Skocz do zawartości

LIE DE THE - J. Herbin


visvamitra

Ankieta  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Lie de The to jeden z moich ulubionych atramentów. Piszę nim mniej lub bardziej rwegularnie od około póltora roku. Niedawno zacząłem drugi kałamarz. A tu juz coś. Niewiele jest atramentów, które wypisałem do końca :)

 

Jest to brąz wyjatkowy z tego względu, że pojawiają się w nim "złote" przebłyski, wiekszość brazów natomiast jest silnie przesunięta w stronę czerwieni. Mnie to nie przeszkadza, bo lubię ciepłe brązy. Rzecz w tym, że wiele z nich nie różni się od siebie jakoś szczególnie. A Lie de The wyróżnia się zdecydowanie. 

 

Nie jest to atrament wybitnie nasycony czy o nieziemskich właściwościach. Jest po prostu porządny. Do mnie przemawia jego kolor i bardzo atrakcyjne cieniowanie w grubych stalówkach.

 

 

Zacznijmy od opakowania. Lie de The przychodzi w kartonowym pudełeczku a zamknięte jest w kałamarzu o pojemności 30 ml. 

 

Dtq2Ww.jpg

 

5E6It3.jpg

 

XiCAA7.jpg

 

Miałem w plenerze kartkę papieru, aparat Lie de The J. Herbin i Fuyu-Gaki Iroshizuku. I się pobawiłem.

 

Lie de The tuż po wylaniu na kartkę wygląda tak:

 

ajGysU.jpg

 

 

Po zaschnięciu i wlaniu w wolne przestrzenie Fuyu-Gaki wygląda tak:

 

cxEAke.jpg

 

fNdzN0.jpg

 

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: J. Herbin

Kolor: Lie de The

Opakowanie: kałamarz o pojemności 30 ml

 

 

Nasycenie: dobre

Przepływ: dobry we wszystkich piórach, w których go używałem. A było ich kilkanascie. Recenzje napisałem TWSBI 580 ze stubem 1.1

Cieniowanie: piekne

 

6IupeK.jpg

 

KROPLE ATRAMENTU NA RĘCZNIKU KUCHENNYM MARKI QUEEN ZE ZNANEJ SIECI DYSKONTÓW

 

f0PJ1n.jpg

 

 

CHROMATOGRAFIA (potwierdza, że w Lie de The jest dużo żółtego)

 

TbmeNy.jpg

 

 

 

MÓJ PROGRAM GRAFICZNY WIERZY, ŻE LDT WYGLĄDA MNIEJ WIĘCEJ TAK:

 

 

3C7hXP.jpg

 

ZAKRES KOLORU (użyłem narzędzia gradient w PSie, zaznaczyłem partie jasne i ciemne, w rezultacie powstał taki gradient - dla papieru kalendarzowego)

 
2id9eH.jpg

 

 

 

W kalendarzu LEB MODEL 

 

OnhOsI.jpg

 

 

0fIlcE.jpg

 

 

 

Papier firmowy (nieznanej proweniencji i gramatury, ale raczej z tych lepszych)

 

BRrkJe.jpg

 
LfG1vw.jpg

 

seaZqe.jpg

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Bardzo ładny kolor. U mnie wypada trochę bardziej blado niż na tym teście, no ale ja piszę eFką, więc to efekt uboczny. Przyjemnie się pisze, nic mnie nie wkurza, więc właściwości (wg mnie) bardzo dobre. Jeszcze trzy miesiące temu pisałam wyłącznie na czarno, teraz testuję, jak to jest pisać kolorowo, i brąz, przynajmniej ten, może być. Nie kłuje w oczy, czytelny, pisze się nim dobrze, rozumiem dlaczego @visvamitra określił go mianem jednego z ulubionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...