Skocz do zawartości

Pióro wieczne do codziennego pisania - od 60 zł do 100zł


G123

Polecane posty

Hej przez tamten rok szkolny używałem w technikum parkera jottera metal, chciałbym kupić coś lepszego o stalówce f lub m, ta parkerowa m była troszkę gruba, to mój maks.

Mam na pióro 60zł, lub 100zł jeżeli będzie się opłacać, piszę najczęściej czarnym atramentem, pióro musi mieć tłoczek do kupienia.

Co polecacie? Coś z Lamy? Na wyglądzie jakoś mi nie zależy, ważne aby stalówka jakby to powiedzieć pływała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot MR, jeśli nie przeszkadza Ci nieco cięższe pióro (ma metalowy korpus). Stalówka M - japońska, więc niezbyt to szeroka "M"-ka. Bardzo dobra stalówka, gładko pisząca. Pióro jest na naboje standardowe, więc i taki konwerter będzie ok. są różne wersje kolorystyczne. Kaweco Classic sport ma bardziej mokrą stalówkę od Pilota MR (co w mojej ocenie nie jest absolutnie wadą - lubię takie) i będzie problem z kupnem konwertera (wchodzi tylko mały, więc już chyba praktyczniejsze są naboje). Lamy (mam Lamy Vista) - ok, wyglądem nie powala, ale spełnia swoje zadanie - pisze i to całkiem nieźle.. Stalówki całkiem dobre, choć moim zdaniem te z Kaweco przyjemniejsze. Posiadam i piszę tymi trzema piórami, Wszystkimi da się pisać. Osobiście ze wszystkich jestem zadowolony, choć z tych trzech to Kaweco ma moim zdaniem najgładszą i w dodatku nieco miękką stalówkę. Mam stalówkę F i jest dla mnie w sam raz. Jeśli chcę pisać naprawdę cienko, sięgam po Pilota 78G z F-ką - na ebay za grosze do kupienia, u nas trzeba polować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

jesli zdecydujesz sie na lamy to nie bierz stalowki EF, nie wiem czy to tylko przypadlosc mojego egzemplarza ale jest bardzo sucha i pisze sie nia gorzej niz 10x tanszymi. (mozliwe ze to przypadlosc EFek ale ogolnie nie polecam :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ef lamy widziałem filmik na youtube wszystkich stalówek i ef była drapiąca. Z lamy to chyba wybrałbym viste przezroczystą, albo czarne safari.

Pilot mr i 78g kiedyś myślałem nad kupnem, ale jakoś nie kupiłem... ogólnie spoko.

Te kaweco sport jest według mnie spoko, stalówka z tego co oglądałem na youtube będzie gładko pisać, akurat do niego jest konwenter, ale taka malutka pompka, ale już bym wolał normalne naboje używać zamiast niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja. Niezależnie od tego co wybierzesz z zaproponowanych tu piór - możesz dołączyć się do tego zamówienia. Ryzykujesz - przy zakupie jednego pióra - raptem chyba 20 zł. A pióra będziesz miał dwa. :)

 

Tutaj możesz zobaczyć jak to pióro wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na porównanie lamy z pilotem i kaweco, ale kaweco sport jednak za małe jak dla mnie, długość miał 10cm, a parker jotter, który jest dla mnie zbyt krótkie ma 12cm. Teraz nie wiem czy Lamy Safari F, czy Pilot 78g F? Chyba, że licytować coś, widziałem starsze odnowione pióra w bdb stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że zależy mu na tym żeby stalówka "pływała", czyli nie drapała?, a ta F'ka w Pilot 78g raczej delikatnie drapie, więc nie wiem czy Pilot 78g to dobry wybór.

edit:

Chyba, że źle zrozumiałem określenie "pływająca" stalówka, ale jeśli dobrze to nie powiedziałbym, że ona "pływa".

Edytowano przez Arek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez określenie, aby stalówka pływała miałem na myśli to, że stalówka gładko pisze, nie drapiąc przy tym sprawiając dziwne wrażenie, że atrament nie dopływa jak również normalnie pisała szybszym tempem :D

No to chyba zostaje lamy safari/vista.

Widziałem lamy w papierniczym i ogólnie spokp, tylko plastik dawał wrażenie taniości, ale na to nie narzekam, ważne że pióro dobrze pisze, w recenzji znanego pana na youtube przy pisaniu lamom było very smooth ;D

Sory za bledy pisze z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...