Skocz do zawartości

PW. Akkerman Laan van Nieuw Oost - Indigo Nr 9


Ender

Polecane posty

Krótka recenzja drugiego przedświątecznego nabytku, który (napiszę już na początku - też mi się bardzo podoba…  :wub:)

 

 Atrament firmy Akkerman Kolor: Laan van Nieuw Oost czyli Aleja nowego Wschodu, (czyżby mieli na myśli nasz kierunek…  ;)) z dopiskiem, który ma wyjaśnić wszystko - INDIGO,...
czyli niebieski wpadający lekko w fiolet, a
 na mój gust to jest to absolutnie ciemny "burzowy" granat z lekką nutą szarości a nie fioletu… 

Opakowanie: butla 150 ml   :D 

Cena: ok. 70 PLN   zakupiony w Holandii za 16€… czyli ok. 0,46 pln za ml

Nasycenie: silne, ale naprawdę dużo zależy od pióra

Przepływ: bardzo dobry, podobny do sailorów

Cieniowanie: na mokro wyraźne, po wyschnięciu niestety mniej

Jakość linii: dobra 

Osadzanie, wypełzanie na stalówce: nie zauważyłem

Rozruch: po minucie bez skuwki natychmiastowy

Przebijanie: na Rhodii brak chociaż, to że coś jest napisane na drugiej stronie jest delikatnie widoczne

Strzępienie: brak

Wysychanie: poniżej 10s suchym piórem  i mniej niż 15 sekund pisane mokrym Watermanem

 

​Podsumowując jest to kolejny niebieski, którem mnie jest ciężko się oprzeć…  :D 

 

Butelka:

Akkerman 9 Indigo2

 

Próbka pisma… koślawego…  :(

Akkerman 9 Indigo TEST

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję dwa pliki do porównania kolorów...

 

jeden z wszystkim kolorami, które mam dziś w czymś zatankowane… kartka zeskanowana u sąsiada...

 

001 (2)

 

oraz drugi ze zbliżeniem ale zrobiony aparatem...

 

Akkerman 9 IndigoTEST3

 

 

tak jak na to patrzę to wszystkie zdjęcia mają lekkie przydymienie, a kolory niestety nigdzie nie są idealne…  :(

 

Najdziwniej wyszedł ciemny fiolet od Herbina, na skanie wygląda na czarny,… to jakaś masakra…  :wallbash:

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winter Glow woła mnie :)

 

Co do zdjęć - jest na przebarwienie łatwy sposób. Obróbka zajmie 5 minut. Z góry przepraszam za duży off top, ale może się przydać. Wejdź w program Pixlr.com a następnie:

 

1. Otwórz skan (mam nadzieję, że użycie Twojego pliku było OK?):

 

qmi2.jpg

 

2. Wybierz narzędzie różdżka. Odznacz okienko "Przylegające", wówczas program oznaczy wszystkie piksele w określonym zakresie koloru, również te "zamknięte" w literkach takich jak "o", "B" itp. itd. To nie jest bardzo dobry program (ale darmowy i nie trzeba go instalować), więc tolerancję ustaw dla szarawuch kolorów na maksymalnie 22-25

 

 

o70m.jpg

 

3. Kliknij różdżką na szarawe przebarwienie. Różdżka zaznaczy je. 

 

u9t9.jpg

 

4. Kliknij Delete a następnie naciśnij CTRL + D. Gotowe. Można jeszcze poprawić poziomy, ale nie jest to konieczne.

 

ntft.jpg

 

Obróbka zajmie chwilę, a zdjęcie będzie trochę czytelniejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kolor i fajna recenzja. :)  Ciekawe, że stajni PW Akkermana rozważałem raczej zakup #8 Diep Duinwaterblauw, czyli byłem blisko tego Indygo no #9 ;). Mam jednak już tyle różnorakich blue-black’ów, że ostatecznie odpuściłem i zdecydowałem się jedynie na brąz.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nienajlepszy pomysł. Szarość nie jest przebarwieniem, czyli niewłaściwą temperaturą światła. Po prostu fotka jest niedoświetlona (tak działa zbyt dużo bieli na automatykę aparatu foto), trzeba rozjaśnić całą fotkę. Rozjaśnianie jedynie bieli pozostawia fałszywą wartość innych kolorów (atramentu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nie znam w zasadzie możliwości nieprofesjonalnych programów. Na pewno dobry jest Photoshop Elements czy PaintShop Corela. Najprościej jeśli dany program pozwala próbnikiem wskazać która wartość jest bielą, która czernią i jeszcze dodatkowo podobnym sposobem skorygować temperaturę światła. Picassy i inne mogą oferować podobne możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwaga na monitory. Właśnie sprawiłem sobie nowy, pokrywający 99% spektrum Adobe RGB i przez porównanie okazało się, ze mój wysłużony Cintiq, mimo regularnego kalibrowania, dawno poszedł w maliny. Degradował się stopniowo, nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo. Teraz porównałem i zapłakałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko canonoski DPP, całkiem fajny konwerter raw-ów sprawdzający się w obróbce zdjęć "łatwiejszych" no i tam można tylko wskazać poziom bieli i bawić się krzywymi, a ta zabawa jak to śpiewał Lech "Nie jest dla dziewczynek"… no i dla mnie niestety też nie… 

 

Sprubuję w takim razie lightroom-a, dzięki Panowie za pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...