Skocz do zawartości

Co dzisiaj namieszałeś?


kerad

Polecane posty

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wstępne, niekompletne zestawienie. To co widać, w rzeczywistości jest jaśniejsze.

mieszanki-blue01.jpg

Wiersz 1

Kolumna 1: Piękny ciemny granat z bardzo dobrym, wręcz idealnym przepływem.

Kolumna 2 i 3: - atramenty bazowe. Diamine Majestic Blue - masakryczny przepływ. Przerywa i zastyga czasami jak smoła. Violet Blue Standardgrapha to fiolecik. Bardzo dobry przepływ, podobnie jak pozostałe atramenty tej firmy.

Wiersz 2:

Kolumna 1 - uuuu... jakiś blue-black wyszedł. Niebieska szarość. Nie podoba mi się. Następnym razem dam mniej czarnego Coal Black.

Kolumna 2 - Głęboki, niebieski kolor. Nasycony. Ale jeszcze nie granatowy. Z bardzo dobrym przepływem.

Edytowano przez grzes405
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje uwielbienie do czarnego koloru zostało zawężone z ogółu (ubrania, makijaż, wszelkie drobiazgi) do jedynie drobiazgów, dlatego póki co jak mieszać, to właśnie z czarnym :) jedynie różowy pelikan jest różowym absolutnie, ale to chyba dla równowagi ;)

najpierw dwa zdjęcia, a następnie skan, dla porównania. niestety właśnie w Gdańsku pada, tym razem deszcz dla odmiany, światło słabe, dlatego chyba skan wyszedł tym razem bliższy oryginału.

imgp9824.jpg

imgp9825x.jpg

ccf2013040400000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Wiersz 2:

Kolumna 1 - uuuu... jakiś blue-black wyszedł. Niebieska szarość. Nie podoba mi się. Następnym razem dam mniej czarnego Coal Black.

Kolumna 2 - Głęboki, niebieski kolor. Nasycony. Ale jeszcze nie granatowy. Z bardzo dobrym przepływem.

ten głęboki niebieski dla mnie bomba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od jakiegoś roku piszę takim własnym wynalazkiem – mieszanka Duke Black z Camlin Camel Royal Blue mniej więcej w proporcji 1:4. Próbowałem pisać wcześniej atramentem Waterma Blue-Black, ale moim zdaniem z czasem nabiera on odcienia zielonego i na mój gust zdecydowanie odpada. Camlin uchodzi za dość blady niebieski więc go wzmacniam tym czarnym Duke’em. Notatki, które mają ponad rok wyglądają bardzo dobrze jak do tej pory pomysł się sprawdza. :)

P1010165_zps1a122d7b.jpg

Celowo nie trzymam się ściśle proporcji gdyż uważam, że najfajniejsze w tej zabawie jest to, że odcienie zwykle są inne i zabawa się nie nudzi. :D.

Mały przykład:

B_B_by_endoor2_zps5b1d7931.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../ Próbowałem pisać wcześniej atramentem Waterma Blue-Black, ale moim zdaniem z czasem nabiera on odcienia zielonego i na mój gust zdecydowanie odpada. /.../

o tak, zieloność jaka wychodzi z blue-blacka jest przerażająca. ogólnie lubię zielony atrament, ale w atramencie zielonym, a nie niebiesko-czarnym. ale jest powód tego dość jasny. jeśli poszukacie wątku, który założyłem, o propozycji do testów atramentów, zobaczycie, że niebieskoczarny wodnik (środkowy) rozdziela się do:

scan1304100007.jpg

- stacjonarnej bazy szaroniebieskiej,

- dwóch barw silnie migrujących, tj. zielonej i turkusowej.

ja ostatnio zmieszałem trzy watermany: brązowy absolut 0,2ml,niebieską inspirację 0,5ml i zielony 0,5ml. wyszedł mi mniej więcej taki kolor, do jakiego blaknie czarnoniebieski.

mixiw.jpg

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś roku piszę takim własnym wynalazkiem – mieszanka Duke Black z Camlin Camel Royal Blue mniej więcej w proporcji 1:4. Próbowałem pisać wcześniej atramentem Waterma Blue-Black, ale moim zdaniem z czasem nabiera on odcienia zielonego i na mój gust zdecydowanie odpada. Camlin uchodzi za dość blady niebieski więc go wzmacniam tym czarnym Duke’em. Notatki, które mają ponad rok wyglądają bardzo dobrze jak do tej pory pomysł się sprawdza. :)

B_B_by_endoor2_zps5b1d7931.jpg

Naprawdę ładny ten kolorek :) Też lubię czasami coś pomieszać z Camlinem - jest do tego bardzo wdzięczny i nigdy z nim nie ma problemów ;)

@rbit9n

Podobne kolorki dostaje jak ty w tej mieszance kiedy mieszam atrament żelazowo galusowy z małą ilością zielonego i niebieskiego barwnika :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zmieszałem ana partes aequales wm bleu-noir i brun absolu. jeszcze nie wiem co wyszło, bo na razie na spływaku jest jeszcze niebieskoczarny.

edytowano.

już mam. porównałem ślady na paluchu. czysty niebieskoczarny tradycyjnie zielony. mieszanka lekko wpada w fiolet. nie powiem, całkiem, całkiem. w sumie dawno nie miałem, ale chyba parker niebieskoczarny ma podobny odcień.

miksf.jpg

zostawię próbkę na oknie i zeskanuję po weekendzie. ciekawe jak się zmieni kolor.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała errata. niebieskoczarny-brązowy próbkowałem zbyt wcześnie i wyszedł zbyt granatowy, potem jak się dobrze zmieszał w zbiorniku, a resztki niebieskoczarnego spłynęły ze spływaka, mieszanka pokazała swoje prawdziwe oblicze, które wygląda tak jak na poniższym obrazku:

miks2.jpg

kartka leżała na parapecie cały weekend, więc myślę, że to co miało wyblaknąć wyblakło i to jest ostateczna barwa atramentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wymieszałem mieszankę zielonobłękitnobrązową z brązem i wyszło mi takie coś:

czeko.jpg

tuż po napisanu widać zieloność w atramencie, ale kiedy zielony i niebieski wniknął w głąb papieru, zostaje ładny czekoladowy kolor, ledwie czerwonawy.

na żywo mieszankę porównałbym do jedynej z wedla (dawniej 22. lipca). w kolorze nie w smaku, rzecz jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a zapisujesz proporcje i składniki, czy jak leci?

staram się zapisywać. aczkolwiek ostatnio spuściłem z pilota bleu inspiration i bez przepłukiwania napełniłem pióro brun absolu. kolor bardzo przyjemny, aczkolwiek tu proporcje nieznane.

o, a teraz zmieszałem camiln royal blue z brązowym watermanem. też ładny. zmieszałem w/w sposobem, proporcje nieznane.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dobełtałem do mieszanki niebieskoczarnego WM (1 cz.) i brązowego WM (1 cz.) camilna niebieskiego (2 cz.). jako że pisze stubem 1,5mm szwbko dotarłem do krańców Internetu do zmieszanego atramentu, który wygląda tak (to ten bardziej granatowy):

bnbarb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...