Skocz do zawartości

Co dzisiaj namieszałeś?


kerad

Polecane posty

dobrze obstawiasz. przy czym próbki były różne objętościowo, bo A było robione suchym p51, a B mokrym MB22. ale gdyby dać kropelkę mniej habanero, i trochę całość rozcieńczyć, mielibyśmy Alt-Goldgrün jako żywo.

 

swoją drogą jak to trzeba uważać na próbki kolorów w internecie:

 

vPlxHK.jpg

 

wszak to jest koloru mojej mieszaniny, a nie tego co mi wyszło z p51. taki kolor miałem w wysychającym p45.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kupiłam OHYDNEGO Pelikana Ruby Red i stwierdzilam ze nie nadaje sie do niczego, bo jest STRASZNIE oczo***ny i w dodatku nie czerwony, a pomarańczowy, więc zmieszałam go z Parkerem Quink (granatowym) oraz czarnym Hero (tfu, śmierdziuch jeden) i oto mam atrament fioletowy :)

Czarny hero to kwintesencja zapachu, ja wszystko łączę z czarnym hero - żeby ten zapach zachować - tak przyznaje jestem uzależniona  redface  Szkoda, że nie ma innych atramentów w oryginale o takim zapachu  :w00t: 

 

wczoraj łączyłam czarnego hero z niebieskim pelikanem 4001

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze obstawiasz. przy czym próbki były różne objętościowo, bo A było robione suchym p51, a B mokrym MB22. ale gdyby dać kropelkę mniej habanero, i trochę całość rozcieńczyć, mielibyśmy Alt-Goldgrün jako żywo.

swoją drogą jak to trzeba uważać na próbki kolorów w internecie:

vPlxHK.jpg

wszak to jest koloru mojej mieszaniny, a nie tego co mi wyszło z p51. taki kolor miałem w wysychającym p45.

Jak dodasz za mało habanero, to będziesz miał za mało żółtej skladowej żeby uzyskać kolor zbliżony do altgoldgrun, łatwiej użyć bardziej jaskrawego i jasnego zielonego (nie powiem ci jakiego bo ja bym po prostu bazę zieleń 82 albo 92 ;)) i do tego dodawać pomału habanero.

A jak się atramentu na oczy nie zobaczy to nigdy nie można być pewnym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Z Ecoliną mam następujące doświadczenia - ma świetny przepływ, więc pióra mokro piszą. Ja ją miałem w złotym fleksie, więc kolor był niesamowicie nasycony. A z wad, to takie - po odłożeniu na tydzień, trochę upaprała pióro (to się chyba kalafiorzeniem nazywa), i nie wiem, jak będzie się zachowywać w piórach ze stalówkami stalowymi, w końcu to nie atrament, a płynna akwarela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

A ja z dziś kupionego WM zielonego namieszałem w proporcji 4:1 z czarnym Quinkiem i wyszedł mi całkiem przyjemny ciemnozielony. Będę pracował nad bordo z Quinka czerwonego z czarnym, ale tu proporcje muszą być totalnie odmienne. Przy 8:1 (czerwony:czarny) wychodzi ciepły brąz z nutą czerwonego a nie bordo. Kombinuję dalej ale mi kałamarze wyszły:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

właściwie wczoraj namieszałem co następuje:

- woda 350,0 ml

- siarczyn sodu - 60,0 g

- metaboran sodu - 4,0 g

- askorbinian L sodu - 13,0 g

- fenidon - 0,15 g

- pirosiarczyn sodu - 3,0 g

- woda do 500,0 ml.

w wyniku otrzymałem coś, co Paul Lewis nazwał MYTOL'em, tj. zamiennikiem XTOL'u sporządzonym z łatwo dostępnych składników, rozpuszczalnych w temperaturze pokojowej.

dziś wołałem w nim efke kb25 i kodaka t-max p3200 i stwierdzam, że jest to naprawdę świetny wywoływacz. także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem waszej opinii na temat dodania do atramentu niewielkiej ilości czystej gliceryny  :bezradny: Jak to może wpłynąć na zachowanie atramentu i czym grozi?

Opisywał to już gdzieś dość dokładnie @Nicpoń. Ogólne 2-3 krople nie są groźne - zmniejsza się napięcie powierzchniowe i poprawia przepływ, za to atrament dłużej schnie. Sam sprawdziłem. Jeżeli jednak się przegnie z gliceryną, to można zupełnie zepsuć atrament. Ważny też jest rodzaj gliceryny - im czystsza,np.  bez dodatków zapachowych itp. tym lepsza. Zanim zaczniesz eksperymentować, lepiej jednak skonsultować to z @Nicponiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rbit9n - zakupione w jedynie słusznym sklepie? ;) Ja się ostatnio na nich trochę obraziłem bo dostałem odczynniki z Sigma-Aldrich, co mi się mało spodobało. ;)

@Morlok z ta gliceryna to różnie bywa i nie ma uniwersalnej reguły - przede wszystkim zależy od tego co już jest w takim atramencie i w jakim stężeniu. Generalnie dodatek gliceryny daje wrażenie ze atrament jest bardziej mokry, ale ma to swoje maksimum - powyżej pewnej ilości przepływ w piórze zacznie słabnąć i pióro zacznie czkać.

Ile dokładnie możesz dodać gliceryny? Dodawaj po kropelce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...