Skocz do zawartości

Jakie pióro pozytywnie Cię zaskoczyło?


Polecane posty

Brause Iserlohn.

Jest bardzo urodziwe - szybko stało się moim ulubionym piórem mimo, że tego nie chciałem :D

No i ostatnio odkryłem, że jednak ma flexa...

W ogóle to polecam jakby ktoś miał okazję kupić - na prawdę ciekawe pióra, choć czasem znajdzie się jakaś drobna wada (np. w spływaku ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum 12000M. Jedna z najtańszych 18k stalówek na rynku, w dodatku lekko sprężysta, miękkawa. W zestawie, poza konwerterem, dają przejściówkę na naboje international. Zręczny importer mógłby tym modelem przytrzeć nosa Watermanowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość nilfein

Lamy Safari - nie moja stylistyka, ale komfort pisania i jakość stalówki...REWELACJA

Sheaffer Gift Collection 300 - dobra jakość w dobrej cenie...i cienka "F-ka"

Hero 443 - za 1 PLN lepiej się nie da ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyło kilka piór, ale ostatnio najbardziej te:

Sheaffer_Touchdown_piorawieczneforum_pl.jpg

Jakież to to poręczne! Wszędzie się zmieści taki Sheaffer. Wąski, więc pasuje do każdego etui.

Mnie również jakiś czas temu pozytywnie zaskoczył Sheaffer.

Mam dwa i poluję na kolejne.

Lubię też stare pióra z fleksem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy, ogólnie. To lepsze pióra, niż sądziłem.

Święte słowa. Odpychająca w moim odczuciu stylistyka Lamy to zupełna odwrotność w stosunku do jakości tych piór. Mogę śmiało powiedzieć, że są jednymi z najbardziej niezawodnych współczesnych produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pilot 78g - ma GENIALNY stosunek jakość - cena, stalówka mam wrażenie że lepsza niż w moim Sheafferze GC100, jedyna wada to nieprzezroczysta gumka konwertera - nigdy nie wiem, ile mi atramentu zostało :gaah:Aha, no i jeszcze te idiotyczne pseudoringi na skuwce - wie ktoś, jak je usunąć do końca? Bo zaczęły mi się ścierać, a nie chcą się skończyć ścierać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie moje kolokwialne piórko (cross century II). Poza przynoszeniem względnego szczęścia, jest niezawodne mimo że zaliczyło kilka solidnych upadków (nie tylko z mojej winy) a pisze nieźle z lekkim fleksem (mniej więcej takim jakim dysponuje reform), i kosztowało 1/5 ceny nowego pióra tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie wymieniany już Jinhao 325. Po doświadczeniach z Herbem bałem się, że będzie niewiele lepiej, tymczasem pióra te dzieli przepaść. Na dobrą sprawę z moimi wymaganiami mógłbym poprzestać na kilku Jinhao 325 (do kolorowych atramentów) i nie zawracać sobie głowy niczym innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zaskoczył mnie zupełnie niespodziewanie nabyty (nagły impuls sklepowy) niebiesko srebrny Dheaffer Gift Collection 100. Nie spodziewałam się zbyt wiele po nim ale zaskoczył mnie bardzo rewelacyjnym, miękkim, delikatnym pisaniem i cieniutkim F. Nie za mokre, nie za suche, ogólnie świetne....po dwóch tygodniach zgubiłam :(, szukam i szukam ale nic :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczył mnie zupełnie niespodziewanie nabyty (nagły impuls sklepowy) niebiesko srebrny Dheaffer Gift Collection 100. Nie spodziewałam się zbyt wiele po nim ale zaskoczył mnie bardzo rewelacyjnym, miękkim, delikatnym pisaniem i cieniutkim F. Nie za mokre, nie za suche, ogólnie świetne....po dwóch tygodniach zgubiłam :(, szukam i szukam ale nic :(

Mam takiego samego, tylko M-kę, i, gdyby nie ten drobny fakt, byłoby moim ulubionym piórem :) Tak to przegrywa z Sheafferem Fineline, Watermanem W2 i Hero 330 ;)

Rozumiem twój ból, ja zgubiłem Pilota 78G :(

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...