Skocz do zawartości

Iroshizuku Yu-yake


visvamitra

Polecane posty

z9ur.jpg

 

 

Lubię zielenie i brązy, lubię też czerwienie i pomarańcze, zwłaszcza te, które wpadają w brąz. Atrament Iroshizuku Yu-yake jest doskonałym przykładem jesiennej pomarańczy, której kolor przypomina kolor liści, nim spadną z drzew. Nazwa ta oznacza spłowiały pomarańcz zachodzącego słońca.

 

Co do samego atramentu – podoba mi się. Podoba mi się jego kolor, bogate cieniowanie, doskonały przepływ. Co więcej w odróżnieniu od wielu pomarańczowych atramentów nie zasycha na stalówce (inna rzecz, że mam tylko próbkę, którą napełniłem Hero 395; być może atrament ten nie byłby równie przyjazny dla innych stalówek?).

 

Co tu dużo mówić – flaszka jest w drodze.

 

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Pilot

Kolor: Yu-yake (spłowiały pomarańcz zachodzącego słońca)

Opakowanie: szklana butelka o pojemności 50 ml, u mnie próbka 3 ml od www.andersonpens.net

Cena: Na polskich sklepowych półkach cena jest barbarzyńska i nieprzyzwoita - 140 PLN. Można jednak znaleźć atramenty Iroshizuku na eBayu i na Amazonie za ok. 60 % tej kwoty. Na Rakutenie chodzą po 40 PLN (ale trzeba doliczyć pokaźne koszty wysyłki). Osobiście polecam Amazona, gdzie kupiłem trzy flaszki z dostawą do Polski po 72 PLN za sztukę.

Nasycenie: silne

Cieniowanie: dobre i ciekawe (między żółtym a czerwonym), można nim sterować, nawet stalówka F mojego Platinum wydobyła trochę cieniowania

Jakość linii: wysoka na papierze Oxford, ale na chłonnym papierze ksero linia nie prezentuje się nadzwyczajnie, po prostu bardzo dobrze

Osadzanie się na stalówce – odrobinę

Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem w Hero 395

Rozruch: natychmiastowy, mokra linia od początku

Przebijanie - ledwo zauważalne

Strzępienie – śladowe na słabym papierze

Nasycenie – silne

Przepływ – bardzo dobry

Cieniowanie – jest, ale nie robi dużego wrażenia

Wysychanie – zależy od papieru, ale jest długie

Przepływ: na bogato

 

 

SKANY (Pismo + cieniowanie):

 

c2vt.jpg

 

q3di.jpg

 

glvr.jpg

 

r48z.jpg

 

shjx.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że pomarańczowe kaski są takie oklepane...  :cry:

 

Oj Ann, Ann...Twoja psychoza na temat wszelkiego rodzaju kasków przybiera na sile! :lol:

 

Z drugiej strony pisać w pomarańczowym kasku, pomarańczowym piórem zatankowanym spłowiałą pomarańczą zachodzącego słońca...to już czysta perwersja! :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ann, Ann...Twoja psychoza na temat wszelkiego rodzaju kasków przybiera na sile! :lol:

 

Z drugiej strony pisać w pomarańczowym kasku, pomarańczowym piórem zatankowanym spłowiałą pomarańczą zachodzącego słońca...to już czysta perwersja! :ninja:

tu sami maniacy wokół, moja psychoza pozostaje niemal niezauważona :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

 

Spróbuj odwiedzić sklep "Architekci" na Koszykowej...

Architekci atramentów Standardgraph nie mają :|

 

Wątpię żeby to była winy dystrybucji, raczej samych sklepów. W jednym sklepie (który posiada Sheaffery w ofercie, ergo współpracuje z polskim dystrybutorem Standardgrapha ;)) miły Pan sprzedawca powiedział, że jeśli dana marka piór nie produkuje to nikt tych atramentów nie kupi. Ale sprawiał wrażenie jakby nazwę 'Standardgraph' usłyszał pierwszy raz w życiu.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...