Skocz do zawartości

Naleśnik deLuxe - czy ktoś potrafiłby to zrobić?


Polecane posty

Przeglądając wczoraj FPN trafiłem na temat poświęcony produkowanym na Tajwanie etui CHAN'S DESIGN. Są piękne. Zdjęcia pochodzą ze strony producenta

 

91bfaa.jpg

 

0ffe52.jpg

 

a18898.jpg

 

9d553d.jpg

 

ab75c5.jpg

 

 

 

 

Nie wszystkie wykończenia mi się podobają, ale sama idea bardzo do mnie przemawia. Dużo wzorów znajdziecie na Facebooku Chan's Design. Wiem, że można kupić na eBayu tańsze i w sumie spełniające swoją funkcję naleśniki z Chin. Rzecz w tym, że te chińskie podobają mi się umiarkowanie a te podobają mi się bardzo. Niestety ich ceny są kosmiczne - etui 5+1 z przesyłką do Polski kosztuje ponad 300 PLN.

 

Być może jest wśród forumowiczów uzdolniona manualnie osoba, która podjęłaby się przygotowania takiego etui? Chętnie bym kupił. Z tego, co zauważyłem kilku amerykańskich forumowiczów zaczęło szyć takie naleśniki, z całkiem niezłym skutkiem. Temat znajdziecie tutaj:

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Powiem tak, w przyszłym tygodniu podziałam w tej sprawie. Jedyny problem jaki się może pojawić to tkanina z  jakiej to zrobić.

Zrobimy dla mnie i później, jeśli się wam spodoba to poskładacie zamówienia, żeby nie robić z nadwyżką. Może nawet wersje na więcej piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą propozycją byłyby takie grube, satynowe zasłony :)  z wyściółką z filcu w środku. Zamknięcie może być na sznurek, może być na rzep, czy jeszcze na co innego to już nie problem. Ale w tym tygodniu raczej nie da rady podziałać bo sporo zleceń.
Sam bym spróbował ale że nie mam maszyny biurkowej, a taką przemysłową to się boję nie popsuć.

 

Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szkła ;)

 

Skrawki takich materiałów mam pod ręką. No i jeszcze dużo wełny  :hmm1: ale chyba się nie nada.

 

PS Obiecuję sobie po raz wtóry, że przestanę pisać z telefonu bo zdanie z poprzedniego postu wygląda jak ułożone przez dziewięciolatka.

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że lepszego aparatu w weekend nie będzie, nie ma co czekać więc wrzucam fotki (z telefonu  -_-).

 

Kilka uwag:

Po uszyciu dochodzę do wniosku, że WSZYSTKIE zdjęcia tych zwiniętych ślicznych naleśników są bez piór lub maksymalnie z 1-2. To nie jest niestety możliwe, żeby taką grubość i "płaskość" uzyskać z piórami w środku.

Moja, cienka wersja na 3 pióra + kieszonka na naboje czy inne pierdoły ma wymiary - na "płasko" z piórami takie jak pudełko po piórach Pelikana i połowę grubości (19x8,5x2cm) a na "naleśnika" 19x6x4. Tam są wersje na 5+ piór.

 

Miałam skrawki całkiem masywnego lnu i stwierdziłam, że jak na początkowe eksperymenty będzie OK. Otóż nie. Myślę, że tyko grube tkaniny obiciowe znajdą tu zastosowanie. Na warstwę wewnętrzną taki len jest OK.

Sam materiał jak na razie sprawdza się nieźle z jednym wyjątkiem - klapka przykrywająca pióra strasznie się gniecie podczas zwijania i tu len to był strzał w kolano...

 

Generalnie sam mój projekt był całkiem niezły, chwalę siebie bo wykonanie trochę gorsze.

 

- Zdecydowałam się na nie wszywanie kieszonek na pióra nie od samego dołu tylko wyżej i przy ewentualnym upadku nie ma szans na żadne uszkodzenia bo dodatkowy materiał chroni ALE przez to ciężko wszyć je wszystkie idealnie na jednej linii (środkowa wyszła 1-2mm wyżej)

- Mam złą igłę i część ściegów nie poszła tak jak chciałam. Były małe problemy przy szyciu i ucierpiała głównie strona wizualna. Przydałaby się stopka do grubych materiałów i igła do dzianin.

- Gdyby ktoś się zastanawiał nad szyciem na wywrotkę to od razu mówię, że to tu nie zadziała. Wszyłam tak o jedną krawędź za dużo, no cóż...

- Kieszonki wszywa się bardzo żmudnie i początkowo miało być 5 piór (dlatego taki wymiar całości) ale zrezygnowałam...  <_<

- Wymaga to dużo fastrygi, wtedy szycie maszynowe jest łatwiejsze i wychodzi bardziej estetycznie.

 

Aparat jest jaki jest. Kolory najwierniej oddane na zdjęciu nr. 1

Czy ktoś odgadnie jakie to pióra?  :ph34r:

 

Luźno zwinięty naleśnik

nal1_zpsefb679a2.png

 

Małe zbliżenie (gniecie się klapka)

nal2_zps286e0d3e.png

 

Środek

nal4_zps19bbd14e.png

Jak widać trochę się gniecie - szczególnie "luźny" dół i klapka.

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam ale teraz przede wszystkim nie mam odpowiednich materiałów. Jak by ktoś był bardziej zainteresowany mogę się wybrać na małe polowanie. Wiem już czego szukać. A i tak najpierw uszyłabym próbny numer 2. Całość zajęła mi około 3 godzin myślę. Może 4...

 

 

Heh, a  właśnie myślałem że coś w rodzaju pumeksu  :huh:

 

 

No w sumie bałam się, że pomimo lakierowania będzie zbyt ostre ale okazało się, że nie.

No i do jeszcze jednej rzeczy się przyznam - nie chciało mi się ręcznie pleść sznureczka więc no, tego, taki cienki i nieupleciony jest. Planowałam sobie wybrać jeden ze wzorów kumihimo ale...  :rolleyes:

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...