Skocz do zawartości

Visconti Van Gogh Maxi


Alveryn

Polecane posty

Kupiłem sobie kiedyś, bardzo okazyjnie, Van Gogha Maxi. Z etui, instrukcjami i całym tym sklepowym szmelcem, przez który jedno pióro zajmuje tyle miejsca, ile normalnie zajęłaby porządna skrzyneczka na 10 - 20 sztuk*. I z niespodzianką.

VGM0.jpg

Poprzedni właściciel bardzo starannie zapakował piórko przed wysłaniem. Wcisnął tłoczek, zakręcił korpus, a następnie skuwkę i całość zapakował do etui. Zagadka: czego nie zrobił poprzedni właściciel?

VGM1.jpg

Poprzedni właściciel nie zwrócił uwagi, że konwerter ma tajemniczy gwint. A gwinty mają to do siebie, że lubią być wkręcone.

Ponieważ konwerter był tylko wciśnięty, korpus nie zakręcił się do końca i sekcja ze stalówką pozostała nieco wysunięta do przodu.

Skuwkę za to udało się zakręcić bez problemu. Czym to poskutkowało - można podziwiać na załączonych zdjęciach.

VGM2.jpg

Przy okazji - zdjęcie porównawcze ze stalówką od Van Gogha Midi.

VGM3.jpg

No dobra, tanio było, to nie ma co więcej narzekać. Choć, oczywiście, nie omieszkałem pomarudzić sprzedawcy na mailu. Nic nie wiedział. Jak wysyłał, było dobre. Tiaaa... Dobzie, tanio, bendziepanziadowolonyyyy...

Szczypce, kleszcze i imadło w gotowości, kocioł smoły zaczął już wesoło bulgotać (a raczej leniwie "blobać"), czas więc najwyższy przystąpić do przesłuchania.

VGM4.jpg

Te paprochy w szczelinie to resztki atramentu - sprawdzałem, czy nie za bardzo ścisnąłem :rolleyes:

VGM5.jpg

Efekt "przesłuchania" można było przetestować na VII spotkaniu PWF (choć nieco ginął w tłumie Duofoldów :unsure:). W krótkich, żołnierskich słowach: jestem dumny z rezultatu. "Pacjent" został nawrócony na właściwą grubość linii i od tej pory grzecznie leży na spływaku. :)

VGM6.jpg

*Właśnie w tym momencie mnie olśniło - skrzynka na pióra na bazie dużego etui Viscontiego? Trzeba by zacząć od gruntownego wybebeszenia, ale mogłoby się udać... :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazyjne zakupy mają to do siebie, że wiążą się z niespodzianką. Tutaj wciśnięty tłoczek, tam doklejona skuwka (wyjaśnienia sprzedawcy: "żeby mocniej trzymała" :) ) itd.

Świetne zdjęcia i porównanie. No i profesjonalne przywrócenie do stanu poprzedniego.

*Właśnie w tym momencie mnie olśniło - skrzynka na pióra na bazie dużego etui Viscontiego? Trzeba by zacząć od gruntownego wybebeszenia, ale mogłoby się udać... :)

Powodzenia!

Znając Twoje umiejętności, to wyjdzie świetne pudełko na pióra. Ciekawe ile się zmieści?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, przedobrzyłem: 5-6 sztuk, bokiem do widza.

Szufladkę będzie trzeba zlikwidować i zaślepić otwór - ale zaślepkę się wytnie z samej szufladki, żaden problem.

Logo na wieczku bym zostawił, tworzy klimat. Jako wyściółki użyje się tego samego tworzywa, które już tam jest - klej nie trzyma mocno, a kolor jest w sam raz...

No to będzie nowy odcinek "Garażu...", ale pewnie dopiero za jakies 2 tygodnie. :)

Jak ktoś ma duże etui Viscontiego i nosi się z zamiarem wyrzucenia, radzę się wstrzymać.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocean Blue. Chyba, bo te na zdjęciach w sieci nie mają tyle żóltych plam. Był inny... Blue?

Przyniosę go na kolejne spotkanie. :lol:

Pudełko po cygarach, jasne! Tylko potrzeba trochę głębokości na potrzeby konstrukcji gumkowo-deskowo-piankowej.

Przy kolejnym pudełku (ale najpierw Pelikan!!!) przetestuję rozwiązanie "na odwal", które pozwoli upchać dwie warstwy przy mniejszej objętości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie tyle sama tajemnica, co zbyt wiele piór, które popsułem, zanim doszedłem do tego, co i jak (mój sheafferowy wyrzut sumienia nadal boli).

Mogę zdradzić, że w tym przypadku nie użyłem żadnych metalowych narzędzi. Drewno, przede wszystkim. I nie były to narzędzia w sensie gotowych rzeczy kupowanych w sklepach, tylko własna improwizacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...