Skocz do zawartości

Ultra Green (Diamine)


visvamitra

Polecane posty

Dzisiaj postanowiłem zrecenzować dla odmiany jakąś zieleń.

 

Padło na jedną z moich ulubionych zieleni - dla mnie zjawiskową -czyli Ultra Green Diamine. Atrament ten zrecenzowałem jakiś czas temu , jednak była to recenzja słaba i mało ciekawa. Przede wszystkim zabrakło w niej wyeksponowania koloru.

 

Niniejszym nadrabiam te zaległości.

 

Na początek próbka Ultra Green na chłonnym pergaminie:

 

 

7ms8.jpg

 

Uwielbiam ten kolor. Po prostu uwielbiam.

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 
Producent: Diamine
Kolor: Ultra Green
Opakowanie: szklana butelka o pojemności 80 ml albo plastikowa o pojemności 30 ml.
Cena: ok. 13 PLN za 30 ml; 35 za 80 ml. Zależy od tego, gdzie się kupuje. Najbardziej opłaca się bezpośrednio od Diamine.

 

Nasycenie: bardzo silne
Przepływ: bardzo dobry
Cieniowanie: wyraźne, ciekawe

Jakość linii: bardzo dobra
Osadzanie się na stalówce: nie zauważyłem
Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem

Rozruch: Ultrazielony jest zawsze gotowy do działania
Przebijanie: nie zauważyłem
Strzępienie: śladowe, widoczne na papierze Mondi
Wysychanie: OK

 

Inne: REWELACJA !
 

SKANY (Pismo + cieniowanie):
 

1. Na satynowanym papierze ColorCopy (MONDI) 90g

 

3af0.jpg

 

 

 

fa51.jpg

 

 

2. Na papierze Oxford 90 g

 

 

ekmj.jpg

 

fu3x.jpg

 

3. W kalendarzu wyprodukowanym przez firmę LEB Model.

 

u9ry.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - rozszyfrowałeś mnie :) Chcialbym to zrobić od najjaśniejszej do najciemniejszej, ale to nie będzie łatwe, bo co na przykład zrobić z takim wariatem? Jasny, ale będzie wygladał dziwnie w sąsiedztwie dajmy na to Vert Pre . Co więcej te samy atramenty na różnych papierach i przy różnych próbach (stalówka szpachelka vc patyczek do uszu) różnią się intensywnością. Tak więc będzie to podział orientacyjny i przybliżony od jasnych do ciemnych po morskie :)

 

Czekam jeszcze na dwa atramety od Artisan Pastellier (Callifolio) i siadam do zestawienia.

 

Do połowy listopada będzie gotowe.

 

A wcześniej wrzucę dwa teasery. W jednym będzie mini nagroda dla osoby, która rozpozna najwięcej kolorów - będą nieopisane i rozrzucone na pergaminie bez ładu i składu  ;)

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szanse są wyrównane :) Przekonanie, że to kobiety widzą kolory lepiej jest kolejnym stereotypem :) Są nawet badania (Israela Abramova), które przekonują, że mężczyźni niż kobiety lepiej rozpoznają odcienie kolorów. Są oczywiście badania potwierdzające, że to jednak kobiety widzą barwy lepiej. Z różnych badań wynika, że do problemów z rozróżnianiem barw przyznaje się 6-8 % mężczyzn i ok. 1 % koniet. Nawet jeśli dane te są prawdziwe, nie uwierzę, że na tym forum zebrało się akurat te 8 % populacji męskiej mającej problem z rozpoznawaniem kolorów ;)

 

Szanse są wyrównane - trzeba jedynie chcieć :) A będzie kilka ułatwień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szanse są wyrównane :) Przekonanie, że to kobiety widzą kolory lepiej jest kolejnym stereotypem :) Są nawet badania (Israela Abramova), które przekonują, że mężczyźni niż kobiety lepiej rozpoznają odcienie kolorów. Są oczywiście badania potwierdzające, że to jednak kobiety widzą barwy lepiej. Z różnych badań wynika, że do problemów z rozróżnianiem barw przyznaje się 6-8 % mężczyzn i ok. 1 % koniet. Nawet jeśli dane te są prawdziwe, nie uwierzę, że na tym forum zebrało się akurat te 8 % populacji męskiej mającej problem z rozpoznawaniem kolorów ;)

 

Szanse są wyrównane - trzeba jedynie chcieć :) A będzie kilka ułatwień.

chodzi chyba o to, że daltonizm dotyka w 99,99% tylko mężczyzn.

 

wczoraj kupowałem nić, aby przyszyć guzik w harringtonce. sprzedawcą był mężczyzną, kolor dobraliśmy w dwie minuty, także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...