Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wow, nie wiedziałem że był zółwiowy Pelikan M200... wygląda świetnie. Jeszcze tylko stalówka od M250 i Pelikan prawie to o czym cały czas marzę - M400 żółwik :)

Czy te paski są przeźroczyste, (nie widzę okna podglądu atramentu)?

Do mnie dziś przeyszedł pelikan dużo mniejszego kalibru: P470 w bardzo dobrym stanie, i kolejne Hero 616 ze złotą stalówką (zielone) oprócz tego (leżą obok na zdjęciu) mam jeszcze bordowe i czarne. Cieszyłbym się gdybym mógł uznać zbiór za zakończony, ale niestety nie wiem w jakich kolorach produkowano 616 kiedyś.

20120625222128.jpg

No, i ostatnia, ale bardzo ważna rzecz związana z piórami - smar silikonowy. Od razu postawił na nogi tłoczek pelikana M480 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarło dzisiaj kolejne biedactwo. Za parę groszy, bo bida zgubiła skuwkę. Ale poza tym intrygujące bardzo. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale z komórki przed chwilą zrobione. Bardzo ciekawy jest spływak umiejscowiony nad i pod stalówką. Ale największe wrażenie robi druciana pleciona "wbita" w sekcję w środku pióra. Postaram się to jutro/pojutrze pokazać:P A stalówka fleksiuje:)

Na razie - zdjęcie z aukcji:

28kgrhqnhjeyek28bjcjtbp.jpg

I to moje:

img2012062500157.jpg

Ps.

Kupię skuwkę do tego pióra chętnie, acz tanio.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie wiedziałem że był zółwiowy Pelikan M200... wygląda świetnie. Jeszcze tylko stalówka od M250 i Pelikan prawie to o czym cały czas marzę - M400 żółwik :)

Czy te paski są przeźroczyste, (nie widzę okna podglądu atramentu)?

Do mnie dziś przeyszedł pelikan dużo mniejszego kalibru: P470 w bardzo dobrym stanie, i kolejne Hero 616 ze złotą stalówką (zielone) oprócz tego (leżą obok na zdjęciu) mam jeszcze bordowe i czarne. Cieszyłbym się gdybym mógł uznać zbiór za zakończony, ale niestety nie wiem w jakich kolorach produkowano 616 kiedyś.

20120625222128.jpg

No, i ostatnia, ale bardzo ważna rzecz związana z piórami - smar silikonowy. Od razu postawił na nogi tłoczek pelikana M480 :)

Ja jakiś czas temu widziałem jeszcze 616 w co najmniej 2 kolorach: morski (niebiesko-zielony) oraz jasno niebieski (błękit), ale z tego co kiedyś czytałem na fpn to jeszcze chyba nie wszystkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich męczarniach w poszukiwaniu pióra w preferowanej przeze mnie kategorii wagowej ciężkiej kupiłem Watermana Exception Night & Day Platinum. Poszukiwania były dość długie bo rzadko podawana jest w sklepach internetowych a nawet w recenzjach faktyczna waga pióra. Już na samym początku spotkał mnie m.in. srogi zawód, gdy wziąłem do ręki bardzo pięknego Pelikana M800. Spodziewałem się (szczególnie czytając o mosiężnym tłoku), że ptaszysko przygnie mi rękę do blatu a ono odfrunęło do góry prawie pod mój nos :).

Na pewno takich wrażeń nie trzeba się obawiać przy ponad 2x cięższym Exceptionie...

Jak na razie wrażenia (nie tylko wizualne) rewelacyjne. Prosto z pudełka po napełnieniu Havaną wystartował bez najmniejszego zająknięcia, stalówka lekko sprężynująca, dość mokra (mimo, że F-ka), startuje "od strzału" nawet po kilkunastu minutach leżenia niezamkniętego pióra. Leży w ręce świetnie, ale jednak wbrew wcześniejszym zamiarom przy dłuższym pisaniu nie zakładam skuwki na tył. Zamknięcie skuwki na zatrzask (jedyny wg mnie oprócz braku tłoka drobny minus pióra) działa jednak b. pewnie. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Zobaczę jak będzie na dłuższą metę, gdyż ten WM został przeze mnie zaangażowany na stanowisko "woła roboczego".

Mam jeszcze pytanie do znawców Watermana - czy to normalne, że stalówka (oczywiście złota 18k) nie ma oznaczenia szerokości? Chyba, że tę funkcję pełni napis na spływaku - "30"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje B)

Tuż nad liczbą "30" mam dwie poziome kreski "=", możliwe, że jest to lekka niedoróbka - wypadnięcie pionowej kreski z "F"

Co do głębszej części stalówki to na razie nie jestem aż tak ciekawy żeby przeprowadzać choćby chwilową dekapitację mojego ulubieńca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to moje pierwsze pióro "z prawdziwym flexem" więc trochę się jeszcze uczę z nim obchodzić. Przy "kaligrafowaniu" czasem zostawiał lekkie "tory" ale po regulacji stalówki pisze już dobrze, choć w sumie dopiero na jednym atramencie go testowałem. Ogólnie jak pisałem zaczynam zabawę z flexem, więc cały czas "odkrywam" takie niby oczywiste rzeczy typu to że przy szybkim pisaniu nie ma problemu z przepływem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przyszło do mnie takie pióro:

20120703180604.jpg

20120703180619.jpg

20120703180741.jpg

20120703180904.jpg

20120703180924.jpg

Design nawiązujący do piór japońskich. Skuwka plastikowa (stal poszła pewnie na artykuły pierwszej potrzeby tzn czołgi mające zapewnić zwycięstwo wielkiej Koreańskiej Armii Ludowej nad odszczepieńcami z południa ;)). Skromny szary korpus z pewnością odpowiedni dla obywatela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Na jego końcu "klejnot" (złotko). System napełniania - bulb filler. Złota stalówka (wersja eksportowa? - wskazują na to też angielskie napisy na pudełku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś pięknego duofolda gdzie skuwka była bez dyskoloracji (czyli kolor kości słoniowej) a korpus z dyskoloracją w koniakowym kolorze....to była bajka.....kiedyś takie będę miał, jeden z moich "must have" :wub:

Chyba już ktoś je kupił, bo widziałem dziś zdjęcia zadowolonego, nowego właściciela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...