Skocz do zawartości

Pióra "hand made" z Ukrainy


wanki

Polecane posty

Witam Was pióromaniacy :)

 

Znalazłem wg. mnie coś ciekawego, uznałem, iż warto się tym podzielić. Może i Was zaintersuje.

 

Przeglądając rosyjskojęzyczne fora miłośników piór wiecznych znalazłem link do człowieka z Kijowa, który sam wykonuję pióra: http://kaminskiystudio.com/gallery/ 

http://facebook.com/kaminskiystudio

Pióra robione są z różnych drzew, kamieni, luskach po nabojach itd. Ponoć stalówki zamawia z USA

 

Niestety aktualnie przebywa poza granicami UA więc kontakt z nim jest utrudniony, na maile jednak odpisuje.

 

PS. Podobno wkrótce będzie można kupić jego pióra w Warszawie.

 

Przypuszczam, że wiele osób ma problem z rozszyfrowaniem cyrylicy, piszcie, pomogę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

To są moi działa;)

Pszepraszam że nie bardzo dobrze piszę po Polsku, ale mniej-wiencej rozumię;)

Stalówki do piór są z Niemców, producowania Bock-Schmidt (to jest jedna firma, z tego co wiem pióra Schmidt producuje Bock).

Większość małych stalówek (#5) to F (mam kilka M na zmianu), duże stalówki #6 są tylko M. Stalówki najlepsze z tego co ja zmogłem dostać, i Bock jest firma znana;) Z tego co wiem oni moge być zmienione na Pelikan (też wyprodukowane przez Bock).

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę wzór, to jeden z forumowiczów ma takie zakraplacze. Duże pióra. Lekkie. Fajnie wyglądają.

Te pioro nie jest wielkie, liepiej wykorzystowywać z konwertorem:)

Ale zrobione z ebonity z Indii. Mam kilkó kolorów, każdego na jedne pióro, otrymałem dla testów.

Teraz jestem w Indii i mam bardzo kiepski internet, nie mogę odpowiadać szybko, sorry.

Będę za trzy tygodni już wdoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę wzór, to jeden z forumowiczów ma takie zakraplacze. Duże pióra. Lekkie. Fajnie wyglądają.

Te pioro nie jest wielkie, liepiej wykorzystowywać z konwertorem:)

Ale zrobione z ebonity z Indii. Mam kilkó kolorów, każdego na jedne pióro, otrymałem dla testów.

Teraz jestem w Indii i mam bardzo kiepski internet, nie mogę odpowiadać szybko, sorry.

Będę za trzy tygodni już wdoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Привіт Ярослав! :)

 

Bardzo ładne pióra i jest kilka, które mi się podobają. Wykonujesz je pod konkretne zamówienie, czy po prostu sprzedajesz to, co akurat zrobiłeś? Czy możesz powiedzieć więcej o cenach swoich piór, w jakich ramach się te ceny zamykają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobry dzień Państwu!

 

Wróciłem do domu, z normalnym internetem:)

 

Ceny na pióra są w ramach ot $150 do $400, niektóry ze specjalnych materiałów - są droższe. Większość - $200-250. Z tych co tutaj upomniane - Cig/Cig L ~ $200, Micro ~ $150 (zależy od materiałów).

Długopisy startują od $60.

 

W ogóle robią to co chcę i mam 50-70 piór i długopisów zwykle na sprzedaż, ale robię także i na zamówienia. Czas wykonania zależy od materiałów i tego czy mam te materiały, czy muszę zamawiać. Tydzień-dwa na wykonanie kiedy mam materiały i nie ma innych dużych zamówień. Niektóry specjalne pióra wymaga miesiąc. Niektóry - 2-3 dni.

 

Cześć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tiofold", titanium

Tiofold - a pen made from titanium, inspired by vintage Parker Duofold from 1930s. Featuring #6 Heritance nib, same size as it's prototype and mesmerizing titanium anodizing with great color changing effects, it's a dream of any fountain pen collector.

 

 

16340359999_e891a1cae1.jpg

16340724437_bd5bb714a8.jpg

15904059784_7a997d17dc.jpg

 

Moje ostatnie pióro, skończone przed Świętami. Zrobione na zamówienie dla specjalnej kolekcji, a tę project zajął więcej roku, i musiałem specjalnie dla niego przerabiać moi warsztaty i sprzęt. Jest to bliska kopia Parker Duofold z 1930.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!

Z oglądu na ciężki ekonomiczny stan Ukrainy i dla promocji w Polsce, pomyślałem sobie zrobić zniżką na swoje działa dla mieszkańców "piór wiecznych".

W ciągu dwóch miesiąców (do 1 Maja) dla pierwszych 10 klientów będzie działa zniżka 20% przy zamówieniu osobiście u mnie przez forum.

 

Także mam plan, że w ciągu tych dwóch miesiące będę zwiedzał Warszawę przynajmniej jednokrotne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...