Skocz do zawartości

Kaweco Palm Green, czyli piszemy szczypiorem na wiosnę


bosa

Polecane posty

Witojcie!

 

Od zarania moich prywatnych dziejów kocham zielone we wszelkich wydaniach i odmianach. Tako jest i z inkaustami - u mnie one pełnią rolę granatu „na co dzień”. Na specjalne miejsce w moim czarnym serduszku zasłużyły te najciemniejsze, najbardziej nasycone, pokroju Olivastre... Ale to nie o nich będzie dziś mowa. Przed Wami dziś bezczelny w swojej szczypiorkowatości, rześki i żwawy Kaweco Palm Green.

 

JoomrYF.jpg

M2CfXgx.jpg

pUV1Ftw.jpg

IMG_2088_zpsz8dx3nx0.jpg

IMG_2087_zpsuyelb3w7.jpg

IMG_2086_zpstex227xf.jpg

IMG_2085_zpsb56lfud3.jpg

 

 

Trafił do mię ten gagatek już upakowany elegancko wew naboje, więc zdjęcie kałamarza z andersonpens.com:

 

1000676-2.jpg

 

Natychmiast załadowałam go do akurat wolnego białego Duke'a i dawaj do przodu. A jak dojechaliśmy, to z przodu było tak:

 

Suche męskie fakty

Schnięcie: ujdzie

IMG_2097_zpsd73glh8f.jpg

Przepływ i startowanie: bez zarzutu, całkiem dobrze się tu Kaweco sprawuje

Wypełzanie na stalówkę: minimalne 

 Kalafiorzenie: a gdzieżby tam!

Cieniowanie: Uwagę ono przykuwa. Pokaźny zakres. Potrafi przechodzić od jaśniutkiej kalarepki po nieco przejrzałej sałaty, która zbyt długo czekała na swoje pięć minut, imponujące. Zdecydowanie do grubszej stalówki.

Jak, moim zdaniem, wszystko.

 

zdjęcie z Gourmet Pens

11203838434_87d60e47f4_z.jpg

 

No dobra, dobra, gadasz i gadasz, a jak to jest pisać szczypiorkiem?

A tak:

 

m33Yot3.jpg

fPLiteH.jpg

8rj06ZT.jpg

 

IMG_2096_zpse2as2teo.jpg

IMG_2095_zpsvpnkucoy.jpg

IMG_2094_zpslehxvfol.jpg

IMG_2093_zpsqvoalpqf.jpg

IMG_2092_zpsws6bv09g.jpg

IMG_2091_zps0bynzacu.jpg

IMG_2090_zpsgi32ylsd.jpg

IMG_2089_zpsg82l8fah.jpg

 

Całkiem przyjemnie, prawda? Gdy połączy się ten żwawy kolorek z eleganckimi właściwościami wychodzi całkiem przyjemny inkaust.

 

Podsumowywiwując?

Hm. Kałamarza bym nie kupiła z tej prostej przyczyny, że zużycie Palmowego nie jest u mnie zbyt wysokie. Ogólnie jednak jest to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych jasnych (?)... Bardziej „średnich” zieleni, moim bosym zdaniem. Niezastąpiona, kiedy chce się naszkicować zielonego liścia. To przecież taka codzienna częsta potrzeba.

 

Dziękuję za uwagę

Bosa :)  

 

 

PS - jeśli chcecie poczytać więcej recenzji, zapraszam Was wszystkich serdecznie  :)

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Brawo :) Jak zwykle znakomita recenzja, z pasją :thumbup:

A kolorek też niczego sobie. Może się skuszę na paczuszkę nabojów.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem kolorek. Faktycznie - nabój bym wypisał lub dwa, ewentualnie trzy. Kałamarz to zdecydowanie to za wiele. Że recenzja świetna już nie będę pisał i wazelinował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :) Jak zwykle znakomita recenzja, z pasją :thumbup:

A kolorek też niczego sobie. Może się skuszę na paczuszkę nabojów.

 

 

:thumbup:  Jak będziesz na spotkaniu mogę Ci dać jeden na spróbowanie.

 

 

Całkiem całkiem kolorek. Faktycznie - nabój bym wypisał lub dwa, ewentualnie trzy. Kałamarz to zdecydowanie to za wiele. Że recenzja świetna już nie będę pisał i wazelinował :)

 Zawsze miło usłyszeć  redface

A kolorek iście elektryzujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja, jak zwykle z wyobraźnią. Duże podziękowanie. Kaweco robi moim zdaniem bardzo dobre atramenty, szkoda, że trochę niedocenione. Może też cena troszkę odstrasza. Jeszcze jedno, dlaczego "czarnym serduszku"? Przecie ono niewinne i czyste, czyż nie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaaplikowałem sobie dziś nabój otrzymany od Bosej Koleżanki i jest doobrze, nawet bardzo dobrze. Lubię takie zielenie, nawet pokuszę się o stwierdzenie, bardziej mi się podoba od GvFC Moss Green. Ale podejrzewam, że to tylko chwilowa słabość. Szczypiorem pisać chyba niedałbym rady. Dzięki raz jeszcze za nabój :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...