Skocz do zawartości

visvamitra

Czerwienie  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej podoba mi się

    • BRILLIANT RED - Diamine
      0
    • BRILLIANT RED - Pelikan
      0
    • BURGUNDY RED - Montblanc
    • CIEMNY CZERWONY - Nicpoń
    • GARNET RED - Graf von Faber-Castell
    • MATADOR - Diamine
    • MORINDA - Rohrer & Klingner
    • RED - Hero
    • RED DRAGON - Diamine
    • RUBY - Diamine


Polecane posty

Bardzo lubię czerwienie. Piszę nimi na co dzień, choć nie tak często jak brązami czy zielenią. Porównałem dziesięć atramentów, które miałem w swoim zbiorze.

 

Wielcy nieobecni (świetne kolory, brak zapasu u mnie) to chociażby MONACO RED i OXBLOOD Diamine czy WINTER GLOW, który na zdjęciu kolegi ENDERA wygląda rewelacyjnie. Innym razem.

 

W szranki staną

 

BRILLIANT RED - Diamine

 

tg6s.jpg

 

 

BRILLIANT RED - Pelikan

 

x797.jpg

 

 

BURGUNDY RED - Montblanc

 

qxoy.jpg

 

CIEMNY CZERWONY - Nicpoń

 

kmd8.jpg

 

GARNET RED - Graf von Faber - Castell

 

c9n5.jpg

 

MATADOR - Diamine

 

pmh4.jpg

 

MORINDA -Rohrer & Klingner

 

pvp4.jpg

 

RED - Hero

 

rew0.jpg

 

RED DRAGON - Diamine

 

kwg3.jpg

 

RUBY - Diamine

 

yi84.jpg

 

 

Dżekson Pollack nie namalował dzieła z użyciem Ruby. Nie dlatego, że tego koloru nie lubi, bo lubi go bardzo. Po prostu potrącił dłonią otwartą próbkę z resztkami inkaustu. Stała nad zlewem, więc... Inkaust popłynął w nieznane.

 

Gdyby ktoś miał RUBY diamine i miał chęć podzielenia się próbką 0,5 ml, chętnie ją przyjmę, stworzę dzieło i poproszę admina o wklejenie odnośnika w odpowiednie miejsce :)

 

 

Tekst napisałem piórem Pilot 78G z blaszką B .

 

 

 

1Ślad atramentu pozostawiony patyczkiem higienicznym na papierze Mondi 90g 

 

SKAN

 

 

9jsta.jpg

ZDJĘCIE

 

jpna.jpg

 

2Ślad atramentu na ręczniku kuchennym (dwie - trzy krople atramentu ze strzykawki znajdującej się mniej więcej 15 cm nad ręcznikiem):

 

bqr6.jpg

 

 

3. Tekst napisany Pilotem 78G w zeszycie OXFORD:

 

 

fra5.jpg

 

 

 

4. Tekst napisany Pilotem 78G w porządnym notatniku:

 

eifu.jpg

 

5. Tekst napisany Pilotem 78G w kalendarzu:

 

qgzj.jpg

 

6. Tekst napisany Pilotem 78G w notatniku no-name (kolejność atramentów jak na zdjęciu powyżej):

 

v4ws.jpg

 

sqyd.jpg

 

 

6. Tekst napisany Pilotem 78G na kartce papieru Poljet, na której wydrukowałem kropki:

 

c4e57.jpg

p4hw.jpg

 

bud7.jpg

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Zanim dotarła do mnie próbka RED DRAGON od Akszugora uważałem, że między trzema atramentami (Matador, Morinda, Ciemny Czerwony) toczy się wyrównana walka o moje uznanie. Po wypróbowaniu smoka, uznałem, że innej czerwieni nie potrzebuję. RED DRAGON miażdży.

 

W zestawienu znalazły się również atramenty, których nie lubię. Najmniej podoba mi się Brilliant Red Pelikana (bezpłciowa landrynka), Burgundy Red Montblanc i Garnet Red Grafa (nuda).

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie mam, brakuje mi Red Dragona, GvFc, Montblanca, Moridny i Hero.

Nicponiowy kolorek wydał mi się bardziej czerwony niż tutaj, bardziej nasycony. Pelikan wyszedł bardzo dobrze, on jest taki jakby... w suchych partiach rozcienczony, Diamine Matador też OK (bardzo fajny, 100% czerwieni).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dwoje z wielkich nieobecnych można Ci dosłać, żebyś dorzucił do ogólności? :D oxblood i monaco red chyba mam... ;) a i tak szykuję Ci trzy próbki poza konkursem, to wiesz, dorzucić zawsze mogę :)

ja też, ja też...mam dwa atramenty których nie widzę w testach  :D sheaffer scrip red i najnowsze wydanie czerwonego by Nicpoń, także prześlę Ci do testów w najbliższym czasie i byś to dorzucił do tej 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...