Skocz do zawartości

Naranja Dolce Vita


visvamitra

Polecane posty

Delta Dolce Vita jest bardzo ładnym piórem. Bardzo mi się podoba ale na ten moment jest dla mnie za drogie. Szczęśliwie nie brak na świecie producentów inspirujących się dziełami innych producentów :)

Przeglądając aukcje na Ebayu natrafiłem na takie oto pióro:

naranja1k.jpg

Nazywa się Dolce Vita Naranja. Spodobało mi się. Bardzo. Jest akrylowe. Jest pomarańczowe. Klik. Jest moje B)

Po otrzymaniu przesyłki nie zawiodłem się. Pióro pisze bardzo dobrze, świetnie leży w dłoni i wygląda niczego sobie (z jednym dużym zastrzeżeniem, ale o tym za chwilę).

Oceny:

Wygląd/design: 6,5/10 - Pióro podoba mi się. Dlatego je kupiłem. Z drugiej strony jest kopią, projektant zanadto się nie wysilił. Co więcej projektant ów z niepojętych powodów postanowił przyozdobić metalowy klips brzydkim, tandetnie wyglądającym kawałkiem plastiku. Pasuje on do tego pióra jak pięść do nosa. Jeśli ktoś ma pomysł na to, czym i jak go zastąpić jestem otwarty na propozycję.

naranja4q.jpg

Wykonanie/jakość: 8/10 – pióro jest wykonane porządnie, nie oszczędzano na metalowych elementach, wszystko znakomicie do siebie pasuje. Przeżyło już kilka upadków (używam go na co dzień od siedmiu miesięcy, zdarza się), ale wyszło z nich bez szwanku.

Waga/wymiary: 7/10 - pióro waży około 30 g. Wymiary podaję niżej:

zamknięte: 13,7 cm

otwarte ze stalówką: 12,1 cm

długość skuwki: 5,6 cm

średnica w najszerszym punkcie: 1,4 cm

Stalówka: 8/10 – pióro jest wyposażone w stalową stalówkę typu IPG w rozmiarze M. Linia jest zdecydowanie cieńsza niż M-ki Sheaffera Saratogi, o którym niedawno pisałem. Bardzo lubię stalówki IPG, są niezawodne, piszą bez przerywania.

naranja8.jpg

naranja5.jpg

System napełniania: 6/10 – Konwerter / naboje. Układ szczelny i pojemny, ale raczej słaby jakościowo.

naranja2.jpg

Cena/jakość: 8/10 – Za pióro z wysyłką zapłaciłem około 32 złotych. To uczciwa cena. Pióro jest trochę droższe niż akrylowy Bookworm 702 ale ma lepszą stalówkę. Pisze się nim doskonale. Polecam każdemu, kto szuka świetnie piszącego i dobrze wykonanego pióra poniżej 50 PLN. Moim zdaniem będzie to ciekawszy zakup niż Pilot 78G (który pisze fajnie, ale jest aż do bólu plastikowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...