Skocz do zawartości

Sheaffer Snorkel, stalówka problem estetyczny.


Yaner

Polecane posty

Drogą kupna wszedłem w posiadanie Sheffera Sovereign - Snorkel.

Pióro jest w ogólnym stanie dobrym, system napełniania działa poprawnie i pióro nieźle pisze.

Stalówka gładziutko jedzie po papierze. Ale jest problem natury estetycznej.

Jak widać na dołączonych zdjęciach, stalówka miała jakieś przejścia. Układa się na spływaku nie symetrycznie.

Skrzydełka względem spływaka są jakoś krzywo.

 

Mam koncepcję aby to rozmontować i powalczyć z kształtem stalówki.

I teraz pytanie, czy próbować odgiąć to co jest za blisko, czy dogiąć to co jest za daleko?

W tych modelach chyba tak jest, że spływak ze stalówką siedzi w elemencie który wkręcony jest w sekcję.

Czy aby wybić spływak konieczne jest wykręcenie tego z sekcji? Może nie wykręcając tego pierścienie też da się wybić

spływak ze stalówką.  EDIT: chyba się nie da, tam zdaje się siedzi uszczelka. Czyli zanim przystępować do demontażu należałoby chyba zaopatrzyć się w nową uszczelkę, oring i nowy worek. Próba wyginania stalówki na spływaku raczej odpada.

 

Można jeszcze próbować się przyzwyczaić i zostawić jak jest. Ale strasznie nie lubię, kiedy coś co powinno być symetryczne, takie nie jest.

 

foto1_zpsfvicioaj.jpg

foto2_zpszr4dkimb.jpg

Edytowano przez Yaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerwica natręctw, och, jak ja to rozumiem ;)

 

pÓki

Nerwica natręctw, coś w tym jest. Nie wygląda to u mnie jak u detektywa Monka. Zniosę nie domkniętą szufladę, czy nieco krzywo wiszący obraz.

Ale w przypadku elementów, które symetryczne być powinny, a nie są, coś we mnie zgrzyta.

 

W kwestii puki, póki, dziękuję. To wina firefoksa, nie podkreśla na czerwono tego słowa. Optycznie podoba mi się bardziej wersja puki niż póki. Więc nawet ślad podejrzenia się u mnie nie pojawił, że to nie tak powinno być :)

 

Do Snorkla zamówiłem już komplet niezbędnych gumek. Postanowione, za czas jakiś się do niego dobiorę. Może uda się tą straszną asymetrię zniwelować, bo żyć z nią na dłuższą metę się nie da :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

A może spróbujesz pisać tym piórem w takiej nietypowej pozycji: stalówką ku górze a spływakiem ku dołowi, w stronę papieru?

Wtedy rzeczonej asymetrii nie widać ;)

Swoją drogą, jakbyś o niej nie napisał, to bym nie zauważył. To jedna z zalet słabszego wzroku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja tam nadal tej asymetrii nie widzę  :hmm1:

Na pierwszym zdjęciu, po prawej jego stronie, stalówka wyraźnie bardziej odstaje od spływaka niż po lewej.

 

A może spróbujesz pisać tym piórem w takiej nietypowej pozycji: stalówką ku górze a spływakiem ku dołowi, w stronę papieru?

Wtedy rzeczonej asymetrii nie widać ;)

Swoją drogą, jakbyś o niej nie napisał, to bym nie zauważył. To jedna z zalet słabszego wzroku :D

Faktycznie pisząc w ten nietypowy sposób  ;), rzeczona dolegliwość mniej jest dokuczliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie szkoda kombinować, bo może się okazać, że ups...coś się uszkodziło :)

 

 

W kwestii puki, póki, dziękuję. To wina firefoksa, nie podkreśla na czerwono tego słowa. Optycznie podoba mi się bardziej wersja puki niż póki. Więc nawet ślad podejrzenia się u mnie nie pojawił, że to nie tak powinno być :)

 

 

Wg mnie to nie jest wina firefoxa, ale braków w znajomości ortografii, ale ja dziwny jestem i nie zwalam własnych niedociągnięć na innych lub rzeczy martwe, opatrzność, nieszczęśliwy traf, itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest wina firefoxa, ale braków w znajomości ortografii, ale ja dziwny jestem i nie zwalam własnych niedociągnięć na innych lub rzeczy martwe, opatrzność, nieszczęśliwy traf, itp. 

Rzeczy martwe bywają złośliwe, opatrzność czasem wredna i trafy nieszczęśliwe walą w człowieka. Nic na to nie poradzisz :)

Mimo, że sporo czytam i zwracam uwagę, jak i co piszę, to i tak błędów ustrzec się nie jestem w stanie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa mam coś,  co współcześnie nazywane jest dysortografią. I muszę z tym żyć :(. Jedno ze współczesnych udogodnień. Udogodnień pozwalających aby ortograficzni puryści, nie wypruwając sobie żył ;), byli w stanie w ogóle przeczytać co napisałem. W przypadku słowa póki się nie sprawdziło.  I to bezsprzecznie wina Firefoksa jest i basta ;). Gdyby nie automatyczne pisowni sprawdzanie, pewnie nic na forach bym nie pisywał. A to niezaprzeczalnie ogromna strata dla czytających byłaby :D.

 

A Snorklowi do póki system napełniania działa prawidłowo i piórem daje się bezproblemowo pisać, jednak odpuszczę.

Więc dopóki działa, dopóty nie ruszam.

Edytowano przez Yaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysortografia to wymysł leniwych tak nawiasem mówiąc :P Każdemu może się zdarzyć pomylić, napisać coś nieprawidłowo, itd. Nie w tym rzecz, ale w uzasadnieniu pomyłki banałami. Pomyliłem się i tyle, biorę to na klatę. Jak słyszę o dysortografii to pojawia się u mnie uśmieszek, podobnie jak przy tłumaczeniu, że przeglądarka nie podkreśliła błędu... Również zwalanie własnej winy w innych tematach, zasłanianie się nie wiadomo czym. To jak słuchanie tłumaczenia dziecka, a nie dorosłego człowieka. Niestety obecnie jest to popularne zjawisko. 

 

Przepraszam za off-top w tym temacie, tak mnie jakoś naszło na przemyślenia. 

Mam nadzieję, ze kolega się nie obrazi, ale skłoni go to do przemyśleń, jak również i inne osoby. 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Dobrze robisz, że odpuszczasz Snorkelowi poprawek:P Czasami lepsze jest wrogiem dobrego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Dysortografia to wymysł leniwych tak nawiasem mówiąc :P Każdemu może się zdarzyć pomylić, napisać coś nieprawidłowo, itd. Nie w tym rzecz, ale w uzasadnieniu pomyłki banałami. Pomyliłem się i tyle, biorę to na klatę. Jak słyszę o dysortografii to pojawia się u mnie uśmieszek, podobnie jak przy tłumaczeniu, że przeglądarka nie podkreśliła błędu... Również zwalanie własnej winy w innych tematach, zasłanianie się nie wiadomo czym. To jak słuchanie tłumaczenia dziecka, a nie dorosłego człowieka. Niestety obecnie jest to popularne zjawisko. 

 

Przepraszam za off-top w tym temacie, tak mnie jakoś naszło na przemyślenia. 

Mam nadzieję, ze kolega się nie obrazi, ale skłoni go to do przemyśleń, jak również i inne osoby. 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Dobrze robisz, że odpuszczasz Snorkelowi poprawek :P Czasami lepsze jest wrogiem dobrego. 

 

Świnia ze mnie, ale w kontekście całego wpisu Kolegi pozwolę sobie zauważyć, że poprawną formą jest: odpuszczasz Snorkelowi poprawki (w bierniku liczby mnogiej). W zdaniu przeczącym byłoby nie odpuszczasz poprawek (w dopełniaczu).

 

Więcej na temat przechodniości czasowników tu:

 

http://grzegorj.w.interia.pl/typpl/morfosynt.html

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysortografia to wymysł leniwych tak nawiasem mówiąc :P

...

Mam nadzieję, ze kolega się nie obrazi, ale skłoni go to do przemyśleń, jak również i inne osoby. 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Dobrze robisz, że odpuszczasz Snorkelowi poprawek:P Czasami lepsze jest wrogiem dobrego. 

Nie sądzę abyś miał rację co do dysortografii.

Nie obrażam się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świnia ze mnie, ale w kontekście całego wpisu Kolegi pozwolę sobie zauważyć, że poprawną formą jest: odpuszczasz Snorkelowi poprawki (w bierniku liczby mnogiej). W zdaniu przeczącym byłoby nie odpuszczasz poprawek (w dopełniaczu).

 

Więcej na temat przechodniości czasowników tu:

 

http://grzegorj.w.interia.pl/typpl/morfosynt.html

Śmiem twierdzić, że chciałeś mi coś wytknąć na siłę, popisać się i Ci nie wyszło. To co napisałeś ewidentnie sugeruje jedną poprawkę a nie poprawki w liczbie mnogiej. Chętnie posłuchałbym wypowiedzi polonisty na ten temat ;) 

 

Co do dysgrafii, dysortografii to zdania nie zmienię, lenistwo i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spróbuję je nagiąć, bo chyba w części przypadków może być prawdziwa. Ja np. posiadam oświadczenie o dysgrafii. Ale nie ma ono żadnego sensu, bo to pismo wynika tylko i wyłącznie z lenistwa, jak się troszkę przyłożę, to jest ładnie i czytelnie. Ale za to mam kolegę, który za ChRL nie napisze czegoś dosyć czytelnie, abym to odczytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Śmiem twierdzić, że chciałeś mi coś wytknąć na siłę, popisać się i Ci nie wyszło. To co napisałeś ewidentnie sugeruje jedną poprawkę a nie poprawki w liczbie mnogiej. Chętnie posłuchałbym wypowiedzi polonisty na ten temat ;)

 

Co do dysgrafii, dysortografii to zdania nie zmienię, lenistwo i tyle.

 

Odpuszczasz (kogo? co? - biernik liczby mnogiej) te poprawki a nie tych poprawek. W liczbie pojedynczej byłoby tą (a może tę?) poprawkę.

Czy jest jakiś polonista na sali? ;)

Bo jak nie, to będziemy musieli rozwiązać spór metodą tradycyjną

 

https://www.youtube.com/watch?v=UNjWJoPZ_78

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopełnienie – część zdania oznaczająca przedmiot czynności wyrażonej orzeczeniem zdania wstronie czynnej. W języku polskim występuje dopełnienie bliższe (zwykle w bierniku, lub w zdaniach zanegowanych w dopełniaczu, rzadziej w narzędniku), oraz dopełnienie dalsze (w celowniku, narzędniku, lub miejscowniku).

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dope%C5%82nienie_(j%C4%99zykoznawstwo)

http://www.jezykowedylematy.pl/2011/03/dopelnienie/

Edyta dodała spacje.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepki- też tak uważałam: nie ma dysortografii. To lenistwo, niechęć do ćwiczeń.

No ale mam syna

gdy po raz pierwszy rozmawiałam z jego polonistką i powiedziała, że jej syn ma to samo, to wypsnęło mi się "całe szczęście"...

kto nie dotknie tematu osobiście.... chyba nie zrozumie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...