworzywo sprawiało wrażenie bardzo twardego i trochę szklistego. Wtedy nie wiedziałem ze to nieprzezroczysty pleksiglas.
  12. Hej, Podoba mi sie nowy Parker 51 (z 2021) ale wygląda na to że gwint na korpusie jest z plastiku natomiast na skuwce -metalowy. Mam kilka piór zakręcanych, to nie problem sam w sobie, ale wszystkie gwinty są w pełni z plastiku. Obawiam się, że metalowa skuwka 51-ki zetrze szybko gwint na piórze. Czy to słuszna obawa, czy w praktyce nie zauważyliscie takiego problemu?
×
×
  • Utwórz nowe...