Skocz do zawartości

Standardgraph Kaffebraun


visvamitra

Polecane posty

Mam słabość do atramentów Standardgrapha, niestety ich dystrybucja w Polsce kuleje (to eufemizm) a na eBayu ich ceny wzrosły niemal trzykrotnie. Nic to, będę musiał oszczętnie gospodarować dostępnymi zasobami.

 

W dzisiejszej recenzji napiszę parę słów o atramencie:

 

hejc.jpg

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Standardgraph

Kolor: Kaffebraun

Opakowanie: Szklana butelka (30 ml)

Cena: 13 PLN za butelkę czyli ok. 0,43 PLN / ml. Obecnie atramenty te mocno podrożały.

 

Osadzanie się na stalówce – niewielkie, ale jednak jest

Przebijanie - niewielkie

Strzępienie – niewielkie

Nasycenie – Przeciętne

Przepływ – Przeciętny

Cieniowanie – zauważalne

Wysychanie – umiarkowane

 

Inne: atrament ten łatwo zasycha, nawet po krótkiej przerwie w pisaniu trzeba rozpisywać napełnione nim pióro. Pod kątem właściwosci jest to pierwszy nieudany atrament Standardgrapha.

 

Recenzję napisałem długo nieużywanym [post='24600']Bookwormem 702[/post]

 

9yw2.jpg

 

Zdjęcia butelki:

 

yyzw.jpg

 

t62i.jpg

 

Próbki pisma:

 

dljw.jpg

nmk2.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby są w Polsce, dystrybuuje je Inahon, ale, jak to mówią, ani widu ani słychu :)

W warszawskiej Skali widziałem dwa kolory (Brąz figowy i Jagodę), znalazłem je w ofercie jednego ze sklepów internetowych, napisałem, że chętnie kupię. Okazało się, że wprawdzi atramenty Standardgrapha są na stronie, ale w magazynie już ich nie ma i nie będzie.

 

Szkoda, bo to dobre atramenty są.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bookworm

[post='24600']Bookworm[/post]

Wygląda jakby wkradł Ci się niepotrzebnie zielony kolor na numer postu. Dodawałeś kod odnośnika do postu ręcznie czy z rozwijalnej listy edytora? (3. ikona od lewej strony w pierwszym rzędzie edytora - 'Specjalne BBCode' -> wybrać z listy rozwijalnej 'Post Link')

 

Swoją drogą tego Bookworma nadal nie mogę trafić, jedyne oferty na eBayu to ciągle te z Australii w absurdalnych cenach :(

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że nie umiem znaleźć :/

 

Bookworm 702 pokazuje tylko Australię.

 

Samo Bookworm znajduje tylko pióra z celuloidowym fragmentem korpusu, samo 702 pokazuje Baoera 702, który wygląda identycznie z Bookwormem ale korpus nie jest akrylowy.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...