Skocz do zawartości

Stormy Grey - J. Herbin


visvamitra

Ankieta  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Czas odpocząć od atramentów z serii Callifolio. Poczta zagubiła gdzieś dwie ostatnie próbki, których brak mi do pełnego zestawienia: Bleu Ultramarine i Teodora. Może jednak dotrą w przyszłym tygodniu? Trzymam za to kciuki, ale idą z żabolandii już drugi tydzień, co trochę niepokoi.

 

Stormy Grey to nowy atrament J. Herbin z serii 1670. Stał się hite, - w Stanach zapas flaszek w sklepach internetowych schodzi w ciągu kilku godzin. Ludzie zapisują się na listy rezerwowe i czekają na nową dostawę Stormy Grey. To ciekawe. Pokazuje, że i atrament może stac się bestsellerem.

 

W czym rzecz? O co chodzi? Skąd to zamieszanie?

 

Złoto. Chodzi o złoto. A dokładniej o drobinki "złota", którymi nasycono Stormy Grey i które powodują, że w świetle słonecznym lśni jak szalony.

 

yRGhzG.jpg

 

Nie będę ściemniał - i mnie to bierze :)

 

Próbkę Stormy Grey dostałem od forumopwiczki z FPN, ale kiedy tylko będę miał możliwość, kupię flaszkę. Na bank.

 

Stormy Grey dotarł do mnie w pipecie Pasteura

 

uxbQK1.jpg

 

 p8zW3p.jpg

 

Bbkkqt.jpg

 

Zalałem nim Kaweco Sport Classic

 

SZP3PU.jpg

KIRMX8.jpg

 

Wygląda niepokojąco, ale wystarczy włożyć sekcję pod kran i po pięciu sekundach jest czysta.

 

Po strzeleniu ze strzykawki na kartkę papieru dostajemy wyjątkowe dzieło Dżeksona Pollacka:

 

DNx13i.jpg

 

GpLilu.jpg

 

j2K2m1.jpg

 

KROPLE ATRAMENTU NA RĘCZNIKU KUCHENNYM MARKI QUEEN ZE ZNANEJ SIECI DYSKONTÓW

 

LD3mv1.jpg

 

 

 

 

Mój program graficzny widzi ten kolor mniej więcej tak:

 

gX9Oc1.jpg

 

Zakres koloru

 

tHHmWR.jpg

 

 

CHROMATOGRAFIA

 

ylCktR.jpg

 

W kalendarzu - Kaweco Sport, blaszka B

 

 

D4yoDR.jpg
 
2nqhz8.jpg
 
 
W notatniku Franklin-Christoph
 
YrSaI0.jpg
 
Gruba warstwa atramentu na papierze
 
 
jg42v1.jpg
 
PvDmcT.jpg
 
yRGhzG.jpg

 

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intrygujący kolor. Tez nabędę jak będzie możliwość.

Kropla na ręczniku pokazuje ze rzeczywiście ma jakieś drobinki w sobie.

Może być kłopot przy piórach o słabszym przepływie.

Pytanie tylko, czy nadaje się do codziennego użytku i czy nie raziłby tym złotem na codzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te drobinki "złota" nie zatykają pióra? W pipecie widać jak grawitacja ściąga je w dół, więc i w piórze pewnie jest tak samo.

 

Chyba jednak wolę gdy atrament lśni naturalnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy tylko pojawiły się pierwsze obrazki z jego użyciem... bardzo mi się podoba... :) Rownież byłbym pewnie chętny na buteleczkę, ale ostatnim razem dostawa u Gouletów zniknęła zanim się zorientowałem że w ogóle była. ;)

Po szybkim sprawdzeniu kilkunastu sklepów wszędzie jest out od stock.

Chyba musi minąć pierwsza fala zachwytu, zeby był dostępny od ręki.

W kolejkę nie będę się zapisywał. Mam złe skojarzenia.

Chyba ze Nicpoń spróbuje coś podobnego wyczarować. Wtedy jestem chętny. Nie musi być szary.

Bordo, albo ciemny niebieski z takim połyskiem to byłoby coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te drobinki to chyba nic innego jak niesamowicie zmielony brokat w konsystencje pyłu

 by nie zatykały spływaka.

 Na tym odcieniu wygląda to bajecznie, i skłaniał bym się do wypowiedzi Romiego 

 

 

Chyba ze Nicpoń spróbuje coś podobnego wyczarować. Wtedy jestem chętny. Nie musi być szary.
Bordo, albo ciemny niebieski z takim połyskiem to byłoby coś.

dodając do tego takie barwy jak ---- ciemna Wiśnia, Fiolet, może jakiś ciemny Brąz :thumbup:

 i pytanie, gdzie można kupić na rodzimym rynku te atramenty Herbinka??   Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament który nazwałbym pretensjonalnym. Ale nie ukrywajmy, on nie ma służyć robieniu notatek na wykładach tylko do zamaszystych podpisów pod Deklaracją Niepodległości :-)

 Nie za bardzo się z tym zgodzę że tylko do podpisów :wacko: ale do pisania notatek to pełna zgoda :thumbup:

 Przecież z powodzeniem można takimi atramentami pisać wiersze, opowiadania, pamiętniki, wspomnienia etc. etc.

 i zapewne pięknie by to wyglądało (zawsze jakaś odmiana).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...