Skocz do zawartości

Sheaffer Intensity 9230 - subiektywna opinia


vit

Polecane posty

Pod choinkę kupiłem sobie/dostałem Sheaffer Intensity 9230.

Miał zastąpić dotyczasowego wołu roboczego - Watermana Allure. WM jest w stanie dobrym, w rodzinie od 99 roku, ale skuwka była już cokolowiek obruszana i nie trzymała się zbyt pewnie. Był to wystarczający pretekst, żeby sobie nabyć nowe pogłowie robocze.

Wybór był: Sheaffer Intensity lub Wateman Perspective

Chciałem czegoś nowego. Watermanem, co prawda z innej półki, pisałem ostatnie naście lat, Sheffera po udanych doświadczeniach z preludem, opisanych tu: no i dwukrotna różnica w cenie...

Wybór padł na Sheaffera. Dodatkowym atutem było to, że amerykaniec ma zakręcaną skuwkę.

No i jeszcze, za prawie 2stówy nie powinno być źle.

Pierwsze wrażenia:

pudełko

IMG_5151.JPG

przeszkadzało mi tylko, że made in china, ale pomyślałem, że niekoniecznie chinskie musi być nędzne, a że jeszcze sheaffer, to źle nie bedzie.

samego pióra nie fociłem - zdjęcia są na highclass, tam zresztą kupowałem

Pierwsze wrażenia były dobre, nawet bardzo. Pióru się za bardzo nie przyglądałem, po prostu pisało. Zalałem je WM Florida Blue. Stalówka dużo twardsza niż w WM, ale pisało rewelacyjnie, kreska cienka i... nawet chciałem napisać na forum jakie pióro dziś kupiłem.

Minął tydzień, i pióro trzymane bardziej poziomo niż pionowo przerywało podczas pisania.

Tego samego dnia byłem u Pana Wardeckiego i zapytałem czy tak być powinno. Pan Maciej założył szkiełko i stwierdził, że stalówka posiada krzywe nacięcie i może przerywać.

Może coś zobaczycie na poniższej focie

IMG_5142.JPG

Zepsuło mi to nieco sposób patrzenia na mój wspaniły nabytek, który miał zaledwie tydzień :(.

Pisząc piórem w sposób tradycyjny czyli stalówką w dół pisało. Pomyślałem sobie, że będę sie cieszył tym piórem.

Pióro jest zasadniczo fajne, ciężkie (jak lubię), fajne w uchwycie, ale się "palcuje". W zeszłym tygodniu wypalcowało sie ponad miarę i postanowiłem je wytrzeć. Wziąłem chusteczkę i zauważyłem jakby odprysk metalu na klipsie skuwki. Nie wygląda to ani trochę elegancko, a pióro nie ma jeszcze 2 miesięcy.

{nie udało mi się zrobić zdjęcia, żeby to sensownie pokazać}

W dalszej kolejności na łączeniu metalu z kolorowymi paskami zauważyłem coś brązowego. Brudne?? ale z czego? IMG_5135.JPG

i to w dwóch miejscach. RDZA? po 2 miesiącach? na piórze za 2stówy?? To jest pióro z wyższej półki niż najprostszy WM?

Dla pełni szczęścia zauważyłem, że wierzchnia część skuwki jest krzywo spasowana z jej częścią główną.

IMG_5138.JPG

Zdjęcia pióra wsadziłem tu:

https://picasaweb.go...feat=directlink

fajnie je obejrzeć w pełnej rozdzielczości.

Nie wiem, co dalej. Nie chce mi się przechodzić procesu reklamacyjnego i udowadniać, że nie jestem garbaty i przepraszać, że sam sobie pióro zepsułem. Pióro jak na razie pisze, mierzi mnie swoją obecnością i chyba następne będzie porządne pióro, nie zaś chińska podróba.

Żeby nie było wątpliwości cenię sobie chińskie pióra, nie pióra hamerykańskie wykonywane niechlujnie i po taniości.

Witek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co tu powiedzieć? Przede wszystkim - wyrazy współczucia. Paskudnie gdy nowe pióro robi takie numery.

Potwierdza się, jak widać, teza o równi pochyłej, po której stacza się jakość piór.

Kwestia kraju pochodzenia. Chińskie bywa... różne. W tym przypadku okazało się nienajlepsze.

Cóż, ja bym reklamował, ale rozumiem Twoje zniechęcenie. Niestety, reagujemy tak coraz częściej, a producenci coraz częściej nas lekceważą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro z powodu pióra. Proszę o przesłanie wadliwego egzemplarza do nas w puchowej kopercie listem poleconym z opisem powodu reklamacji. Gwarantuję, że nie będziesz musiał udowadniać, że jesteś garbaty ;)

Podaję adres:

INAHON Sp. z o.o.

ul. Surowieckiego 2

02-785 Warszawa

SERWIS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INAHON Sp. z o.o.

ul. Surowieckiego 2

02-785 Warszawa

SERWIS

aż jestem zaskoczony reakcją ;)

mam nadzieję, że ten przypadek u sheaffera jest jednostkowy

jeżeli pozwolisz/pozowlicie w tym (lub przyszłym) tygodniu pojawiłbym się u Was na Ursynowie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...