Skocz do zawartości

Mark Twain Halley's Comet Blue


visvamitra

Polecane posty

Czas na kolejną recenzję atramentu wyprodukowanego w Maryland. Po opisanym w ubiegłym tygodniu Uranium, chciałbym zaprezentować wam ciekawy odcień niebieskiego z tonami czerni i fioletu, mianowicie:

 

8sdx.jpg

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Organic Studios

Kolor: Mark Twain Halley's Comet Blue

Opakowanie: Plastikowa butelka (55 ml)

Cena: 14 $ za butelkę czyli ok. 0,82 PLN / ml

 

Osadzanie się na stalówce – niewielkie, ale jednak jest

Przebijanie - niewielkie

Strzępienie – niewielkie

Nasycenie – silne

Przepływ – bardzo dobry

Cieniowanie – zauważalne

Wysychanie – umiarkowane

 

Jest to próbka pierwszej edycji tego atramentu, Otrzymałem butelkę z numerem szóstym (na 24 wyprodukowane). Butelka przyjechała do Polski w bardzo ładnym, tekturowym opakowaniu. Zresztą spójrzcie na zdjęcia:

 

ndv5.jpg

 

4np0.jpg

 

z8wj.jpg
 

j259.jpg

 

vzxi.jpg

 

nfqh.jpg

 

Tekst recenzji:

 

Twórca Organic Studios stworzył niedawno limitowaną, pierwszą edycję atramentów dedykowanych sławnym pisarzom. Znalazły się w niej atramenty o ciekawych kolorach i doskonałych właściwościach. Wszystkie atramenty Organic Studios, które wypróbowałem zachowują się na kartce nienagannie.

 

Pierwsza edycja niebieskiego komety Halleya to zaledwie 24 butelki  mnie przypadła butelka z numerem szóstym. Atramentem tym napełniłem doprowadzone do użytku przez Alveryna pióro Eversharp Symphony.

 

Wrażenia?

W O W

 

Mógłbym ograniczyć się tylko do tego, ale że lubię pisać, napiszę trochę więcej :)

 

Mark Twain Halley’s Comet Blue ma po pierwsze ciekawą nazwę, po drugie w miły dla oka sposób łączy głęboki, ciemny odcień niebieskiego z tonami czerni i fioletu. Niebieski kolor plazmy komet pochodzi od jonów CO; skąd pochodzi w tym atramencie -  nie wiem. Wiem tylko tyle, że bardzo mi się podoba. Halley’s Comet Blue charakteryzuje się bardzo dobrym przepływem i raczej silnym nasyceniem. Schnie w swoim tempie – nie spieszy mu się, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Atrament ten nie przebija nawet na papierze niskiej jakości. Cud, miód i orzeszki, jak to się kiedyś mawiało.

 

Nie udało mi się jeszcze rozszyfrować, co ma kometa Halleya do Marka Twaina, ale kiedy tylko wpadnę na jakiś pomysł, na pewno się nim z wami podzielę. 

 

SKANY:

 

kykh.jpg

 

mk7t.jpg

 

Cieniowanie:

 

w74k.jpg

 

Reasumijąc jest to kolejny ciekawy atrament od rozwijającej się firmy. Trzymam kciuki za jej dalszy rozwój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wysyłka 4 atramentów kosztowała 15 zielonych, ale otrzymałem fajny rabat, więc powiedzmy, że wyszło około 6 zielonych za przesyłkę.

 

Teraz - po kilku tygodnioach zabawy żałuję, że nie zamówiłem jeszcze ze dwóch kolorów. W razie czego piszę się na mnini zamówienie grupowe  - na pewno wyjdzie taniej.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...