Skocz do zawartości

Duke Chast Lady, czyli Marilyn Monroe wśród piór


bosa

Polecane posty

Witojcie!

Po popełnieniu recenzji najbardziej męskiego ze wszystkich piór - szerokiego w barach Duke'a 2017 (http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3706-duke-2017-czyli-szeroki-w-barach/)

pora wziąć się za najbardziej kobiece ze wszystkich piór.

 

Przed państwem...

tqqk.jpg

 

Duke Chast Lady!

h1zr.jpg

 

Wygląd, konstrukcja i inspiracje

Tym razem połączyłam te trzy kategorie, bo wydały mi się bardzo powiązane.

 

4aih.jpg8id7.jpgtpeb.jpg0qpn.jpg

 

Jak wyrażają się o niej producenci:

 

"Kolekcja Chast Lady charakteryzuje się bogatą gamą kolorystyczną i jest dedykowana płci pięknej. Linia instrumentów z tej kolekcji przywodzi na myśli kształt kobiecej sylwetki."

 

Czy pióro ją przypomina, sami oceńcie.

Mnie osobiście Lady od razu skojarzyła się swoją bielą i kształtem z tą panią:

 

z3814863Q,Marylin-Monroe.jpg

 

Co do budowy:

Korpus i skuwka wykonane z mosiądzu powlekanego lśniącą białą laką. Korona skuwki zdobiona masa perłową. Chromowane wykończenia.

 

Nic dodam, nic ujmę ;)

 

drwp.jpgl83n.jpgclkr.jpgs8sm.jpg

 

Piórko ma charakterystyczny kształt, który jednak wbrew pozorom (sama się na to złapałam) różni się mocno od Duke'a 2017 - przede wszystkim nie jest tak ciężkie, a "wybulwienie" (nie wiem, jak to inaczej nazwać: zgrubienie?) przed sekcją nieco mniejsze. Sekcja metalowa, jak to często Duke'om bywa.


 
0dr3.jpg

 

Wymiary

Zamknięte: ok. 13,5 cm

Otwarte: ok. 12 cm

Średnica skuwki: ok. 1 cm

 

 

Stalówka...

...różni się nieco od innych Duke'owskich stalówek, z którymi miałam do czynienia (2017 i 209), jest w bardziej klasycznym kształcie. Twardawa.

Rozmiar: mam wrażenie, że porównywalny do cieńszej F-ki (to pierwsze cieniej piszące pióro, którym pisze mi się wyśmienicie o.o)

 

ils3.jpgq7uh.jpg

 

Próba pisma

Piórko chodzi bardzo lekko, startuje niemal od razu, choć nie ukrywam, potrzebowało mocnego rozpisania, gdy było nowe. Teraz jednak mogę bez przeszkód zostawić je nawet bez skuwki i jakoś pisze, to bardzo wygodne.

Podoba mi się w Lady to, że nie wymaga przykładania praktycznie żądnej siły - pisanie nią to istny odpoczynek dla ręki. To bardzo rzadkie wśród moich piór, dlatego naprawdę to doceniam.

 

Dodatkowa informacja: Chast Lady stworzona jest do pisania na dziadowskim papierze - im gorszy tym przyjemniej się pisze. A najmilej to się rozwiązuje krzyżówki w gazetach z ekologicznego, nieco śliskiego papieru z recyklingu. Ciekawe dlaczego tak jest :D

 

9bq9.jpg

 

u926.jpg

 

Kącik księgowej

Pióro dostane popod choinkę, więc nie wiele wiem o jego pochodzeniu... oficjalnie. Z mojego rozpoznania wynika, że pióro można bez problemu nabyć w jednym z wieku sklepów internetowych, gdyż jest w Polsce ogólnie dostępne, za kwotę od 85 zł do aż 130 zł jak ktoś jest uparty. Za nowe, oczywiście.

 

Jeśli chodzi o wersje kolorystyczne to jest ich kilka:

 

Duke%20Chast%20lady_wszystkiel.JPG

 

Moja, biała, nie jest tak właściwie do końca biała: w świetle widać cienie lekko fioletowoniebieskie, jakby była całą z masy perłowej. Podoba mi się to.

 

Podsumowanie

Polecam Paniom szukającym lekkiego a zarazem bardziej solidnego niż Hirołki pióra wiecznego do pisania na co dzień.

 

Ja jestem zadowolona - Chast Lady ulokowała się na 2. miejscu podium moich ulubionych Duke'ów. Jak na razie.

 

Dziękuję za lekturę i tradycyjne babeczki w podzięce!

 

Cookie+Monster_Ciasteczkowy+potw%C3%B3r+

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię twoją prozę. Diuki też lubię. 

 

fl2.gif

 

piękne piórko i jedna z najładniejszych recenzji jakie czytałem. Podwójne gratulacje!! :)

 

Bardzo dziękuję, miło mi słyszeć, że moja radosna twórczość się komuś podoba :D

 

 

 

@bosa, jak Cię babcia lubi, tak te pióra z bulwiastością swoją ją odrzucają, no nie da rady, nie spodoba mi się ten model :)

 

No trudno :< Będę Cię przekonywać dalej!

 

 

Podzielisz się przepisem na te babeczki? Dzieci by oszalały...

 

Sama nigdy nie robiłam, takie jak na zdjęciu nigdy piękne nie wychodzą :(

W sieci przepisów jest kilka:

 

http://kulinarnemiszmasz.blogspot.com/2012/04/babeczki-ciasteczkowy-potwor.html

http://smaker.pl/przepis-muffinki-ciasteczkowy-potwor,100163.html

http://www.tipy.pl/artykul_13057,jak-zrobic-babeczki-ciasteczkowy-potwor.html

 

Pierwsze trochę przerażające, ale pozostałe 2 ujdą w tłumie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Awwww...zakochałam się w zielonym, a u Ciebie widać, że biały tak cudownie kobiecy. Co teraz*, co teraz, co teraz?!?!?!

 

*o, nie, nie, nie, obydwu nie kupię :P

 

A biały był moim faworytem od początku ;) Ewentualnie pomarańczowy, też jest ładny, ale biel to klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie, panowie. Mi Chast Lady badzo dobrze leży w dłoni, ze stalówki także jestem zadowolona. Wobec powyższego, a także podejmujac temat po koleżance Aniss chyba nie jest grzechem zastanowic sie nad kolorem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...