Skocz do zawartości

Inoxcrom 77 - niestrudzony wół roboczy


visvamitra

Polecane posty

Na pierwszy rzut oka pióro to nie zachwyca. Ponieważ jednak lubię zielone pióra wieczne i od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem wypróbowania piór marki Inoxcrom, nie wahałem się ani chwili widząc to pióro na Ebayu. Kupiłem je za bezcen (jeśli mnie pamięć nie myli z kosztami przesyłki do Polski było to ok. 27 zł). W zamian dostałem niezawodne pióro codziennego użytku.

inoxcrom6.jpg

inoxcrom7.jpg

Wygląd (6/10) – w sumie nic szczególnego. Pióro ma wrzecionowaty kształt. Na metalowej skuwce wygrawerowano napis Inoxcrom 77. Klips ma charakterystyczne zagłębienie. Skuwka jest nasuwana, jednak mechanizm jej blokowania pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się, że skuwka zsuwa się (inna rzecz, że zdarza się to w warunkach bojowych, kiedy pióro jest rzucone luzem na dnie plecaka). Bez wątpienia najciekawszym elementem pióra jest stalowa stalówka typu inlaid (pół-inlaid?).

inoxcrom8.jpg

inoxcrom1.jpg

Stalówka (8/10) – stalówka typu quasi-inlaid jest niezawodna i, w moim odczuciu, naprawdę ładna. Wykonano ją ze stali. Nie jest może bardzo miękka, jednak pisze się nią wyśmienicie. Co najważniejsze pióro nawet po dłuższym czasie w szufladzie startuje od razu. W moim egzemplarzu znajduje się stalówka w rozmiarze F/M. Jest sprężysta, dobrze sprawdza się na papierach gorszej jakości.

inoxcrom9.jpg

inoxcrom3.jpg

inoxcrom2.jpg

System napełniania: konwerter lub naboje. Używam długich naboi Watermana, które napełniam strzykawką. W wypadku Inoxcroma77 nabój napełniam zielonym atramentem De Atramentis Bamboo Green.

Wymiary:

Zamknięte: 141 mm

Otwarte: 129 mm

Długość skuwki: 65 mm

Średnica w najszerszym punkcie: 11 mm

Stosunek ceny do jakości (9/10) – Powiem tak – jeśli uda wam się upolować to pióro w cenie do 30 PLN nie wahajcie się ani chwili. Jest to niezawodne pióro wieczne, które być może nie wyróżnia się pięknym i oryginalnym designem, ale braki te nadrabia walorami użytkowymi. Jest to niestrudzony wół roboczy.

Na koniec próbka pisma (atrament to Bamboo Green De Atramentis):

pismoinoxcrom.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na pierwszy rzut oka pióro to nie zachwyca....

...Jest to niezawodne pióro wieczne, które być może nie wyróżnia się pięknym i oryginalnym designem, ale braki te nadrabia walorami użytkowymi. Jest to niestrudzony wół roboczy.

Niezawodność to obecnie rzekłbym standard z kilkoma wyjątkami. Ale po co kupować pióra, które nie są piękne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...