Skocz do zawartości

Vert reseda - J. Herbin, gdzie jest atrament?


visvamitra

  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten atrament



Polecane posty

Spółka J. Herbin jest firmą z tradycjami, na rynku funkcjonuje od 1670 roku. Możnaby przypuszczać, że znają się na rzeczy i wiedzą, co rozlewają do kałamarzy. 

 

Planuję przygotować zestawienie całej linii 30 kolorów (bez serii 1670). Szukam próbek następujących Herbinów .

 

Lubię umiarkowanie nasycone atramenty - bardzo cenię inkausty L'Artisan Pastellier, na które niektórzy z nas kręcą nosem. Oczywiście fajnie i miło pisze się silnie nasyconym atramentem, ale gdybym miał wybierać i ograniczyć się do pięciu atramentów, to byłyby to trzy atramenty średnio nasycone i dwa silnie nasycone.

 

Nie lubie natomiast pisać wodą. Ani popłuczynami. Dlatego kiedy wypróbowałem Vert Resedę podesłaną mi przez Romiego, pokręciłem głową z niesmakiem. Gdzie jest atrament? Kto ukradł pigment? Co się stało z barwnikiem? Cot o w ogóle jest?

 

Na te pytania odpowiedzcie sobie sami. Vert Reseda ma obrzydliwy kolor a do tego zupełnie nie nadaje się do pisania. Szturmem zdobyła miejsce na mojej prywatnej czarnej liście atramentów. Być może nawet zasługuje na miano najgorszego atramentu, jaki kiedykolwiek przewinął się przez moje pióro.

 

Gratulacje.

 

 

fbw1BR.jpg

 

Software ID:

 

46tsuc.jpg

 

Zakres koloru

 
80Ys2n.jpg
 

Kalendarz - Kaweco Sport Classic, eyedropper, blaszka B

 

yE5feT.jpg

 

 

p8AKcw.jpg

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, znajomy wybiera się do Francji. Twierdzi, że zna sklepik, gdzie kupi mi Herbiny po 6,5 euro / flaszka (jakieś 28 PLN - trochę taniej niż w PL)

Jeśli to prawda - czy ktoś by się pisał? Jedzie autem więc nie ma ograniczenia wagowego (ale bez przesady:)) Ja bym w tej sytuacji wziął cztery.

Atramenty z serii 1670 - po 65 PLN.

 

Nie wiem, czy będzie Stormy Grey.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega będzie we Francji - ale nie w tym tygodniu, tylko od czwartku 18/12 do poniedziałk 22/12. Zna jakiś sklepik, gdzie można kupić J. Herbin atramenty standardowe za 6,5 euro (+/- 28 PLN) a z serii 1670 za euro 14 (ok. 60 PLN). Niestety w sklepiku nie ma i w najbliższym czasie nie będzie Stormy Grey - wygląda na to, że J. Herbin nie był przygotowany na tak duże zapotrzebowanie na rynku :)

 

Mogą tez mieć teczki na 36 piór Monteverde za 42 euro (pytał o nie jeden forumowicz).

 

Jeśli ktoś się zdecyduje, proszę o info na PW.  Tak do niedzieli najlepiej. Nie będę zakładał osobnego tematu, bo to basrdziej przysługa niż zamówienie grupowe i nie chciałbym przegiąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...