Skocz do zawartości

Temat miesiąca: Dobre i tanie pióra wieczne


ArielN

Polecane posty

Gość Andrew

Skoro ma być tanie, to może coś z Chin :D

 

 

HERO 704 i HERO 338. 704 kosztował $8,50 a 338 $4,99. Obydwa nadzwyczaj dobrze wykonane i fajnie piszące. Sprawiają wrażenie solidnych, zwłaszcza 704 ze swoimi stalowymi gwintami. Żadne z nich nie zasycha, nie skrobie, nie leje atramentem. Obydwa funkcjonują u mnie jako woły robocze. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to, że 704 wymagał porządnego i gruntownego mycia, bez którego przerywał podczas zwykłego pisania. 

 

338 wyposażone jest w stalówkę F, która pisze tak jak na Fkę przystało - cienko choć dosyć mokro, ale w normie.

704 otrzymało stalówkę M, która kreśli linię porównywalną z F w TWSBI Mini. Mokro, dość szeroko, ale znośnie. 

Obydwa, jak to z chińczykami bywa, wyposażone w standardzie w konwertery. Ten z 704 wygląda na trwalszy i solidniejszy, w 338 to zwykły tani plastik.

 

Jeśli ktoś chce taniego i dobrego Chińczyka, którego nie żal mu będzie zgubić/zajeździć to szczerze polecam te dwa numerki. Taka klasyka w chińskim (ale przecież całkiem dobrym) wykonaniu :)

 

 338

P1010775.JPG

 

 

704: 

P1010774.JPG

 

 

 

Razem:

 

P1010772.JPG

 

P1010773.JPG

 

P1010776.JPG

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalenie krzywy nie jest, nie przesadzaj.

Racja, na powyższym zdjęciu jest lekko przesunięty, sprawdziłam wysunął się lekko i był w dolnej części przesunięty  :P

Został już poprawnie uczesany, dzięki za zwrócenie uwagi... Nie zauważyłam tego totalnie  :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, teraz moja kolej :)

 

W tym temacie mam stety/niestety bardzo wiele do powiedzenia, więc ograniczyłam się tylko do kilku moich typów:

 

Na początek mój znany lubiany ukochany wielokrotnie psuty, naprawiany, reanimowany DUKE 209:

 

VJ2vqUm.jpg

PF77g7r.jpg

 

Oprócz niego pewien Fuliwen bodajże. Jeden z moich pierwszych, w spadku dostany, cieniutki, wąskostalówkowy towarzysz od dawna:

 

8wUHILY.jpg

S7titgJ.jpg

 

Następnym jest Pilot Plumix BB. Nie ma sobie równych, gdy jesteś początkującym, niskobudżetowym, amatorskim kaligrafem :D

 

rkbJJFu.jpg

4xariaU.jpg

 

 

Poza nimi moim zdaniem na uwagę zasługują całe rzesze piór "podstawówkowych". Hero, Inoxcromów, czy zwykłych No Name'ów. Pióra kolorowe, plastikowe, najbardziej ranione, najbrutalniej traktowane, najwytrwalsze, najcierpliwsze, najszybciej zapomniane. Pióra, którymi nasze łapy stawiały pierwsze kulfony. Oto garstka przedstawicieli tej ciemiężonej grupy piórospołecznej:

 

WArJkfu.jpg

 

KvupaEI.jpg

CUSdzqs.jpg

uDMi7kg.jpg

bR6UROk.jpg

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja kolej:

Jinhao 101 - jedno z moich ulubionych piór - wersja z zakrytą stalówką, czarny połysk. Jedyny mankament to diamencik w klipsie.

5169494b604fc2a9.jpg

ae4b6b83d1c49de4.jpg

Baoer 507 - super pióro, fajny wygląd, ciężkie i czuć w ręce. Przypadło mi do gustu. Mankament jest- otóż po ok. 9 miesiącach złazi "pozłota" na paskach wokół klipsa i przy stalówce na sekcji, ale poza tym sprawuje się świetnie! Również je uwielbiam, choć powyższe Jinhao bardziej. Wersja kolorystyczna - srebrna.

lbkvn.jpg

Nawet mój pies chciał nim pisać!

c7730427ea0ac990.jpg

A może chciał je zjeść?

Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...