Skocz do zawartości

Notatnik - Paperblanks Grolier Ornamentali Midi


elessar

Polecane posty

W końcu wrzucam zdjęcia pięknego notatnika - Paperblanks Grolier Ornamentali Midi, który dostałem od żony ;]

 

Wymiary: 13x18

Ilość stron : 240

 

Papier w linie jest gruby i śliski, kolor lekko kremowy,  nie przebija nawet kiedy kiedy kreślę grube linie stalówką italic 1.5.

Mam go już kilka dni i długo zastanawiałem się do czego mógłbym go wykorzystać - padło na kaligrafię;]

 

2d4b7a895e0a4573ed8e822c2b709ae7_1.jpg

 

52de40bbe7710edfe6d3174f899e9d29_1.jpg

 

1a744e3582e43bfcb7d7cf45880b1e2d_1.jpg

 

a18a3070099d5cb73a268e87822c8bad_1.jpg

 

378b0e349280314871695a0e612325ba_1.jpg

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny :rolleyes:

Czyste strony?

 

W końcu wrzucam zdjęcia pięknego notatnika - Paperblanks Grolier Ornamentali Midi, który dostałem od żony ;]

 

Wymiary: 13x18

Ilość stron : 240

 

Papier w linie jest gruby i śliski, kolor lekko kremowy,  nie przebija nawet kiedy kiedy kreślę grube linie stalówką italic 1.5.

Mam go już kilka dni i długo zastanawiałem się do czego mógłbym go wykorzystać - padło na kaligrafię;]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie notatnik marzenie :clap1:styl średniowiecznych ksiąg, co aktualnie wchodzi w mode

 ale nie pokazałeś środka tzn. kartek no i jaka cena tego cuda? pozdrawiam.

Na zdjęciach tego nie widać ze względu na kiepskie światło, ale papier ma barwę kremową (ekri?)

3e94334cd1a04f37af0144b6fc548c27_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś spotkałem się z opinią, że niektóre z paperblancsów(nocturnel) mają gorszej jakości papier, chyba nawet na tym forum.

Grolier jest świetny i w połączeniu z dobrą stalówką w ogóle nie czuć oporu. Jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, może trafił Ci się egzemplarz z felernej serii.

Używam go do kaligrafii, ani razu pióro nie zaryło w papier, nie ma skrobania, pisałem kilkoma rodzajami atramentu i różnymi piórami. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebija oraz strzępi w bardziej mokrych piórach a o flexowaniu w nim to mogę pomarzyć. EF i część F spisuje się OK jeśli nie zatankuję ich De atramentis czy Diamine. R&K też nie jest idealne. Bardzo dobrze radzi sobie za to Pelikan 4001 Black i Waterman SB. Jutro jak będzie lepsze światło to wrzucę może zdjęcia bo mój aparat w słabym świetle robi beznadziejne zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...