Skocz do zawartości

Do 300zł - Expert czy Prelude czy FC (on), Audace czy Urban Premium (ona)?


Polecane posty

Witajcie, dumam właśnie nad kwestią prezentową i myślę o jakimś piórze dla dwóch osób, które już piórem piszą (ale nie są kolekcjonerami, piszą piórami nie z najwyższej półki, lubią cienką linię (mają głównie Fki w watermanach i parkerach typu Apostrophe, IM itp). Jedno kobieta i jedno mężczyzna. Chciałabym wydać max 300zł.

Mężczyzna - pierwszy odruch to Waterman Expert Czarny GT (do 250zł już są na Allegro w ładnych zestawach). Z drugiej strony kolega już ma Watermana więc korci mnie zapoznać go z innymi markami. Te, które ma, też są czarne - więc trochę ciągnie mnie do tego, że jakjednak Expert - to może błękit lub zieleń. Preferencje kolorystyczne mam nie wybadane. Jest też Expert brązowy ale już droższy. Mam też takie wrażenie,że on by wolał wykończenie GT niż CT. Trochę też mam ochotę kupić FC i mieć potem kogo spytać o recenzję ;) ale na naszych forach (starym i nowym) doczytałam się kilku przypadków "lania" Fc Ambition. E-Motion ma z kolei dość ciekawy kształt, kolega chyba jednak jest bardziej klasyczny. Wizualnie podoba mi się też brązowy Urban Premium ale wydaje mi się, że w/w są dużo lepsze.

Kobieta - ma kilka klasycznych piór (czwerwonych i czarnych) więc może Expert ale niebieski (sama mam ciągoty do niego :rolleyes:), ale też Audace Shiny Pearl też by jej się podobały. I perłowy Urban Premium jest ładny - tyle, że to chyba jakościowo też bez ochów i achów.

Dokładać do wyższej półki nie chcę bo z założenia to mają nie być bardzo zobowiązujące prezenty (i tak pewnie będą składkowe ale max do tej kwoty).

Wiem, że taki 'misz-masz' w tych moich wypowiedziach i wiem, że ciężko dyskutować o estetyce piór bo każdemu podoba się coś innego. To może tylko doradźcie: Expert czy Prelude dla niego. Audace czy Urban Premium dla niej? Może jest ktoś kto ma oba modele i może porównać takie zestawienia?

Dziękuję

Malwes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "damskich" Watermanów wolałbym dać Ici&La niż Audace. Wydaje mi się zgrabniejsze.

Z "męskich" zwróć uwagę na nowe Experty, wprowadzone w tym roku. Moim zdaniem są bardziej dopracowane stylistycznie i jakby unowocześnione.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban to stalówka I.M.-owska - na co dzień może być ale nie wywoła specjalnie przyjemnych "ochów i achów". Dla kobiety, która ma kilka klasycznych piór może dla odmiany:

http://allegro.pl/pioro-waterman-perspective-srebrne-na-prezent-i1945608030.html

http://allegro.pl/pioro-waterman-perspective-niebieskie-ct-prezent-i1951272331.html

niestety nie wiadomo co to za rozmiar(trzeba dopytać), ale jeśli jak pisałaś lubią cienką linię to mam taką Fkę i jest idealna. Niestety nie mogę nic powiedzieć na temat sprzedawcy, a to w końcu połowa ceny sklepowej, ale... sam zaryzykowałem i kupiłem w podobnej cenie czarne CT i nie żałuję. Jest świetne. Na pewno dopytałbym sprzedającego o wszystko bardzo dokładnie - nawet o dokładną zawartość zestawu... nie wiem czy w tej cenie będzie można sprezentować pióro z podbitą gwarancją...

Experta nie mam, ale podejrzewam że też byłby świetnym wyborem dla kolegi... tylko skoro ma już WM-ki... to może jakiś Sheaffer... wygląd mają dość prezentowy... lub może Sailor... - będzie cienka linia, wygląd bardzo klasyczny w swych złoceniach powinien mu przypaść do gustu...

Nie wiem dokładnie jak będzie to wyglądało z budżetem... w tym wypadku wychodzi ok 300zł na każde z piór...

To tylko takie luźne propozycje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perspective to dość duże pióro. Jak kobieta drobna, może być zbyt duże. Alveryn dobrze podpowiedział Ici et La dla kobiety będzie chyba lepsze.

Niebieski Pespective dla faceta jak w sam raz.

zdrówka

Fakt coś w tym jest... może nawet nie jest takie duże ale jest stosunkowo cięższe od podobnych piór. W sumie kwestia gustu... koleżanka akurat miała srebrne i bardzo jej się podobało... nigdy specjalnie nie zwracałem uwagi na Ici et La, ale po przyjrzeniu się może faktycznie będzie lepsze. Jest dość... kobiece. ;)

Swoją drogą skuwka Ici et La przypomina mi troszkę skuwkę Edsona :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wspaniałej recenzji Prelude zdecodowane: dla niego jednak Waterman Expert Czarny GT. Mimo wszystko jakoś wizualna strona Experta wydałą mi się bardziej elegancka i bardziej "prezentowa". Dla niej chyba jednak po prostu nie pióro - musimy bardziej wyczuć gust/upodobania.

Na Preluda się sama "haczę" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No jasne. Zepsuje się po upłynięciu czasu, na jaki jest obliczone (czyli pewnie dzień po upłynięciu terminu gwarancji).

To ironia. Nie brać na serio. Po takim czasie tylko straszne badziewie się psuje.

używam niektórych piór już kilkadziesiąt lat.... i się nie psują

Może właśnie dlatego? Podobno starsze lepsze.

Według mnie problem psucia się piór jest chyba trochę wyolbrzymiony.

Pewnie masz rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...