Skocz do zawartości

Pióro na prezent do 200 zł


Polecane posty

Gość david1600

W tym przedziale cenowym najlepszy będzie Pelikan z serii Tradition (m200, 205,215) jeśli chcesz nowe pióro, jeśli ma być pod kątem kolekcjonowania polecam Pelikan 140 lub Parkera Vacumatica/ Duofolda z lat 20. te trzy ostatnie pióra mają złote stalówki 14kt i własny system napełniania - Duofold -przyciskowy, Vac- też przycisk tylko trochę zmodyfikowany a Pelikan niezawodny tłok. Wybór między nimi to już kwestia gustu, każde z nich jest niezawodne i może stanowić godny zaczątek kolekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane pióro na prezent to raczej śliska sprawa, szczególnie jeśli obdarowujący nie ma super wiedzy o piórach.

Zastanawiając się jakie pióra ja chciałbym otrzymać w tym przedziale cenowym prawdopodobnie postawiłbym na faber-castell. Kompletnie te pióra do mnie nie przemawiają i raczej sam bym ich sobie nie kupił (a o to - o to drugie chyba chodzi w prezentach), a widzę że mają dobre opinię więc może to być kawał solidnego pióra. Pelikan to tez na pewno dobre pióra, ale te z kolei pewnie sam sobie kiedyś kupię więc dla mnie odpada ;). Ewentualnie może lamy? (studio, linea, logo raczej odradzam, linea w sumie też taka ciut damska linia).

Albo może to japońskie pióro, ze złotą stalówką, mam wrażenie że mało popularne w sklepach, a dla hobbysty powinno być rozpoznawalne.

Jeśli będzie trzeba "coś dołożyć" do pióra można pomyśleć o jakimś ekskluzywnym atramencie np coś z pelkana edelstein (ładna butelka, a to czesto też się liczy w prezentach ;)).

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość david1600

Jak już pisałem ze starych piór polecałbym Parkera lub Pelikana miałem te pióra i mogę powiedzieć że jakościowo były bardzo dobrze wykonane, ale to jakie pióro będzie pasowało obdarowanemu to już kwestia gustu i indywidualnych preferencji użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...