Skocz do zawartości

Jinhao 159 - chiński Wyrwidąb


visvamitra

Polecane posty

Co za bydlę! – pomyślałem sobie wyjmując Jinhao 159 z koperty.

 

n44e.jpg

 

Jest to bez wątpienia pióro startujące w wadze ciężkiej. Taki Mike Tyson świata chińskich piór. No dobrze, może bardziej Gołota niż Tyson.

 

Jest to równocześnie jedno z najlepiej wykonanych piór z Państwa Środka, które przewinęły się przez mojej ręce. Jest słusznych rozmiarów, waży swoje i do cienkich nie należy. Wprawdzie nie mógłbym zastąpić nim kija baseballowego, ale niewiele brakuje. Tym piórem można zrobić komuś krzywdę. Można też nim pisać, choć nie wiem czy nie lepiej sprawdzi się przy podpisywaniu i krótkich formach niż przy długich sesjach odręcznego pisania.  W każdym razie ja nie wyobrażam sobie godzinnej sesji pisania sto pięćdziesiątką dziewiątką.

 

Projektanci Jinhao  żywo interesują się sprawdzonymi rozwiązaniami i popularnymi projektami. Inspirację MB widać wyraźnie. Pióro ma cygarowaty kształt a średnicą mogłoby zawstydzić Barlinki. 

 

keCR6a.jpg

 

y9hqq.jpg

 

jn25.jpg

 

k19d.jpg

 

 

Z daleka wygląda dobrze i dostojnie i niewprawne oko mogłoby wziąć je za MB 149. Z bliska wciąż wygląda dobrze i dostojnie i o ile ktoś nie jest w temacie, mógłby łatwo wziąć je za pióro co najmniej 1000 % droższe niż wynosi jego faktyczna cena rynkowa.

To dobrze. Producent się postarał.

 

Korpus i sekcję wykonano z lakierowanego metalu. Łączy je metalowy gwint, skuwka również jest nakręcana. Ring na skuwce ozdobiono wygrawerowanym napisem  Jinhao 159. Klips ma charakterystyczne dla JInhao zgrubienie z emblematem, które nie podoba mi się ani trochę.

 

 

Konstrukcja

 

tb3t.jpg

 

nr86.jpg

 

Pióro jest wykonane dobrze i robi dobre wrażenie. Czas pokażę, jak solidnie. Na tę chwilę – po sześciu – siedmiu miesiącach sporadycznego używania, nie mam, na co się skarżyć. Wszystko działa jak należy.

 

Stalówka

 

aitb.jpg

 

o83d.jpg

jmdj.jpg

 

Jinhao 159 wyposażono w stalową stalówkę pozostawiającą kreskę w rozmiarze F/m. Pisała poprawnie od pierwszego przyłożenia, aż do momentu, kiedy na przedostatnim formowym spotkaniu ktoś postanowił sprawdzić czy da się z niej wycisnąć fleksa. Wystarczyło zapytać. Nie da się. Nawet przy mocnym docisku.  Po powrocie do domu odkryłem rozjechaną stalówkę, zmartwiłem się trochę, ale nie za bardzo, bo mam na stanie kilka stalówek Jinhao. Podmieniłem na nową i jest po staremu.

 

Wymiary:

 

q281.jpg

 

 

alpjn.jpg

Zamknięte: 148 mm

Otwarte: 128 mm

Średnica: 15 mm

 

Podsumowanie

 

Jinhao 159 robi dobre wrażenie, uzbrojony w nie, nie bałbym się zapuścic w najmroczniejsze zakamarki warszawskiej Pragi, łódzkich Balut czy innych niebezpiecznych dzielnic w innych miastach. Do tego pisze! I to dobrze. Od pierwszego kopa. Ma metalowe gwinty i dużo waży. Można ustrzelić je na aukcji za 20 – 30 złotych. Po co? Do zabawy. Do pisania. Jest to jedno z najlepiej wykonanych piór z państwa srodka.

 

Próbka pisma (Atramentem L. Scott Fitzgerald Organics Studio)

 

jyrS16.jpg

 

NGrTyt.jpg

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego piórka to już są legendy :P  a przede wszystkim dobre opinie i zadowolenie z posiadaczy

 sam posiadam już dwie sztuki, bo fakt faktem to dobre piórko i wbrew opisowi @visvamitra można nim pisać

 wiele godzin bez zmęczenia dłoni tu jest podobny temacik

 http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/1272-jinhao-530-vel-159-grubasek/?hl=%2Bjinhao+%2B159#entry60723

 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pióro jest bardzo duże. To faktycznie bardziej Gołota niż Tyson bo się słabiej rusza, :P (hehe). A mówiąc jaśniej z uwagi na wagę i rozmiary tego pióra nie byłem w stanie pisać nim cały dzień. To raczej taki zawodnik sumo – do podpisywania dokumentów. Wyjmujesz bydlaka z kieszeni marynarki i wzrok wszystkich przy stole skupia się na nim jak na komendę. Przeżyłem już takie sytuacje (sic!). :D  Moja historia znajomości z tym piórem jest do bólu życiowo banalna, niczym żywcem wyjęta z „harlequin romance” - po rocznym flircie...  rozstanie. B) Pocieszam się, że oddałem w dobre ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena na ebay'u to 4,85$ czyli ok 16 zł. wysyłka darmowa,do mnie doszło po 3 tygodniach zapakowane w celofan i mikrą kopertę - na szczęście całe :) Stalówka początkowo pisze fajną F-ką, potem niestety trochę tyje do M-ki. Za 16 zł- warto ;)

O ile przyjdzie. Choć powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem tytułowego "grubasa"  :) (zakupiłem go wraz z  x750 - czarny mat), w całej rozciągłości podzielam opinię

zawartą w recenzji naszego Kolegi, dotyczącą  jakości wykonania, także w odniesieniu do x750, bowiem tam, również nie ma się do czego przyczepić...

no, może jedynie do rozmiarów stalówki, która przypomina nieco łopatę do śniegu  :D

Natomiast, jeśli chodzi o grubość kreski, określiłbym ją  jako  M  - mokrą M-kę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakis podobnie wygladajacy chinczyk ktory ma mniejsze rozmiary? podoba mi sie, ale troche duze.

 Jeśli chodzi o firmę Jinhao to owszem. Jinhao 450  http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-jinhao-450-rozne-kolory

 niewiele węższy a jednak. http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-jinhao-88-rozne-kolory

    Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło i moje pióro. Ale kolos. Zatankowałem Moss Green od GvFC. Rzeczywiście - całkiem nie-chińska jakość. Wszystko spasowane i starannie wykończone. Stalówka pisze płynnie, ładną mokrą kreską "M", bez ukłonu w stronę "B". Ciężar - solidny kawał pióra. Myślę jednak, że nie będę miał problemów z długim pisaniem tym sprzętem. Acha - klips też mi się nie podoba.

Jak się jutro ogarnę po pracy, zmobilizuję się do zrobienia kilku fotek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...