Skocz do zawartości

Pierwsze z tych "wielkich"


Irbis

Polecane posty

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przy okazji, poproszę o skasowanie zdublowanego posta powyżej (Android... <_<).

Co do możliwości zamówienia u Bocka niestandardowych stalówek, wystarczy prześledzić rynek (aczkolwiek na FPN kiedyś o tym dyskutowano).

Przykłady:

- Wiland - grawer i wzór rodowania,

- Visconti - palladowy Dreamtouch,

- Sheaffer - inlaidy: http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php?/topic/231039-bock-makes-inlaid-nibs/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To znaczy, że Visconti mógł sobie zamówić u Bocka stalówkę zrobioną z palladu, bo miał takie życzenie.

Ale z drugiej strony... tak, można zamówić/kupić od firmy Visconti samą stalówkę, palladową pewnie też (do tej pory zamawiałem tylko złotą). Tanie to nie jest, ale nie mają przy tym takich oporów, jak np. MB, z którym wszystko trzeba załatwiać poprzez oddanie pióra do serwisu.

Jeśli tylko rozmiar (wielkość) stalówki w piórze jest taki sam, jak rozmiar Dreamtouch - nie powinno być problemu z przełożeniem. Nie zaryzykuję stwierdzenia, że do każdego pióra, ale pole manewru wydaje się spore.

Generalnie Visconti używa dwóch rozmiarów stalówek: "piątki" (np. Rembrandt, VG Midi, Michelangelo, aktualny Van Gogh) i "szóstki" (np. VG Maxi). Nie mam pod ręką kolekcji, żeby sprawdzić, który rozmiar mam w Operze.

Najlepiej znaleźć w sklepie pióro z palladową stalówką i porównać wielkość. Jeśli będzie taka sama, jak w piórze docelowym - można zamówić sobie stalówkę od tego modelu.

Ot, zaleta standaryzacji (jedna z niewielu).

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do możliwości zamówienia u Bocka niestandardowych stalówek, wystarczy prześledzić rynek (aczkolwiek na FPN kiedyś o tym dyskutowano).

Przykłady:

- Wiland - grawer i wzór rodowania,

- Visconti - palladowy Dreamtouch,

- Sheaffer - inlaidy: http://www.fountainp...es-inlaid-nibs/

Zaraz, Bock robi inlaidy do Sheaffera? Tego się nie spodziewałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...