Skocz do zawartości

Iroshizuku Chiku-rin


visvamitra

Polecane posty

Jest to atrament, którego kolor bardzo mi odpowiada. Naturalnie zostanie jednym z bohaterów zestawienia zieleni, które przygotowuję. 

 

 

23v7.jpg

 

 

ZDJĘCIA OPAKOWANIA I BUTELKI:

 

bakb.jpg

 

lg7y.jpg

 

7o4e.jpg

 

nvg5.jpg

 

RECENZJA:

 

Kiedy napełniłem tym atramentem Baoera 507 po raz pierwszy pomyślałem sobie „słabizna”.  Ponieważ jednak miałem do wypisania dwumilimetrową próbkę, trochę nim popisałem. Patrzyłem na kartkę i zastanawiałem się „Co to w ogóle za kolor”.  Oliwkowy? Zielony? Rozgotowanego zielonego groszku?

 

Zastanawiałem się i pisałem a z każdym napisanym zdaniem coraz bardziej lubiłem ten kolor. Chiku-rin (co można przetłumaczyć jako bambusowy las) ma w sobie świeżość i spokój. Jest kolorem oryginalnym i nietypowym – kolorem ZEN.

 

Kiedy wypisałem próbkę, nie wahałem się ani chwili, zamówiłem flaszkę. Obecnie jest to jeden z moich ulubionych kolorów.

 

Chiku – rin charakteryzuje się wyśmienitym przepływem, ładnym cieniowaniem i otwartością na owocną współpracę z różnymi piórami. Odnoszę wrażenie, że atrament ten lepiej sprawdzi się w piórach piszących mokro, niż w suchych F-kach.

 

Ale to już rzecz gustu.

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Pilot

Kolor: Chiku-rin

Opakowanie: szklana butelka o pojemności 50 ml

Cena: Na polskich sklepowych półkach cena jest barbarzyńska i nieprzyzwoita - 140 PLN. Można jednak znaleźć atramenty Iroshizuku na eBayu i na Amazonie za ok. 60 % tej kwoty. Na Rakutenie chodzą po 40 PLN (ale trzeba doliczyć pokaźne koszty wysyłki).

 

Osadzanie się na stalówce – brak

Przebijanie - ledwo zauważalne

Strzępienie – strzępi (coś za coś)

Nasycenie – dobre

Przepływ – bardzo dobry

Cieniowanie – ciekawe

Wysychanie – zależy od papieru, ale szybko nie będzie  :)

 

Inne: Uwielbiam ten kolor, choć z drugiej strony Alt-goldgrun ustępuje mu w nieznacznym stopniu a jest dziewięciokrotnie tańszy (uwzględniając oficjalne ceny na polskich sklepowych półkach)... 

 

 

SKANY (Pismo + cieniowanie):

 

8kpn.jpg

 

yv2f.jpg

 

48r0.jpg

 

y77e.jpg

 

7rgy.jpg

 

qd28.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym kupnem atramentów Iroshizuku polecam tego sprzedającego na amerykańskim Amazonie: http://www.amazon.com/gp/aag/main?ie=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=0&isCBA=&marketplaceID=ATVPDKIKX0DER&orderID=108-2626899-8978605&seller=A29TQJQ0UEXFK5

 

Za butelkę z przesyłką do Polski płaci się ok. 22 dolarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...