Skocz do zawartości

Rohrer & Klinger - Alt-Goldgrun


visvamitra

Polecane posty

W ramach przygotowań do Wielkiego Zestawienia Zieleni zrecenzuję około 50 atramentów. Później zestawię je wszystkie w jednej recenzji.  

 

Próbkę Parkera Green otrzymałem od użytkownika forum @Long Tom. Niniejszym dziękuję za bezinteresowną pomoc i szybką reakcję  :)

 

r4ey.jpg

 

RECENZJA:

 

Stara złota zieleń. Tak nazwano ten kolor. Czy słusznie? Sam nie wiem. Wiem natomiast, że jest to jeden z tych kolorów, które albo się komuś podobają, albo bardzo się nie podobają. Mnie bardzo się podoba, kolor ten ma w sobie to coś, co do mnie przemawia i sprawia, że próbkę zużyję z dużą przyjemnością. Dzięki long tom!

Co do właściwości – cieniowanie jest doskonałe i atrakcyjne. Przepływowi nie mam nic do zarzucenia. Alt goldgrun trochę przebija na tanim papierze. Ale tylko trochę.

Jest to kolejny atrament rohrer & klinger, który wypróbowałem. Wszystkie okazały się bardzo dobre i ciekawe. Polecam.

 

INFORMACJE / PARAMETRY
 
Producent: Rohrer & Klinger
Kolor: Alt - Goldgrun
Opakowanie: szklana butelka o pojemności 50 ml
Cena: ok. 17 PLN
 
Nasycenie: dobre
Przepływ – bardzo dobry
Cieniowanie: wyraźne, miłe dla oka

Jakość linii: wysoka, efekt powtarzalny na papierach różnej jakości 
Osadzanie się na stalówce – nie zauważyłem (ale atramentu uzywam krótko)
Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem
Rozruch: natychmiastowy, mokra linia od początku
Przebijanie - ledwo zauważalne
Strzępienie – śladowe 
Wysychanie: genialne

 

Inne: Ten atrament jest GENIALNY !
 
 
SKANY (Pismo + cieniowanie, recenzję napisałem piórem Sheaffer Gift Collection 300 ze stalówką F):

 

s59d.jpg

 

hhvw.jpg

 

8fdn.jpg

 

yn8r.jpg

 

ptna.jpg

W weekend dorzucę zdjęcia i skan z innego skanera. W realu atrament ten ma w sobie więcej złota :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbkę Parkera Green otrzymałem od użytkownika forum Long Tom. Niniejszym dziękuję za bezinteresowną pomoc i szybką reakcję 

 

Chyba w tekst wdarł się mały błąd ;)

 

Nazwa atramentu wyjątkowo trafna, 'złoto' zdaje się nieco pokazywać przy próbce z kalendarza. Z dotychczasowych zieleni to chyba mój faworyt, obok Żeglarskiego Szpinaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...