Skocz do zawartości

TOPAZ - Pelikan Edelstein


visvamitra

Polecane posty

TOPAZ to jeden z moich ulubionych odcieni niebieskiego.

 

Ślad pozostawiony patyczkiem higienicznym:

 

SKAN:

 

 

h9qx.jpg

 

KLEKS:

 

 

omd5.jpg

 

Mój program graficzny widzi ten kolor tak:

 

qo9m.jpg

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Pelikan

Kolor: Topaz

Opakowanie: butelka o pojemności 50 ml

Cena: ok. 50 PLN   

 

 

Nasycenie: silne

Przepływ: dobry

Cieniowanie: przyjemne dla oka

Jakość linii: dobra 

Osadzanie się na stalówce: nie zauważyłem

Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem 

Rozruch: szybki

Przebijanie: przebija na słabej jakości papierze

Strzępienie: praktycznie nie strzępi, również na papierze Mondi trzyma się granic wyznaczonych przez ziarno stalówki. 

Wysychanie: powyżej 20 sekund

 

ZDJĘCIA OPAKOWANIA:
 

hqt9.jpg

 

6cmw.jpg

 

 

SKANY (Pismo + cieniowanie): recenzję napisałem piórem Rotring Freeway ze stalówką F
 

1. Na papierze MONDI

 

 

9har.jpg

 

 

 

czhi.jpg

 

2. Na papierze OXFORD

 

2l2r.jpg

 

 

 

 

iqu7.jpg

 

jb4b.jpg

 

 

3. Na papierze Franklin - Christoph

 

d1nr.jpg

 

1ycg.jpg

 

 

 

 

W zestawieniu z innymi odcieniami niebieskiego:

 

9359.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy takie zestawianie ma sens. Waterman to inny atrament i tyle. Edelsteiny to seria kolekcjonerska, dla ludzi lubiących piękne rzeczy i chcących za nie zapłacić. Producent nie wycofał przecież jednocześnie standardowej serii atramentów i wyraźnie daje sygnał: dla klientów szukających po prostu przyzwoitego atramentu za niską cenę mamy serię 4001, dla miłośników atramentów premium serię Edelstein. Warto mieć to na uwadze, oceniając.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy takie zestawianie ma sens. Waterman to inny atrament i tyle. Edelsteiny to seria kolekcjonerska, dla ludzi lubiących piękne rzeczy i chcących za nie zapłacić. Producent nie wycofał przecież jednocześnie standardowej serii atramentów i wyraźnie daje sygnał: dla klientów szukających po prostu przyzwoitego atramentu za niską cenę mamy serię 4001, dla miłośników atramentów premium serię Edelstein. Warto mieć to na uwadze, oceniając.

Zgadzam się w 100 % a co do butelki jest bardzo ładna.

Nieźle prezentowałby się na biurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janykiel wydaje mi się, że trafiłeś w sedno. :) Chyba za mało miałem do czynienia z serią Edelstein żeby móc lepiej poznać te atramenty. W każdym razie jak do tej pory nie ma u mnie zachwytu po prostu, a wiem skąd inąd, że było kilka recenzji „na różnych forach” pełne ‘och-ów i ach-ów’. ;)

 

Tak na marginesie mogę powiedzieć, że mnie osobiście bardziej do gustu (z jak wiadomo ‘de gustibus…’) przypadły na przykład atramenty z recenzji @visvamitry firmy Sailor z serii Kobe lub serii Iroshizuku. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem do producenta, ale kilku sprzedawców zachwalając serię Edelstein zawsze twierdziło, że jest to produkt, który współpracuje ze wszystkimi piórami, gdyż został stworzony tak, by gładko pisał i nie przerywał (czyli miał dobry przepływ), miał trwały kolor, a ponad to by kolor i opakowanie zachwycały.

Skoro kilku różnych sprzedawców tak pisze, to albo znają to ze szkoleń u producenta, albo gdzieś w sieci producent o tym wspomina (nie szukałem, od razu się przyznam).

 

I jak widać kilku producentów tworzy nie tylko tzw. serie kolekcjonerskie, co skierowane do osób ceniących produkty "z wyższej półki"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...