Skocz do zawartości

Trzej Niebiescy Muszkieterowie


Ann_gd

Polecane posty

Dzisiaj na świątecznym papierze do pakowania Trzej Muszkieterowie, w jakże mało świątecznych niebieskich kubraczkach. No tak wyszło, co zrobić, wpadli mi w oko i nie było sensu się opierać...

 

Nawet dość dziarsko pozowali, trochę tylko, na świeczniku będąc, czuli się nieswojo, ale co tam, choineczka w tle łagodziła napięcia, niechęci i malkontenctwo. Nie ma ze mną lekko, jak się uprę, to zdjęcie zrobię, a co! Nie będzie mi tu jeden z drugim i trzecim fochów strzelał i atramentem pryskał.

 

Prezentacji nadszedł czas:

 

1.

isc8.jpg

 

2.

twq4.jpg

 

3.

l0r8.jpg

 

4.

sm60.jpg

 

5.

veqv.jpg

 

6.

cxga.jpg

 

7.

65a4.jpg

 

8.

q18q.jpg

 

9.

5xqd.jpg

 

10.

qxrs.jpg

 

11.

p1f4.jpg

 

12. Porównanie długości piór zamkniętych

z7yw.jpg

 

13. Porównanie długości piór ze skuwką na korpusie

2bmm.jpg

 

14. 

65yu.jpg

 

15. Długości piór otwartych i bez nałożonych skuwek

nq95.jpg

 

16. Prezentuj broń!

0lu6.jpg

 

 

Podsumowanie małe:

 

kolory wdzięczne, waga odpowiednia, stalówki eFki, wymiary zbliżone, atramenty różne, ale o tym innym razem. Każde ciekawe, mają swoje wady i zalety, śmiesznie gumowy w dotyku korpus Diplomata nieustannie mnie cieszy i ma chyba najbardziej ozdobną stalówkę ze wszystkich trzech pisadeł. Rotring jest solidny, w sam raz ciężki, z niepozorną stalówką, ale nadal większą niż ma Vector ;) zasługuje na uwagę, jeszcze tylko ciekawi mnie, jak na dłuższą metę będzie się sprawdzała metalowa sekcja – do tej pory miałam jedynie z tworzywa.

Waterman natomiast jest najlżejszy, długie naboje do niego nie chcą tak za bardzo pasować, jeżeli dorwę jakieś puste oryginalne od WM, to sprawdzę jeszcze raz. Przy zakręcaniu korpusu na ostatnim zwoju gwintu czuć opór i chyba należy coś przy tym zakombinować. Pióro nadaje się do szkoły, pracy, domu, cienka eFka pisze wygodnie i równomiernie.

 

Wszystkie piórka są ze zbliżonego pułapu cenowego, wielkościowo również, wagowo WM ciut lżejszy, niż pozostałe dwa. Do wszystkich pasują internationale, zostawiają cienki ślad po sobie, jednakże subiektywnie najbardziej cenię sobie Diplomata, w końcu wapienko ma 20 lat, a daje radę z młodszymi konkurentami i ma niebywałą zaletę – jego stalówka i jej lekka doza elastyczności:

 

imgp0415ve.jpg

 

Tak naprawdę do dopełnienia zestawienia należy dorzucić Sheaffera VFM

 

zymn.jpg

 

Gościł on u mnie krótko, gdyż został sprezentowany i nie przypuszczałam, że będę go potrzebować do galerii :D

 

 

Napisy końcowe:

 

udział wzięli:

 

  • Rotring Freeway

  • Diplomat Esteem

  • Waterman Graduate

 

oraz:

 

  • papier prezentowy złoty

  • Lampka IKEA czarna

  • choinka sztuczna złota

  • niezastąpiony aparat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie jest mój i niezbyt się polubiliśmy, nie od pierwszego dotknięcia ;) kupiłam celem sprezentowania i nie posiadam swojego egzemplarza, nie zanosi się też na to, żebym go sobie nabyła. natomiast dobrze się wpasował w pułap cenowy i kolorystycznie się dobrał i warto było o nim wspomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest mój i niezbyt się polubiliśmy, nie od pierwszego dotknięcia ;) kupiłam celem sprezentowania i nie posiadam swojego egzemplarza, nie zanosi się też na to, żebym go sobie nabyła. natomiast dobrze się wpasował w pułap cenowy i kolorystycznie się dobrał i warto było o nim wspomnieć.

Ja ze swojej vfm-ki jestem póki co bardzo zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...