Skocz do zawartości

Osmia - seria 66X


konis

Polecane posty

Przedstawiałem kiedyś w galerii Osmie serii 66X z czasów, kiedy Faber Castell przejął dominującą rolę w spółce z Osmią.

Dziś przedstawiam Osmie serii 66X, trochę starsze, z czasów, kiedy Faber Castell nie był dominującym udziałowcem w spółce.

Nie wiem, czy był też model o numerze 664, jak w serii 88X. Nigdy go nie spotkałem, co nie znaczy, ze nie istniał.

Osmia 661, Osmia 662, Osmia 663 z tego samego okresu produkcyjnego.

f289c101ef2d9392.jpg

328259785df0a7de.jpg

Obecność w spółce AW Faber Castell, już zaznaczono na korpusie pióra.

b9c2845ef0cc6a94.jpg

Wszystkie pióra tej serii miały piękne, bursztynowe okienka podglądu poziomu atramentu, przecinane spiralnymi liniami.

99f02693f243b496.jpg

Stalówki były oznaczane zgodnie z oznaczeniem wielkości pióra : Osmia 661 - stalówka bez numeru lub z numerem 1, Osmia 662 - stalówka nr 2, Osmia 663 - stalówka nr 3.

f723ab599e7536b0.jpg

Na cap-topie skuwki - logo Osmii - biały symbol diamentu wpisany w okrąg. Tym samym logo oznaczone są również stalówki i korpus.

346858572deeb6b5.jpg

Rzut oka na całokształt tej serii.

ae4f7634e3d920dc.jpg

Doskonałe pióra, choć w porównaniu ze współczesnymi wyrobami, nie oznaczały się okazałością rozmiaru.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc są nie w tym przedziale cenowym w którym oscyluję. :P

Jeśli chodzi o to "szału nie robią" to po prostu stalówka, klips jak i zdobienia są w takim niemrawym kolorze. Może to zdjęcie przekłamuje, może z wiekiem zaśniedziało.

Cały czas mnie zastanawia co tyle w tych drogich piórach kosztuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie nowicjusza, ale czy tą końcówkę przy piórach się odkręca? Jak się napełnia to pióro?

Ps. Konis, ile masz już piór?

Wszystkie te Osmie to piston fillery, czyli mają wbudowany tłok jak Pelikany.

Pod odkręcaną końcówką jest pokrętło napędu tłoka.

aeb449dd0bd9c442.jpg

PS. Ile mam piór. Nie wiem nie liczyłem. Na pewno ponad 150, ale 200 chyba jeszcze nie przekroczyłem.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...